
Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/7477/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2020 року Подільський районний суд міста Києва
в складі: головуючого судді Зубця Ю.Г.
при секретарі Іванюк І.О.,
за участю прокурора Гродського О.В.,
захисника Максимця В.С.,
обвинуваченого ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Києві кримінальне провадження №22017101110000203 відносно
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Виползів, Чернігівської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.328 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
15.05.2006 наказом голови спостережної ради ТОВ «ІнтерПроІнвест» №5/5-К ОСОБА_1 призначено на посаду генерального директора цього товариства.
Згідно листа Головного управління регіональної статистики від 19.11.2019 за №02-07/78-19 за даними Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України відповідно до реєстраційних дій ОСОБА_1 значився керівником ТОВ «ІнтерПроІнвест» (ідентифікаційний код 31520157) з 24.05.2006, а також значиться керівником вказаного товариства з 15.12.2014 і по цей час (станом на 15.11.2019).
04.07.2016 розпорядженням Головного управління СБ України у м.Києві та Київській області №199дск ОСОБА_1 надано допуск до державної таємниці за формою 2, для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності «цілком таємно» та «таємно».
Згідно зі ст.1 Закону України «Про державну таємницю» (далі - Закону), державна таємниця - це вид таємної інформації, що охоплює відомості у сфері оборони, економіки, науки і техніки, зовнішніх відносин, державної безпеки та охорони правопорядку, розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці України та які визнанні у порядку, встановленому Законом, державною таємницею і підлягають охороні державою.
Статтею 8 Закону визначено, що до державної таємниці відноситься інформація:
- у сфері оборони: про зміст стратегічних і оперативних планів та інших документів бойового управління, підготовку та проведення військових операцій, стратегічне та мобілізаційне розгортання військ, а також про інші найважливіші показники, які характеризують організацію, чисельність, дислокацію, бойову і мобілізаційну готовність, бойову та іншу військову підготовку, озброєння та матеріально-технічне забезпечення Збройних Сил України та інших військових формувань; про напрями розвитку окремих видів озброєння, військової і спеціальної техніки, їх кількість, тактико-технічні характеристики, організацію і технологію виробництва, наукові, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, пов`язані з розробленням нових зразків озброєння, військової і спеціальної техніки або їх модернізацією, а також про інші роботи, що плануються або здійснюються в інтересах оборони країни;
- у сфері економіки, науки і техніки: про зміст мобілізаційних планів державних органів та органів місцевого самоврядування, мобілізаційні потужності, заходи мобілізаційної підготовки і мобілізації та обсяги їх фінансування, запаси та обсяги постачання стратегічних видів сировини і матеріалів, а також зведені відомості про номенклатуру та рівні накопичення, загальні обсяги поставок, відпуску, закладення, освіження, розміщення іфактичні запаси державного матеріального резерву; про плани, зміст, обсяг, фінансування та виконання державного оборонного замовлення.
Відповідно до ст.22 Закону, надання допуску громадянину передбачає взяття останнім на себе письмового зобов`язання щодо збереження державної таємниці, яка йому буде довірена та ознайомлення громадянина з відповідальністю за порушення законодавства про державну таємницю.
Статтею 28 Закону зобов`язано громадянина, якому надано допуск до державної таємниці не допускати розголошення будь-яким способом державної таємниці, яка йому довірена або стала відомою у зв`язку з виконанням службових обов`язків, а також виконувати вимоги режиму секретності та додержуватися інших вимог законодавства про державну таємницю.
Наказом Служби безпеки України від 12.08.2005 №440 затверджено «Звід відомостей, що становлять державну таємницю» (далі - ЗВДТ), який є єдиною формою реєстрації відомостей, що становлять державну таємницю в Україні. З моменту опублікування ЗВДТ держава забезпечує захист і правову охорону відомостей, які зареєстровані в ньому. Реєстрація відомостей у ЗВДТ є підставою для надання документу, виробу чи іншому матеріальному носію інформації, що містить ці відомості, грифу секретності, який відповідає ступеню секретності, установленому для них у ЗВДТ.
Звід відомостей, що становлять державну таємницю (далі - ЗВДТ) - це акт, в якому зведено переліки відомостей, що згідно з рішеннями державних експертів з питань таємниць становлять державну таємницю у визначених Законом сферах.
Разом з цим, ступінь секретності («особливої важливості», «цілком таємно», «таємно») - категорія, яка характеризує важливість секретної інформації, ступінь обмеження доступу до неї та рівень її охорони державою.
Так, відповідно до п. 2.1.15 ЗВДТ в редакції від 03.01.17 до відомостей, що становлять державну таємницю віднесено відомості про планування, розміщення, фінансування, виконання державного оборонного замовлення за його напрямами (науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, закупівля озброєння і військової техніки) з розкриттям змісту цих напрямів (за винятком відомостей, які надаються Україною згідно з міжнародними зобов`язаннями по лінії Організації з безпеки та співробітництва в Європі та Організації Об`єднаних Націй) - за окремими показниками в цілому щодо центрального органу виконавчої влади; за сукупністю всіх показників у цілому щодо: Ради міністрів АР Крим, обласної, Київської або Севастопольської міської державних адміністрацій; окремого підприємства (установи, організації), які задіяні у виконанні заходів державного оборонного замовлення; окремого розвідувального заходу.
У зв`язку із наданням допуску до державної таємниці ОСОБА_1 взяв на себе, крім інших, зобов`язання, передбачені статтею 28 Закону: не допускати розголошення будь-яким способом державної таємниці, яка буде йому довірена або стане відомою у зв`язку з виконанням службових обов`язків; виконувати вимоги режиму секретності; повідомляти посадових осіб, які надали йому доступ до державної таємниці, та відповідні режимно-секретні органи про виникнення обставин, що перешкоджають збереженню довіреної йомудержавної таємниці; додержуватися інших вимог законодавства про державну таємницю.
14.12.2016 ТОВ «ІнтерПроІнвест» надано спеціальний дозвіл №КВ2-2016-168 на провадження діяльності, пов`язаної з державною таємницею.
15.12.2016 наказами ТОВ «ІнтерПроІнвест» №45 та №46 ОСОБА_1 надано доступ до робіт та відомостей, пов`язаних з державною таємницею та затверджено посадові обов`язки генерального директора, якими зобов`язано його бути обізнаним з вимогами законодавства у сфері охорони державної таємниці, із станом справ на підприємстві, своєчасно вживати заходів для забезпечення режиму секретності, здійснювати постійний контроль за охороною державної таємниці на підприємстві; здійснювати контроль щодо відомостей про планування, розміщення, фінансування, виконання державного замовлення; про факт закупівлі УДО України озброєння та комплектувальних виробів до озброєння, виробів та товарів військового призначення; про номенклатуру, фактичну наявність, фінансування, потребу в забезпеченні основними засобами, озброєнням, військовою технікою за сукупністю усіх показників у цілому щодо УДО України; повідомляти про виникнення обставин, що перешкоджають збереженню довіреної йому державної таємниці; повідомляти негайно про факти витоку секретної інформації.
Крім цього, відповідно до посадових обов`язків з питань режимно-секретної діяльності працівників ТОВ «ІнтерПроІнвест», затверджених наказом ТОВ «ІнтерПроІнвест» від 15.12.2016 за №46, генеральний директор ТОВ «ІнтерПроІнвест» ОСОБА_1 зобов`язаний контролювати створення умов для користування секретними документами так, щоб виключити можливість ознайомлення з ними інших осіб.
Отже, ОСОБА_1 , займаючи посаду генерального директора ТОВ «ІнтерПроІнвест», за період з 15.05.2006 до 03.02.2014, а також з 15.12.2014 по 07.06.2017, був службовою особою юридичної особи приватного права, наділеною організаційно-розпорядчими функціями, якій, після надання допуску та доступу до державної таємниці 04.07.2016 та 15.12.2016 відповідно, були довірені відомості, що становлять державну таємницю у зв`язку з виконанням ним своїх службових обов`язків.
Так, 10 січня 2017 року ОСОБА_1 , в ході виконання своїх службових та функціональних обов`язків, маючи допуск та доступ до державної таємниці за формою 2 для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності «цілком таємно» та «таємно», перебуваючи у приміщенні ТОВ «ІнтерПроІнвест» за адресою: м.Київ, вул.Вишгородська, 45, корпус БЗ, 1 поверх, діючи умисно, всупереч вимогам ст.ст.22, 28 Закону, з метою надання протиправного незаконного доступу до секретної інформації, що містить гриф «таємно», протиправно повідомив в усній формі сторонній особі - - начальниці режимно-секретного органу ТОВ «ІнтерПроІнвест» ОСОБА_3 , яка не мала допуску і доступу до державної таємниці та призначення якої на посаду начальника режимно-секретного органу не було погоджено з Службою безпеки України та замовниками секретних робіт - Управлінням державної охорони України і Міністерством оборони України відомості про розміщення, фінансування, виконання державного оборонногозамовлення за сукупністю усіх показників у цілому щодо окремого підприємства, яке задіяне у виконанні заходів державного оборонного замовлення, що відповідно до статті 2.1.15 ЗВДТ становлять державну таємницю із ступенем секретності «таємно».
У той же час та місці ОСОБА_3 власноручно записала отримані від ОСОБА_1 відомості, що становлять державну таємницю, до звіту про поставку продукції (товарів, послуг) військового та спеціального призначення, форми (№ 1-ПО), який підписав ОСОБА_1 , після чого цей звіт було зареєстровано ОСОБА_3 під №1т від 10.01.2017 у журналі обліку підготовлених документів №12 та у той же день скеровано разом із супровідним листом №1т від 10.01.2017 до Головного управління статистики у м.Києві, де 10.01.2017 вказаний звіт зареєстровано за вхідним номером 16т.
06 лютого 2017 року ОСОБА_1 , в ході виконання своїх службових та функціональних обов`язків, маючи допуск та доступ до державної таємниці за формою 2 для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності «цілком таємно» та «таємно», перебуваючи у приміщенні ТОВ «ІнтерПроІнвест» за адресою: м.Київ, вул.Вишгородська, 45, корпус БЗ, 1 поверх, діючи умисно, всупереч вимогам ст.ст.22, 28 Закону, з метою надання протиправного незаконного доступу до секретної інформації, що містить гриф «таємно», протиправно повідомив в усній формі сторонній особі - - начальниці режимно-секретного органу ТОВ «ІнтерПроІнвест» ОСОБА_3 , яка не мала допуску і доступу до державної таємниці та призначення якої на посаду начальника режимно-секретного органу не було погоджено з Службою безпеки України та замовниками секретних робіт - Управлінням державної охорони України і Міністерством оборони України відомості про розміщення, фінансування, виконання державного оборонного замовлення за сукупністю усіх показників у цілому щодо окремого підприємства, яке задіяне у виконанні заходів державного оборонного замовлення, що відповідно до статті 2.1.15 ЗВДТ становлять державну таємницю із ступенем секретності «таємно».
У той же час та місці ОСОБА_3 власноручно записала отримані від ОСОБА_1 відомості, що становлять державну таємницю, до звіту про поставку продукції (товарів, послуг) військового та спеціального призначення, форми (№ 1-ПО), який підписав ОСОБА_1 , після чого цей звіт було зареєстровано ОСОБА_3 під №6т від 06.02.2017 у журналі обліку підготовлених документів №12 та у той же день скеровано разом із супровідним листом №7т від 06.02.2017 до Головного управління статистики у м.Києві, де 06.02.2017 вказаний звіт зареєстровано за вхідним номером 28т.
02 березня 2017 року ОСОБА_1 , в ході виконання своїх службових та функціональних обов`язків, маючи допуск та доступ до державної таємниці за формою 2 для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності «цілком таємно» та «таємно», перебуваючи у приміщенні ТОВ «ІнтерПроІнвест» за адресою: м.Київ, вул.Вишгородська, 45, корпус БЗ, 1 поверх, діючи умисно, всупереч вимогам ст.ст.22, 28 Закону, з метою надання протиправного незаконного доступу до секретної інформації, що містить гриф «таємно», протиправно повідомив в усній формі сторонній особі - - начальницірежимно-секретного органу ТОВ «ІнтерПроІнвест» ОСОБА_3 , яка не мала допуску і доступу до державної таємниці та призначення якої на посаду начальника режимно-секретного органу не було погоджено з Службою безпеки України та замовниками секретних робіт - Управлінням державної охорони України і Міністерством оборони України відомості про розміщення, фінансування, виконання державного оборонного замовлення за сукупністю усіх показників у цілому щодо окремого підприємства, яке задіяне у виконанні заходів державного оборонного замовлення, що відповідно до статті 2.1.15 ЗВДТ становлять державну таємницю із ступенем секретності «таємно».
У той же час та місці ОСОБА_3 власноручно записала отримані від ОСОБА_1 відомості, що становлять державну таємницю, до звіту про поставку продукції (товарів, послуг) військового та спеціального призначення, форми (№ 1-ПО), який підписав ОСОБА_1 , після чого цей звіт було зареєстровано ОСОБА_3 під №6т від 02.03.2017 у журналі обліку робочих зошитів, блокнотів, окремих аркушів паперу, бланків (форм) №13 та наступного дня скеровано разом із супровідним листом №10т від 03.03.2017 до Головного управління статистики у м. Києві, де 03.03.2017 вказаний звіт зареєстровано за вхідним номером 48т.
06 квітня 2017 року ОСОБА_1 , в ході виконання своїх службових та функціональних обов`язків, маючи допуск та доступ до державної таємниці за формою 2 для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності «цілком таємно» та «таємно», перебуваючи у приміщенні ТОВ «ІнтерПроІнвест» за адресою: м.Київ, вул.Вишгородська, 45, корпус БЗ, 1 поверх, діючи умисно, всупереч вимогам ст.ст.22, 28 Закону, з метою надання протиправного незаконного доступу до секретної інформації, що містить гриф «таємно», протиправно повідомив в усній формі сторонній особі - - начальниці режимно-секретного органу ТОВ «ІнтерПроІнвест» ОСОБА_3 , яка не мала допуску і доступу до державної таємниці та призначення якої на посаду начальника режимно-секретного органу не було погоджено з Службою безпеки України та замовниками секретних робіт - Управлінням державної охорони України і Міністерством оборони України відомості про розміщення, фінансування, виконання державного оборонного замовлення за сукупністю усіх показників у цілому щодо окремого підприємства, яке задіяне у виконанні заходів державного оборонного замовлення, що відповідно до статті 2.1.15 ЗВДТ становлять державну таємницю із ступенем секретності «таємно».
У той же час та місці ОСОБА_3 власноручно записала отримані від ОСОБА_1 відомості, що становлять державну таємницю, до звіту про поставку продукції (товарів, послуг) військового та спеціального призначення, форми (№ 1-ПО), який підписав ОСОБА_1 , після чого цей звіт було зареєстровано ОСОБА_3 під №7т від 06.04.2017 у журналі обліку робочих зошитів, блокнотів, окремих аркушів паперу, бланків (форм) №13 та наступного дня скеровано разом із супровідним листом №13т від 07.04.2017 до Головного управління статистики у м. Києві, де 07.04.2017 вказаний звіт зареєстровано за вхідним номером 70т.
04 травня 2017 року ОСОБА_1 , в ході виконання своїх службових та функціональних обов`язків, маючи допуск та доступ до державної таємниці за формою 2 для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності «цілком таємно» та «таємно», перебуваючи у приміщенні ТОВ «ІнтерПроІнвест» за адресою: м.Київ, вул.Вишгородська, 45, корпус БЗ, 1 поверх, діючи умисно, всупереч вимогам ст.ст.22, 28 Закону, з метою надання протиправного незаконного доступу до секретної інформації, що містить гриф «таємно», протиправно повідомив в усній формі сторонній особі - - начальниці режимно-секретного органу ТОВ «ІнтерПроІнвест» ОСОБА_3 , яка не мала допуску і доступу до державної таємниці та призначення якої на посаду начальника режимно-секретного органу не було погоджено з Службою безпеки України та замовниками секретних робіт - Управлінням державної охорони України і Міністерством оборони України відомості про розміщення, фінансування, виконання державного оборонного замовлення за сукупністю усіх показників у цілому щодо окремого підприємства, яке задіяне у виконанні заходів державного оборонного замовлення, що відповідно до статті 2.1.15 ЗВДТ становлять державну таємницю із ступенем секретності «таємно».
У той же час та місці ОСОБА_3 власноручно записала отримані від ОСОБА_1 відомості, що становлять державну таємницю, до звіту про поставку продукції (товарів, послуг) військового та спеціального призначення, форми (№ 1-ПО), який підписав ОСОБА_1 , після чого цей звіт було зареєстровано ОСОБА_3 під №8т від 04.05.2017 у журналі обліку робочих зошитів, блокнотів, окремих аркушів паперу, бланків (форм) №13 та у той же день скеровано разом із супровідним листом №16т від 04.05.2017 до Головного управління статистики у м. Києві, де 04.05.2017 вказаний звіт зареєстровано за вхідним номером 82т.
07 червня 2017 року ОСОБА_1 , в ході виконання своїх службових та функціональних обов`язків, маючи допуск та доступ до державної таємниці за формою 2 для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності «цілком таємно» та «таємно», перебуваючи у приміщенні ТОВ «ІнтерПроІнвест» за адресою: м.Київ, вул.Вишгородська, 45, корпус БЗ, 1 поверх, діючи умисно, всупереч вимогам ст.ст.22, 28 Закону, з метою надання протиправного незаконного доступу до секретної інформації, що містить гриф «таємно», протиправно повідомив в усній формі сторонній особі - - начальниці режимно-секретного органу ТОВ «ІнтерПроІнвест» ОСОБА_3 , яка не мала допуску і доступу до державної таємниці та призначення якої на посаду начальника режимно-секретного органу не було погоджено з Службою безпеки України та замовниками секретних робіт - Управлінням державної охорони України і Міністерством оборони України відомості про розміщення, фінансування, виконання державного оборонного замовлення за сукупністю усіх показників у цілому щодо окремого підприємства, яке задіяне у виконанні заходів державного оборонного замовлення, що відповідно до статті 2.1.15 ЗВДТ становлять державну таємницю із ступенем секретності «таємно».
У той же час та місці ОСОБА_3 власноручно записала отримані від ОСОБА_1 відомості, що становлять державну таємницю, до звіту про поставку продукції (товарів, послуг) військового та спеціального призначення, форми (№1 -ПО), який підписав ОСОБА_1 , після чого цей звіт було зареєстровано ОСОБА_3 під №9т від 07.06.2017 у журналі обліку робочих зошитів, блокнотів, окремих аркушів паперу, бланків (форм) №13 та у той же день скеровано разом із супровідним листом №21т від 07.06.2017 до Головного управління статистики у м. Києві, де 08.06.2017 вказаний звіт зареєстровано за вхідним номером 105т.
Відповідно до висновку державного експерта з питань таємниць - заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України №4 від 13.07.2018, інформація, наведена у позиції «Респондент» та розділі II «Поставка продукції замовникам України за державним оборонним замовленням», кожного із звітів про поставку продукції (товарів, послуг) військового та спеціального призначення, форма (№ 1-ПО), а саме: №1т від 10.01.2017, №6т від 06.02.2017, №6т від 02.03.2017, №7т від 06.04.2017, №8т від 04.05.2017, №9т від 07.06.2017, надісланих ТОВ «ІнтерПроІнвест» до Головного управління статистики у м. Києві супровідними листами №1т від 10.01.2017, №7т від 06.02.2017, № і От від 03.03.2017, №13т від 07.04.2017, №16т від 04.05.2017, №21т від 07.06.2017, містить «відомості про розміщення, фінансування, виконання державного оборонного замовлення за сукупністю усіх показників у цілому щодо окремого підприємства, яке задіяне у виконанні заходів державного оборонного замовлення», які відповідно до статті 2.1.15 ЗВДТ, становлять державну таємницю із ступенем секретності «таємно».
Згідно з висновком почеркознавчої експертизи Українського науково- дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБ України №97/1 від 24.05.2019, рукописні записи у звітах про поставку продукції (товарів, послуг) військового та спеціального призначення, форми (№1-ПО), №16т від 10.01.2017, №28т від 06.02.2017, №48т від 03.03.2017, №70т від 07.04.2017, №82т від 04.05.2017, 105т від 08.06.2017, виконані ОСОБА_3 , підписи від імені ОСОБА_1 виконано ОСОБА_1 .
Отже, 10 січня, 06 лютого, 02 березня, 04 травня, 06 квітня та 07 червня 2017 року, ОСОБА_1 в ході виконання своїх службових обов`язків, маючи допуск та доступ до державної таємниці за формою 2 для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності «цілком таємно» та «таємно», перебуваючи у приміщенні ТОВ «ІнтерПроІнвест» за адресою: м.Київ, вул.Вишгородська, 45, корпус БЗ, 1 поверх, не маючи на меті вчиняти державну зраду або шпигунство, діючи умисно, з метою надання протиправного незаконного доступу до секретної інформації, що містить гриф «таємно», протиправно розголосив в усній формі сторонній особі - начальниці режимно-секретного органу ТОВ «ІнтерПроІнвест» ОСОБА_3 , яка не мала допуску і доступу до державної таємниці та призначення якої на посаду начальника режимно-секретного органу не було погоджено з Службою безпеки України та замовниками секретних робіт - Управлінням державної охорони України і Міністерством оборони України, відомості, що відповідно до статті 2.1.15 ЗВДТ становлять державну таємницю із ступенем секретності «таємно».
В судовому засіданні захисником Максимцем В.С. заявлено клопотання про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності у зв`язку із зміною обстановки, пояснюючи це тим, що він раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, обвинувачення пред`явлено за вчинення нетяжкого злочину, також на час розгляду справи внаслідок зміни обстановки він перестав бути суспільно небезпечним. Так, ОСОБА_1 сумлінно виконує свої службові обов`язки, тому не може ввважатися суспільно небезпечною особою.
Обвинувачений ОСОБА_1 підтримав заявлене захисником клопотання та просив його задовільнити.
Прокурор проти заявленого клопотання не заперечував.
Ознайомившись з матеріалами провадження, заслухавши думку учасників судового процесу, суд приходить до висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного:
У відповідності до ч.4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути дане клопотання.
Відповідно до ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Частиною 1 ст. 285 КПК України передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Стаття 288 КПК України вказує, що суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
У відповідності до ст. 48 КК України, особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час розслідування або розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.
ОСОБА_1 пред`явлено обвинувачення у вчинені кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 328 КК України, який є злочин середньої тяжкості.
ОСОБА_1 вперше притягується до кримінальної відповідальності, свою вину у вчиненому кримінальному правопорушенні визнав повністю та щиро розкаявся, має постійне місце проживання, працює, протиправної діяльності не здійнює, до будь-якої відповідальності не притягувався, позитивно характеризується за місцем роботи.
За таких обставин кримінальне провадження пілягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст. 48 КК України, ст.ст. 284, 285, 288 КПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення злочину передбаченого ч.1 ст. 328 КК України, з підстав передбачених ст. 48 КК України, у зв`язку із зміною обстановки.
Кримінальне провадження відносно ОСОБА_1 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22017101110000203 від 19 серпня 2017 року за ч.1 ст. 328 КК України - закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва протягом семи днів з моменту її проголошення.
СуддяЮ. Г. Зубець