
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
УХВАЛА
02.10.2020 Справа № 914/1353/16
Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви Головного управління Державної податкової служби України у Львівській області, м. Львів, про грошові вимоги до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Мальви - Маркет», м. Львів, в сумі 1550,18 грн.
у справі за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «Мальви - Маркет», м. Львів
про: банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Мальви - Маркет» (вул. Литвиненка, 3, м. Львів, 79034, ідентифікаційний код 13835841)
Суддя В.М. Артимович,
секретар судового засідання Н.Р. Когут
Представники сторін:
від ГУ ДФС у Львівській області: Р.М. Кісіль - представник;
від ПП «Львівдах»: Ю.І. Терлецький - представник;
від ТзОВ «Компанія ВЕЕМ-Будсервіс»: не з`явився;
від ПАТ «Банк Форум»: не з`явився;
від ОСОБА_1 : не з`явився;
від ОСОБА_2 : не з`явився;
ліквідатор: Р.І. Кривич, А.О. Лазор - представник;
від боржника: А.О. Лазор - представник;
за участю АТ «Мегабанк»: Ю.В. Кульбій-Кухар - представник.
ВСТАНОВИВ:
20.05.2016 р. до Господарського суду Львівської області подано заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Мальви - Маркет» про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Мальви - Маркет» (вул. Литвиненка, 3, м. Львів, 79034, код ідентифікаційний код 13835841) в порядку, передбаченому ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою суду від 25.05.2016 р. заяву ТзОВ «Мальви - Маркет» про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Мальви - Маркет» прийнято до розгляду та підготовче засідання суду призначено на 01.06.2016 р.
Ухвалою суду від 01.06.2016 р. порушено провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Мальви - Маркет», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника ТзОВ «Мальви - Маркет», справу призначено до розгляду в судовому засіданні на 20.07.2016 р.
Постановою суду від 20.07.2016 р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Мальви - Маркет» визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю «Мальви - Маркет» арбітражного керуючого Босака О.Є., судове засідання призначено на 07.09.2016 р., оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого госпоодарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю «Мальви - Маркет» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
01.07.2020 р. до Господарського суду Львівської області від Головного управління Державної податкової служби України у Львівській області надійшла заява з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мальви - Маркет» в сумі 1550,18 грн.
Розглянувши матеріали заяви про грошові вимоги в частині нарахованого єдиного соціального внеску на суму 770,00 грн., заслухавши пояснення присутніх в судовому засіданні представників, суд дійшов висновку, що заявлені вимоги підлягають визнанню, зважаючи на наступне.
У зв`язку з введенням в дію Кодексу України з процедур банкрутства від 18.10.2018 р. № 2597-VIII та згідно п. 4 Прикінцевих та перехідних положень з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
З урахуванням вищенаведеного господарським судом при розгляді даної справи застосовуються положення Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами (абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування").
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Слід зазначити, що згідно ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
Як було встановлено в судовому засіданні, борг зі сплати єдиного внеску виник у зв`язку з нарахуванням заробітної плати, винагороди за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв`язку з вагітністю та пологами на суму 770,00 грн.
Тобто, слід дійти висновку, що в даному випадку поточні вимоги виникли під час провадження у справі про банкрутство і вони безпосередньо пов`язані із здійсненням ліквідаційної процедури, оскільки працівники яким нараховувалась заробітна плата (та як наслідок нараховувались внески) безпосередньо забезпечували збереженість і функціональність майна банкрута до його передачі, та як наслідок забезпечували належне здійснення передбачених законом ліквідаційних заходів.
Таким чином, грошові вимоги ГУ ДПС у Львівській області в сумі 770,00 грн. зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування підлягають до задоволення у другу чергу.
У поданій заяві ГУ ДПС України у Львівській області також просить суд визнати та включити до реєстру вимог кредиторів нараховані штрафні санкції в сумі 780,18 грн. за період з 21.05.2015 по 20.07.2016. Вказане підтверджується рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 12.03.2019 за № 0021985013.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно ч.ч. 2-4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому, у другу чергу задовольняються вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників); у третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів); у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
З огляду на викладене, враховуючи встановлені обставини, дослідивши матеріали справи, заяву кредитора про визнання грошових вимог з долученими до неї документами, дійшов висновку, що грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Львівській області слід визнати в сумі 1550,18 грн. Також визнанню підлягає сплачений судовий збір в сумі 4204,00 грн.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 59, 60, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35; ідентифікаційний код 43143039) визнати в сумі 5754,18 грн., які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Мальви - Маркет», з яких: 4204,00 грн. (судовий збір) - перша черга; 770,00 грн. (єдиний внесок) - друга черга, 780,18 грн. (пеня, штраф) - шоста черга.
2. Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 235 ГПК України.
3. Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Повний текст ухвали складено 07.10.2020
Суддя В.М. Артимович