Постанова № 9227759, 14.01.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.01.2010
Номер справи
2а-11721/09/2670
Номер документу
9227759
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Київ

14 січня 2010 року 11:03№ 2а-11721/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді КостенкаД.А., секретаря судового засідання ДавиденкаД.В.,

за участю представника позивача Київського міського центру зайнятості (далі КМЦЗ) СілантьєвоїО.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом КМЦЗ до Товариства з обмеженою відповідальністю "К-Б-К" (далі ТОВ"К-Б-К") про стягнення штрафу за порушення законодавства про зайнятість населення у розмірі 10950,30грн.,

в с т а н о в и в:

У вересні 2009року КМЦЗ звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з адміністративним позовом, у якому, з урахуванням наступних змін, просить стягнути із ТОВ"К-Б-К" 10950,30грн. несплаченої частини штрафу, накладеного за невиконання вимог п. 5 ст. 20 Закону України від 1 березня 1991року №803-ХІІ "Про зайнятість населення" (далі Закон №803-ХІІ).

Позов обґрунтований тим, що ТОВ"К-Б-К" не подало до служби зайнятості звіт про фактичне вивільнення працівника по формі №4-ПН (факт), у звязку з чим на нього накладено штраф у розмірі 23950,30 грн., частину якого сплачено у добровільному порядку.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини зазначені у позовній заяві.

Відповідач про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, але явку представників до суду не забезпечував, у звязку з чим судовий розгляд відкладався.

Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, суд уважає, що адміністративний позов КМЦЗ підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно із п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП) трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадках змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Порядок вивільнення працівників визначено ст. 492 КЗпП, відповідно до ч. 3 якої власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.

Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону №803-ХІІ при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у звязку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, не залежно від форм власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікацій, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів (ч.1).

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника (ч.2).

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 грудня 2005 року №420 затверджено форми звітності №4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників" і №4-ПН (факт) "Звіт про фактичне вивільнення працівників", інструкції щодо їх заповнення.

Судом встановлено, що головним спеціалістом Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість КМЦЗ проведено перевірку ТОВ"К-Б-К", під час якої виявлено порушення останнім законодавства України про зайнятість населення, про що складено відповідний Акт від 16 червня 2009 року №12/37-ш.

Згідно Акта від 16 червня 2009 року №12/37-ш, при вивільненні ОСОБА_2 в звязку із скороченням штату, згідно п.1 ст.40 КЗпП, ТОВ"К-Б-К" подало до державної служби зайнятості звіт про заплановане вивільнення працівника по формі №4-ПН (план), однак не подало звіт про фактичне вивільнення працівника по формі №4-ПН (факт), чим порушило ч. 1 п. 5 ст. 20 Закону №803-ХІІ. Відповідно до ч. 2 п. 5 ст. 20 Закону №803-ХІІ відповідачеві нараховано штраф у розмірі 23950,30 грн., який запропоновано сплатити в 10-денний термін. Акт від 16 червня 2009 року №12/37-ш підписаний керівником ТОВ "К-Б-К" без зауважень. В адміністративному та судовому порядку цей Акт не оскаржувався.

Факт порушення ТОВ"К-Б-К" законодавства України про зайнятість населення, а також сума штрафу підтверджуються матеріалами справи, зокрема наказом директора ТОВ"К-Б-К" від 9 квітня 2009 року №66 про звільнення ОСОБА_1 з 9 квітня 2009 року у звязку зі скороченням штатів, згідно п. 1 ст. 40 КЗпП; довідкою від 16 червня 2009 року №198 про річну заробітну плату ОСОБА_1 З метою досудового вирішення питання сплати штрафу, КМЦЗ звернувся до ТОВ "К-Б-К" із претензією від 6 липня 2009 року №11-6564 (вручена 13 липня 2009 року) на суму штрафу у розмірі 23950,30 грн. У позасудовому порядку відповідач сплатив частину штрафу у розмірі 13000 грн.

Таким чином, на момент вирішення справи, заборгованість ТОВ"К-Б-К" зі сплати штрафу, нарахованого Актом від 16 червня 2009 року №12/37-ш, складає 10950,30 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача відповідач суду не надав.

Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку про стягнення із ТОВ"К-Б-К" на користь КМЦЗ 10950,30 грн. несплаченої частини штрафу.

Керуючись ст.ст. 71, 79, 86, 158163, 167 КАС, суд

п о с т а н о в и в:

Задовольнити адміністративний позов Київського міського центру зайнятості.

Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю "К-Б-К" (код за ЄДРПОУ: 33097730; Банк: АППБ "Аваль", МФО: 300335; р/р2600314290) на користь Київського міського центру зайнятості (Одержувач: Голосіївський районний центр зайнятості; Банк одержувача: Головне управління Державного казначейства у м.Києві; код ЗКПО: 03491091; МФО 820019; р/р37173975900002; код платежу: 50040500) несплачену частину штрафу в розмірі 10950,30 грн. (десять тисяч девятсот пятдесят гривень 30 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку встановленому ст. 254 КАС. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, встановлені ст. 186 цього Кодексу.

У судовому засіданні 14 січня 2010 року відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Постанова у повному обсязі складена 18 січня 2010 року.

Суддя Д.А. Костенко