
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про витребування доказів
21 вересня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/1471/20
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючий суддя: Ірметової О.В.
за участю
секретаря судового засідання: Попової Н.І.
представника позивача: Фоменка Д.А.
третьої особи: ОСОБА_1
представника третьої особи: Скиби В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо витребування доказів по адміністративній справі за позовом секретаря Сєвєродонецької міської ради/виконуючого обов`язки міського голови Ткачука Вячеслава Петровича до Сєвєродонецької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 , про визнання незаконними дії, визнання протиправними та скасувати рішення, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом секретаря Сєвєродонецької міської ради/виконуючого обов`язки міського голови Ткачука Вячеслава Петровича до Сєвєродонецької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 , про визнання незаконними дії, визнання протиправними та скасувати рішення.
Під час розгляду справи судом поставлено питання щодо витребування доказів по справі з метою для з`ясування всіх обставин у справі.
Учасники справи не заперечували проти витребування доказів.
Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини четвертої статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Частинами першою, другою статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно з частиною першою статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом (частина третя статті 77 КАС України).
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду (частина шоста статті 80 КАС України).
Відповідно до ч. 8 ст. 80 КАС України, у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Під час розгляду справи встановлено, що Сєвєродонецькою міської радою не надано у повному обсязі доказументи, які підтверджеють або спростовують правомірність проведення позачергової сесії міської ради 15 березня 2020 року.
Суд зазначає, що указом Президента України від 28.07.2020 № 297/2020 створено військово-цивільну адміністрацію міста Сєвєродонецьк Луганської області.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про військово-цивільні адміністрації" у день набрання чинності актом Президента України про утворення військово-цивільної адміністрації припиняються згідно із цим Законом повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, їх виконавчих органів, сільських, селищних, міських голів, інших посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у цих органах місцевого самоврядування, - у разі утворення військово-цивільної адміністрації відповідного населеного пункту (населених пунктів).
Таким чином, на день вирішення питання щодо витребування доказів Сєвєродонецька міська рада припинила виконання своїх повноважень, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку щодо витребування доказів по справі у військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецька Луганської області.
Керуючись ст.ст. 9, 72, 77, 94, 241, 243, 256, 294 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Витребувати у військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецька Луганської області (93400, Луганська обл, м. Сєвєродонецьк, бул. Дружби народів, буд. 32) належним чином засвідчені копії наступних доказів:
- звернення депутатів Сєвєродонецької міської ради від 03.03.2020 про скликання позачергової сесії міської ради;
- розпорядження голови (секретаря) Сєвєродонецької міської ради про скликання позачергової сесії міськоїради за наслідками розгляду звернення депутатів Сєвєродонецької міської ради від 03.03.2020;
- ознайомлення депутатів Сєвєродонецької міської ради про скликання позачергової сесії на 15 березня 2020 року (під особистий підпис або оголошення на сайті Сєвєродонецької міської ради);
- протокол засідання 79-ої позачергової сесії Сєвєродонецької міської ради від 15 березня 2020 року.
Витребувати у військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецька Луганської області (93400, Луганська обл, м. Сєвєродонецьк, бул. Дружби народів, буд. 32) оригінали наступних документів (для огляду у судовому засіданні):
- рішення, прийняті на 79-тій позачерговій сесії Сєвєродонецької міської ради 15 березня 2020 року.
Оригінали документів будуть повернуті у строки, визначені ст. 95 КАС України.
Витребувані судом документи надати у строк до 25 вересня 2020 року.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення суддею та оскарженю не підлягає. Заперечення на ухвалу суду можуть бути зазначені в апеляційній скарзі на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи по суті.
Повний текст ухвали складений та підписаний 21 вересня 2020 року.
Суддя О.В. Ірметова