
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про витребування доказів
21 вересня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/1471/20
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючий суддя: Ірметової О.В.
за участю
секретаря судового засідання: Попової Н.І.
представника позивача: Фоменка Д.А.
третьої особи: ОСОБА_1
представника третьої особи: Скиби В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо витребування доказів по адміністративній справі за позовом секретаря Сєвєродонецької міської ради/виконуючого обов`язки міського голови Ткачука Вячеслава Петровича до Сєвєродонецької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 , про визнання незаконними дії, визнання протиправними та скасувати рішення, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом секретаря Сєвєродонецької міської ради/виконуючого обов`язки міського голови Ткачука Вячеслава Петровича до Сєвєродонецької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 , про визнання незаконними дії, визнання протиправними та скасувати рішення.
Під час розгляду справи судом поставлено питання щодо витребування доказів по справі з метою для з`ясування всіх обставин у справі.
Учасники справи не заперечували проти витребування доказів.
Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини четвертої статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Частинами першою, другою статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно з частиною першою статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом (частина третя статті 77 КАС України).
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду (частина шоста статті 80 КАС України).
Відповідно до ч. 8 ст. 80 КАС України, у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Під час розгляду справи встановлено, що Сєвєродонецькою міської радою не надано у повному обсязі доказументи, які підтверджеють або спростовують правомірність проведення позачергової сесії міської ради 15 березня 2020 року.
Суд зазначає, що указом Президента України від 28.07.2020 № 297/2020 створено військово-цивільну адміністрацію міста Сєвєродонецьк Луганської області.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про військово-цивільні адміністрації" у день набрання чинності актом Президента України про утворення військово-цивільної адміністрації припиняються згідно із цим Законом повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, їх виконавчих органів, сільських, селищних, міських голів, інших посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у цих органах місцевого самоврядування, - у разі утворення військово-цивільної адміністрації відповідного населеного пункту (населених пунктів).
Таким чином, на день вирішення питання щодо витребування доказів Сєвєродонецька міська рада припинила виконання своїх повноважень, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку щодо витребування доказів по справі у військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецька Луганської області.
Керуючись ст.ст. 9, 72, 77, 94, 241, 243, 256, 294 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Витребувати у військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецька Луганської області (93400, Луганська обл, м. Сєвєродонецьк, бул. Дружби народів, буд. 32) належним чином засвідчені копії наступних доказів:
- звернення депутатів Сєвєродонецької міської ради від 03.03.2020 про скликання позачергової сесії міської ради;
- розпорядження голови (секретаря) Сєвєродонецької міської ради про скликання позачергової сесії міськоїради за наслідками розгляду звернення депутатів Сєвєродонецької міської ради від 03.03.2020;
- ознайомлення депутатів Сєвєродонецької міської ради про скликання позачергової сесії на 15 березня 2020 року (під особистий підпис або оголошення на сайті Сєвєродонецької міської ради);
- протокол засідання 79-ої позачергової сесії Сєвєродонецької міської ради від 15 березня 2020 року.
Витребувати у військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецька Луганської області (93400, Луганська обл, м. Сєвєродонецьк, бул. Дружби народів, буд. 32) оригінали наступних документів (для огляду у судовому засіданні):
- рішення, прийняті на 79-тій позачерговій сесії Сєвєродонецької міської ради 15 березня 2020 року.
Оригінали документів будуть повернуті у строки, визначені ст. 95 КАС України.
Витребувані судом документи надати у строк до 25 вересня 2020 року.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення суддею та оскарженю не підлягає. Заперечення на ухвалу суду можуть бути зазначені в апеляційній скарзі на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи по суті.
Повний текст ухвали складений та підписаний 21 вересня 2020 року.
Суддя О.В. Ірметова
The court decision No. 91655113, Luhansk District Administrative Court was adopted on 21.09.2020. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key information about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find key information conveniently.
This decision relates to case No. 360/1471/20. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: