Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № <Внутрішній Номер справи >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
11 листопада 2009 року <Час проголошення > № 2а-9604/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Пащенка К.С. при секретарі судового засідання Пасічнику О.П., вирішив адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у місті Вінниці
доВідкритого акціонерного товариства «Свемон-Центр»
простягнення податкової заборгованості у розмірі 139421, 58 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача до державного бюджету заборгованість в сумі 139421, 58 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, просив залишити позовну заяву без розгляду у зв’язку з відсутністю у органів ДПС права на звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу або закрити провадження у справі з огляду на те, що дана справа не повинна розглядатись в порядку адміністративного судочинства.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Вінницька філія ВАТ «Свемон-Центр»зареєстрована виконавчим комітетом Вінницької міської ради 05.01.1996, та взята на облік ДПІ у місті Вінниці.
Відповідно до облікової картки платника податків Вінницької філії ВАТ «Свемон-Центр» обліковується заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 127940,93 грн., що виникла на підставі декларацій №223988 від 18.11.2008, №288077 від 12.02.2008, №269822 від 20.01.2009, №16870 від 18.03.2009, податкових повідомлень рішень №0002431530/0 від 17.03.2009, №0004041530/0 від 13.04.2009, №0000431530/0 від 23.01.2009, №0003821530/0 від 13.04.2009; податку з власників транспортних засобів у розмірі 2440,54 грн., що виникла на підставі розрахунку №11096 від 25.02.2009; земельному податку у розмірі 9040,11 грн., що виникла на підставі розрахунку №2076 від 27.01.2009.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Відповідно до пп.5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно з пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Доказів подання уточнюючих розрахунків щодо зазначених декларацій та розрахунків, а також оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень у апеляційному чи судовому порядку суду не надано.
Сума податкового зобов’язання, визначена зазначеними деклараціями, розрахунками та податковими повідомленнями-рішеннями відповідачем сплачена не у повному розмірі, заборгованість становить 139421, 58 грн.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання –це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Як встановлено судом, податкове зобов’язання відповідача, самостійно узгоджене платником податків, не було сплачене у встановлені строки, а відтак таке зобов’язання визнається судом податковим боргом.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.
Судом не приймаються заперечення відповідача про те, що дана справа не повинна розглядатись в порядку адміністративного судочинства, а також про відсутність у органів ДПС права на звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу з огляду на те, що згідно з п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, а відповідно до змісту п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції, зокрема, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у Святошинському районі м. Києва підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у місті Вінниці задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Свемон-Центр»(02152, м.Київ, вул.Бучми, 5; ідентифікаційний код 01190422) податкову заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 127940,93 грн. (сто двадцять сім тисяч дев’ятсот сорок гривень 93 коп.).
3. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Свемон-Центр»(02152, м.Київ, вул.Бучми, 5; ідентифікаційний код 01190422) податкову заборгованість з податку з юридичних осіб-власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 2 440,54 грн. (дві тисячі чотириста сорок гривень 54 коп.).
4. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Свемон-Центр»(02152, м.Київ, вул.Бучми, 5; ідентифікаційний код 01190422) податкову заборгованість з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 9040,11 грн. (дев’ять тисяч сорок гривень 11 коп.).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяК.С. Пащенко