
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
24 вересня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2689/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) справу за адміністративним позовом Головного управління Національної поліції в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився,
ВСТАНОВИВ:
13 липня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь ГУНП в Луганській області вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, у розмірі 3875,28 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що в період часу з 07 листопада 2015 року по 16 червня 2020 року відповідач проходив службу в ГУНП в Луганській області.
Наказом ГУНП в Луганській області від 09 червня 2020 року № 568 о/с відповідача, начальника Новопсковського відділу поліції ГУНП в Луганській області за ст. 77 ч. 1 п. 7 (за власним бажанням) Закону України «Про Національну поліцію» звільнено з поліції з 16 червня 2020 року.
Згідно довідки Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку від 02 липня 2020 року № 528/111/22-2020 відповідачем при звільненні був проведений остаточний розрахунок на загальну суму 157491,58 грн.
При цьому у відповідності до вимог наказу МВС України від 12 вересня 2017 року №772 (зі змінами), яким затверджено «Порядок забезпечення поліцейських одностроєм (у мирний час)» відповідач не відшкодовував вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився у розмірі 3875,28 грн.
Згідно арматурної картки № 1523 відповідача та довідки УЛМТЗ № 63 «Про отриманні поліцейським предмети однострою користування, строк носіння (експлуатації), яких не закінчився» на день звільнення відповідача, останньому видано дев`ять предметів однострою особистого призначення строк носіння (експлуатації) яких не закінчився та визначено обсяг коштів, який має бути сплачений та складає 3875,28 грн.
09 червня 2020 року наказом ГУНП в Луганській області № 568 о/с відповідачу встановлено відшкодувати вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився з грошового забезпечення у розмірі 3875,28 грн.
Згідно розписки відповідача від 16 червня 2020 року останній отримав витяг з наказу від 09 червня 2020 року ГУНП в Луганській області № 568 о/с, таким чином був обізнаний про необхідність відшкодувати вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився з грошового забезпечення у розмірі 3875,28 грн.
Згідно листа УФЗБО від 06 липня 2020 року № 821/111/22-2020 відповідач не надавав згоди у добровільному порядку відшкодувати з його грошового забезпечення вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився.
12 серпня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) надійшов відзив на позов (арк. спр. 51-52) в якому відповідач заперечує проти позову.
В обґрунтування відзиву відповідачем зазначено, що 16 червня 2020 року в день фактичного звільнення зі служби в поліції, в день отримання виписки з наказу ГУНП № 568 о/с від 09 червня 2020 року про звільнення за статтею 77 ч. 1 п.7 (за власним бажанням) відповідачем надана розписка про відсутність претензій до працівників СКЗ Новопсковського ВП ГУНП в Луганській області та отримано витяг з наказу начальника ГУНП в Луганській області про звільнення з лав Національної поліції.
Згідно п. 10 розділу V наказу МВС № 722 від 12 вересня 2017 року керівник відповідного органу поліції не пізніше, ніж за 5 робочих днів до звільнення поліцейського зі служби, видає наказ про відшкодування особою вартості предметів однострою, строк експлуатації яких не закінчився.
Поліцейському видається під розписку завірена копія наказу про відшкодування вартості предметів однострою.
Таким чином, з урахуванням викладеного позивач першочергово порушив вимоги п.10 розділу V наказу МВС №722 від 12 вересня 2017 року, позбавивши ОСОБА_1 , можливості ініціювати проведення службової перевірки та видачі наказу про відшкодування вартості майна вчасно, а не в день отримання трудової книжки.
Відповідач вказує на неотримання форменого одягу та ставить під сумнів підписи про їх отримання.
16 червня 2020 року в розписці шодо наказу ГУНП № 568 о/с від 09 червня 2020 року вказано про відсутність претензій до працівників СКЗ Новопсковського ВП ГУНП Луганської області, але це жодним чином не стосується УКЗ ГУНП та УФЗБО по порядку відшкодування вартості форменого одягу поліцейського та виплати одноразової допомоги в повному обсязі.
Згоду на відшкодування, шляхом відрахування з грошового забезпечення коштів за однострій, строк експлуатації яких не закінчився, відповідач не надавав саме тому, що ні з службовим розслідуванням, ні з наказом про відшкодування майна не ознайомлено в порядку, вказаному за п. 10 розділу V наказу МВС №722 від 12 вересня 2017 року.
За відсутності службового розслідування та наказу про його проведення в порушення статті 20 Закону України «Про Національну поліцію», п. 10 розділу V наказу МВС № 722 від 12 вересня 2017 року відсутня інформація про причини своєчасного незабезпечення форменим одягом поліцейського, як таким, що пройшов переатестацію (наказ №871 віл 21 грудня 2016 року) за 2016, 2017 та до грудня 2018 року, що показано в арматурній картці №1523 ОСОБА_1 .
Виходячи з арматурної картки № 1523, накладних № 36 від 06 лютого 2018 року, №354 від 03 грудня 2018 року, начальник Новопсковського ВП ГУНП полковник поліції ОСОБА_1 повинен був перебувати на службі з 2016 року по грудень 2018 року (близько 3-х років) без форменого поліцейського однострою, а згідно статті 20 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський отримує однострій безоплатно та вчасно.
Таким чином, з урахуванням викладеного в статтях 20, 60 Закону України «Про Національну поліцію», п. 10 розділу V наказу МВС №722 від 12 вересня 2017 року, наказу МВС № 434 від 04 червня 2020 року позивач ГУНП в Луганській області: порушив порядок мого забезпечення особистим форменим одягом, як співробітника Національної поліції; порушив порядок проведення службового розслідування та не видав наказ по відшкодуванню вартості форменого одягу за 5 днів до звільнення; порушив порядок виплати одноразової грошової допомоги при звільненні в повному обсязі, не надавши пояснень з причини невиплати одноразової грошової допомоги за 6 років (в календарному обчисленні).
Просить суд відмовити у задоволенні позову.
Ухвалами суду від 14 липня 2020 року адміністративний позов залишено без руху (арк. спр. 33) та зобов`язано Державну міграційну службу надати з Єдиного державного демографічного реєстру інформацію про зареєстроване місце проживання (перебування) ОСОБА_1 (арк. спр. 34).
Ухвалою суду від 05 серпня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін (арк. спр. 46-47).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-79 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов такого.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проходив службу в органах національної поліції, що підтверджено копіями документів, а саме: паспорта громадянина України (арк. спр. 5,54-55), довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (арк. спр. 6, 56), витягом з наказу № 568 о/с від 09 червня 2020 року (арк. спр. 10).
12 травня 2020 року відповідач рапортом про звільнення за власним бажанням звернувся до начальника Головного управління Національної поліції в Луганській області (арк. спр. 7, 8).
05 червня 2020 року відповідач рапортом про звільнення наполягав з 16 червня 2020 року звернувся до начальника Головного управління Національної поліції в Луганській області (арк. спр. 9).
Відповідно до витягу з наказу № 568 о/с від 09 червня 2020 року "По особовому складу" ОСОБА_1 (0108617), начальника Новопсковського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області звільнено за ст. 77 ч. 1 п. 7 (за власним бажанням), з 16 червня 2020 року, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні: 29 років 04 місяці 17 днів, у пільговому обчисленні (без урахування календарної вислуги): 38 років 09 місяців 07 днів, з виплатою одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби в поліції та стаж служби в поліції для її виплати складає: 23 роки, з виплатою компенсації за невикористану в році звільнення відпустку у кількості 19 діб, встановивши відсоток премії за червень 2020 року 32,44 %, сума відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації) яких не закінчився, складає 3875,28 грн (арк. спр. 10).
Відповідно до розписки від 16 червня 2020 року, відповідач, зокрема, отримав наказ про звільнення № 568 о/с від 09 червня 2020 року (арк. спр. 11)
Відповідно до листа УФЗБО від 06 липня 2020 року № 821/111/22-2020 відповідач не надавав згоди у добровільному порядку відшкодувати з його грошового забезпечення вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився (арк. спр. 12).
Згідно з довідкою про доходи від 02 липня 2020 року № 528/111/22-2020 з відповідачем при звільнені проведений остаточний розрахунок на загальну суму 157491,58 грн (арк. спр. 13).
Відповідно до листа № 667/111/57-2020 від 22 червня 2020 року "Про надання інформації" (арк. спр. 14-15) для розрахунку застосована формула (згідно методичних рекомендацій, щодо відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, яка в свою чергу відображена в Методичних рекомендаціях НПУ від 25 березня 2020 року, а саме: В (відшкодування) = Ц- (Ц/С норм/експ.*С факт/експ), де: В (відшкодування) - обсяг коштів, який має бути сплачений для відшкодування вартості кожного з предметів однострою особистого користування, строк носіння яких не закінчився; Ц - ціна предмета однострою, який було видано поліцейському органом (установою) поліції; С норм/експ. - кількість місяців строку носіння предмета однострою згідно з нормами належності однострою поліцейських; С факт/експ. - кількість місяців фактичного строку носіння предмета однострою поліцейським на дату здійснення розрахунку (з урахуванням місяця видачі предмета однострою поліцейському та місяця його звільнення ). На день звільнення поліцейському видано наступні предмети однострою:
1. Шапка зим. трикотажна = 70,02 - (70,02/24*8) = 46,68 грн;
2. Кашкет повсякденний = 365,00 - (365,00/36*29) = 70,97 грн;
3. Кашкет зимовий = 387,60 - (387,60/36*29) = 75,37 грн;
4. Куртка зимова т. А = 2240,04 - (2240,04/48*9) = 1820,03 грн;
5. Кітель повс. = 1399,98 - (1399,98/48*29) = 554,16 грн;
6. Куртка літня (кіт, бр) = 1399,98 - (1399,98/48*29) = 554,16 грн;
7. Фуфайка чорного кол. = 54,94 - (54,94/12*7) = 22,89 грн;
8. Куртка зимова т. В. = 1749,96 - (1749,96/48*29) = 692,69 грн;
9. Мішок спальн. = 460,00 - (460,00/12*11) = 38,33 грн.
Таким чином, сума відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк насіння яких не закінчився, складає 3875,28 грн.
Відповідно до арматурної картки № 1523 (арк. спр. 16), відповідачу видано (в межах предмету позову 2018-2019 роки):
у лютому 2018 року: кашкет повсякденний (кашкет типу А), кашкет зимовий (шапка-вушанка типу А), куртка зимова типу В, куртка літня (кіт. бр), кітель повсякденний;
у 2019 році: мішок спальний (серпень), куртка зимова типу А (жовтень), шапка зимова трикотажна (листопад) та фуфайка чорного кольору (грудень).
Відповідно до довідки № 63 від 03 червня 2020 року про отримані поліцейським предмети однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації), яких не закінчився № 1523, сума відшкодування вартості однострою особистого користування становить 3875,28 грн (арк. спр. 17).
Згідно з накладними № 36 від 06 лютого 2018 року, № 357 ввід 03 листопада 2018 року, № 297 від 04 вересня 2019 року, № 366 від 10 жовтня 2019 року, № 404 від 06 листопада 2019 року відповідальна особа Новопсковського ВП отримала предмети однострою особистого користування (арк. спр. 18, 20, 22, 24, 26).
Згідно з роздавальною відомістю № 36 від 06 лютого 2018 року відповідач (рядок 1) отримав під підпис шість предметів однострою (арк. спр. 19).
Відповідно до роздавальної відомості № 357 від 03 грудня 2018 року відповідач (рядок 1) отримав під підпис чотири предмети однострою (арк. спр. 23).
Відповідно до роздавальної відомості № 297 від 04 вересня 2019 року відповідач (рядок 1) отримав під підпис один предмет однострою (арк. спр. 21).
Згідно з роздавальною відомістю № 366 від 10 жовтня 2019 року відповідач (рядок 1) отримав під підпис один предмет однострою (арк. спр. 25).
Відповідно до роздавальної відомості № 404 від 06 листопада 2019 року відповідач (рядок 17) отримав під підпис два предмети однострою (арк. спр. 28).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Частиною першої статті 1 Закону України "Про Національну поліцію" (далі - Закон № 580- VIII) встановлено, що Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Відповідно до частини першої та другої статті 20 Закону № 580-VIII поліцейські мають єдиний однострій. Поліцейський отримує однострій безоплатно. Зразки предметів однострою поліцейських затверджує Кабінет Міністрів України.
На поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції", цим та іншими законами України (частини перша статті 60 Закону №580-VIII).
Згідно з пунктом 59 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877 Національна поліція відповідно до покладених на неї завдань організовує і здійснює в установленому порядку матеріально-технічне та ресурсне забезпечення діяльності органів Національної поліції, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери її управління, зокрема приміщеннями, полігонами, засобами зв`язку, транспортними засобами, озброєнням, спеціальними засобами, пально-мастильними матеріалами, одностроєм, іншими видами матеріально-технічних ресурсів, необхідних для виконання покладених на них завдань.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 823 "Про однострій поліцейських" затверджено опис і зразки предметів однострою поліцейських.
Відповідно до пункту 1 розділу І Порядку забезпечення поліцейських одностроєм (у мирний час), затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 12 вересня 2017 року № 772 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 24 грудня 2019 року № 1100) (далі - Порядок) цей Порядок визначає механізм забезпечення поліцейських одностроєм згідно з нормами належності однострою поліцейських (у мирний час), організацію його використання та обліку.
Пунктом 2 розділу І Порядку встановлено, що у цьому Порядку терміни вжито в таких значеннях:
однострій - загальна назва форменого одягу поліцейського, що складається з предметів, які видаються в тимчасове користування для виконання службових завдань, тренувань, навчань, занять тощо (інвентарне майно), та предметів особистого користування, які видаються в постійне користування і не використовуються як інвентарне майно;
строк носіння (експлуатації) предметів однострою - час, установлений нормами належності, протягом якого предмет має носитися або перебувати в експлуатації.
Згідно з пунктом 3 розділу І Порядку одностроєм згідно із цим Порядком забезпечуються поліцейські, які:
проходять службу на відповідних посадах у Національній поліції України;
перебувають у розпорядженні органів поліції без зайняття відповідних посад із залишенням на службі в поліції;
прикомандировані до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, інших органів державної влади (закладів, установ) або органів місцевого самоврядування на час виконання відповідних повноважень на постійній основі із залишенням їх на службі в поліції;
здобувають освіту на денній формі навчання за державним замовленням у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - ЗВО);
відряджені відповідно до статті 71 Закону України "Про Національну поліцію" (далі - Закон) до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в поліції, з подальшим призначенням на посади відповідно до переліку посад, які можуть бути заміщені поліцейськими в державних органах, установах та організаціях, що затверджується Президентом України.
Пунктами 1, 2 та 3 розділу IV Порядку встановлено, що строк носіння (експлуатації) предметів однострою починає обчислюватися з дня фактичної видачі їх у користування (експлуатацію).
Час зберігання предметів однострою на складі не зараховується до строку їх носіння (експлуатації).
На кожного поліцейського для здійснення контролю за станом використання ним предметів однострою згідно з нормами належності та за строками їх носіння (експлуатації) оформлюється арматурна картка. Облік предметів однострою в арматурній картці ведеться з дати призначення поліцейського на відповідну посаду або зарахування на навчання до ЗВО згідно з наказом по особовому складу.
Згідно з пунктом 1, та 3 розділу V Порядку предмети однострою особистого користування передаються поліцейським безоплатно.
Предметами однострою особистого користування забезпечуються поліцейські, визначені в пункті 3 розділу I цього Порядку, із дня призначення на посаду або зарахування на навчання до ЗВО.
Предмети однострою особистого користування видаються поліцейським на майбутній термін служби або з урахуванням навчання у ЗВО та на строк, що передбачений нормами належності.
За приписами пункту 10 розділу V Порядку відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, здійснюється з урахуванням термінів його експлуатації та у випадку втрати, пошкодження та/або звільнення поліцейського зі служби з таких підстав: за власним бажанням.
Керівник відповідного органу поліції не пізніше ніж за 5 робочих днів до звільнення поліцейського зі служби видає наказ про відшкодування особою вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився.
Поліцейському видається під розписку належно завірена копія наказу про відшкодування вартості предметів однострою особистого користування.
Відрахування з грошового забезпечення поліцейського здійснюються виключно за його письмової згоди або в судовому порядку.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України 22 червня 2016 року № 530 затверджено (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 15 травня 2019 року № 377 чинного на момент видачі предметів однострою, втратив чинність 10 липня 2020 року), зокрема, Норму № 10 належності однострою поліцейських, які не зазначені в нормах №№ 1-9 (далі - Норма № 10) та Норму № 11 належності однострою поліцейських, які залучені до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, проведення антитерористичної операції або безпосередньо виконують завдання із забезпечення публічної безпеки і порядку, боротьби із злочинністю, забезпечення безпеки дорожнього руху в районі її проведення, відповідно до яких встановлено перелік предметів однострою та його строк носіння (експлуатації) (далі - Норма № 11).
Відповідно до зазначених Норм судом встановлено, що строк експлуатації предметів однострою складає: кашкет типу А - 3 роки (Норма № 10), шапка вушанка типу А - 3 роки (Норма № 10), куртка зимова типу В з плащової тканини темно-синього кольору - 4 роки (Норма № 10), костюм (кітель, брюки) - 4 роки, куртка зимова типу А - 4 роки (Норма № 10), шапка зимова трикотажна - 4 роки (Норма № 10), фуфайка з короткими рукавами - 1 рік (Норма № 10) та мішок спальний - 1 рік (Норма № 11).
Матеріалами справи підтверджено факт отримання відповідачем зазначених предметів однострою.
Разом з цим, в матеріалах справи відсутні докази отримання відповідачем в лютому 2018 року кітеля повсякденного, включеного до розрахунку в довідці № 63 (рядок 5) (арк. спр. 17) остаточною вартістю 1399,98 грн - (1399,98/48*29) = 554,16 грн.
Суд зазначає, що відповідачем в лютому 2018 року отримано лише 1 комплект костюму (кітель, брюки) та Нормами №№ 10, 11 взагалі не передбачено кітель повсякденний як предмет однострою.
Таким чином в частині стягнення коштів за кітель повсякденний в розмірі 554,16 грн, слід відмовити за необґрунтованістю.
Доказів відшкодування вказаних витрат відповідачем до суду не надано.
Посилання відповідача про порушення позивачем строку визначеного абзацом 7 пункту 10 розділу V Порядку, суд вважає безпідставними, оскільки наказом 586 о/с від 09 червня 2020 року позивача звільнено 16 червня 2020 року, тобто з моменту прийняття наказу до моменту звільнення минуло 5 робочих днів (13 та 14 червня 2020 року вихідні дні).
Крім того, суд наголошує, що вказана норма пов`язує 5 денний строк з датою звільнення, а не з датою вручення наказу про відшкодування вартості однострою.
Твердження відповідача про неотримання предметів однострою, суд вважає безпідставним, оскільки в роздавальних відомостях наявний його підпис.
Щодо твердження відповідача з приводу сумнівів наявності саме його підпису в накладних, суд зазначає.
За підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 358 Кримінального кодексу України.
Згідно частини першої статті 214 Кримінального процесуального кодексу України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування.
Відповідач надав до суду відзив 12 серпня 2020 року, але в обґрунтування доводів про підробку його підпису в документах не надано суду жодних доказів, зокрема, щодо звернення до органів Національної поліції із заявою про вчинення кримінального правопорушення та прийняття відповідного рішення за результатом розгляду такої заяви.
На підставі викладеного, суд вважає вказане посилання відповідача безпідставним.
Пунктом 8 розділу V Порядку встановлено, що у разі втрати чи пошкодження поліцейським предметів однострою особистого користування під час виконання ним службових обов`язків, що сталися не з вини поліцейського, дострокова видача (заміна) йому зазначених предметів однострою здійснюється за рішенням керівництва органу (закладу, установи) поліції, ЗВО на підставі висновку службового розслідування. Строки носіння (експлуатації) виданих на заміну предметів однострою обчислюються з дня видачі їх у користування (експлуатацію).
З аналізу наведеної норми, суд дійшов висновку, що службове розслідування проводиться лише у зв`язку втратою чи пошкодженням однострою.
У зв`язку з чим, посилання відповідача щодо не проведення службового розслідування, суд вважає безпідставним.
Посилання відповідача щодо невиплати одноразової допомоги та на несвоєчасне забезпечення одностроєм суд оцінює критично, оскільки спір у даній справі стосується відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився.
Також суд зазначає, що в наказів про звільнення № 568 о/с від 09 червня 2020 року визначено вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився.
Враховуючи, що відповідачем добровільно не відшкодовано вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, суд вважає достатніми підстави для їх стягнення з відповідача в судовому порядку.
У зв`язку з цим суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог шляхом стягнення з відповідача на користь позивача в розмірі 3321,12 грн (3875,28 грн - 554,16 грн).
Згідно з частиною першою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку щодо часткового задоволення позовних вимог.
Судові витрати, понесені позивачем у вигляді сплати судового збору, не відшкодовуються, оскільки відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління Національної поліції в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Головного управління Національної поліції в Луганській області (ідентифікаційний код 40108845, місцезнаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Вілєсова, буд. 1) вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, у розмірі 3321,12 грн (три тисячі триста двадцять одна грн 12 коп.).
В іншій частині позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Т.В. Смішлива