
Справа № 709/1481/20
3/709/779/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 жовтня 2020 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Романова О.Г., за участю прокурора Чорнобаївського відділу Золотоніської місцевої прокуратури Черкаської області Степанок О.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , -
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
в с т а н о в и в:
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 23 вересня 2020 року № 33 ОСОБА_1 з 09 грудня 2016 року по 07 березня 2018 року перебував на посаді інспектора сектору реагування патрульної поліції № 3 Чорнобаївського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, будучи відповідно до пп. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та просив суворо не карати. Суду пояснив, що дійсно він невчасно подав щорічну декларацію після звільнення. Причиною пропуску строку є те, що він робив електронний цифровий підпис, потім не міг подати декларацію. За місцем роботи йому було роз`яснено про його обов`язок подати декларацію за 2018 рік до 01.04.2019 та роз`яснена адміністративна відповідальність за невчасне подання декларації. У вчиненому щиро покаявся.
Прокурор Степанок О.В. в судовому засіданні протокол підтримала та просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд встановив наступне.
Відповідно до вимог статей 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , відповідно до наказу ГУНП в Черкаській області від 07.03.2018 № 88 о/с, був звільнений з посади інспектора сектору реагування патрульної поліції № 3 Чорнобаївського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, а отже останній повинен був, згідно положеннями ч. 2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", подати щорічну декларацію за 2018 рік в строк до 00 год 00 хв. 01 квітня 2019 року.
Відповідно до відомостям витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, щорічна декларація за 2018 рік була подана ОСОБА_1 - 15 квітня 2019 року.
Отже, суд вважає, що днем вчинення адміністративного правопорушення є останній день, передбачений Законом, для подання декларації - 01 квітня 2019 року.
Протокол про адміністративне правопорушення складений 23.09.2020.
Положення ст. 49 Закону України «Про запобігання корупції» встановлюють обов`язок державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, а також юридичних осіб публічного права перевіряти факт подання суб`єктами декларування, які в них працюють, відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.
Як вбачається з рапорту заступника начальника відділу Черкаського управління ДВБ НП України майора поліції Савченка О. від 23.09.2020 факт несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 було виявлено 23.09.2020 та прийнято рішення про проведення перевірки за вказаним фактом.
Отже, на переконання суду саме 23.09.2020 і є датою виявлення адміністративного правопорушення, і саме з цієї дати органу, який складав протокол, вже було достеменно відомо про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП.
Таким чином, станом на день прийняття судом рішення по справі, передбачений положеннями ч. 4 ст. 38 КУпАП строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не є пропущеним.
Отже, дослідивши матеріали справи, вважаю, що у діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Його вина у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме:
відомостями протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 23 вересня 2020 року № 33; відомостями повідомлення Управління кадрового забезпечення ГУНП в Черкаській області від 07.03.2020 № 650/12/15/01-2018; відомостями витягу з Єдиного державного реєстру декларацій, в якому зазначено дату публікацію декларації - 15 квітня 2019 року; відомостями наказу (витягу) від 07 листопада 2015 року № 1 о/с, відомостями наказу (витягу) від 09 грудня 2016 року № 241 о/с; відомостями наказу (витягу) від 07 березня 2018 року № 88 о/с, відомостями рапорту від 23 вересня 2020 року.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав щорічну декларацію після звільнення за 2018 рік, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 280, 283, 284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п`ятдесят гривень 00 копійок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить
420,40 (чотириста двадцять гривень 40 копійок) гривень.
Платіжні реквізити для сплати судового збору: стягувач -Державна судова адміністрація України;отримувач коштів:ГУК ум.Києві/м.Київ/22030106;код отримувача(код за ЄДРПОУ):37993783; банк отримувача: Казначйство України(ЕАП); код банку отримувача (МФО):899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
У разі несплати штрафу не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна для стягнення штрафу у подвійному розмірі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя О.Г. Романова