ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-549/10/1770
24 лютого 2010 року 11год. 00хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Зозулі Д.П.. за участю секретаря судового засідання Сторожука І.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Примак Антоніна Йосипівна,
відповідача: представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Рокитнівського районного центру зайнятості до сільськогосподарського приватного підприємства «Відродження»про стягнення недоїмки із сплати страхових внесків на випадок безробіття в сумі 3219,22 грн.,-
В С Т А Н О В И В :
Рокитнівський районний центр зайнятості в Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з сільськогосподарського приватного підприємства «Відродження»заборгованість по страховим внескам на випадок безробіття в сумі 3219,22 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що на підставі розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2009 рік Рокитнівським районним центром зайнятості було запропоновано сільськогосподарському приватному підприємству «Відродження»погасити прострочену заборгованість на суму 3219,22 грн. в добровільному порядку. В зв’язку з тим, що відповідачем добровільно дана заборгованість не сплачена, просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі обґрунтовуючи позовні вимоги обставинами, що викладені в позовній заяві.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'являвся, про день, час, місце судового засідання судом повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.
Згідно зі ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення»державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території України.
Відповідно до п. 2 ст.19 Закону України «Про зайнятість населення»від 1 березня 1991 року N 803-XII, державна служба зайнятості має право стягувати з підприємства, установ та організацій всіх форм власності суми прихованих або занижених зборів і недоїмок до Державного фонду зайнятості населення, правонаступником якого з 1 січня 2001 р. є Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За рахунок цих коштів Фонду забезпечується виплата, забезпечення та надання соціальних послуг, гарантованих державою.
У відповідності до ч.1 ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Згідно ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2000 року N 1533-III виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Керівник виконавчої дирекції Фонду входить до складу правління Фонду з правом дорадчого голосу. Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Статтею 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 року N 1533-III визначено, що роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду з дня реєстрації.
Відповідно до довідки Рівненського обласного управління статистики № 243 від 20.01. 2000 р. (а.с. 6) сільськогосподарське приватне підприємство «Відродження»є юридичною особою та зареєстроване в Рокитнівському районному центрі зайнятості в Рівненській області за № 176200137,як платник страхових внесків на випадок безробіття.
Відповідно до ч.3 ст.17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2000 року N 1533-III та п.5.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18 грудня 2000 р. страхові внески сплачуються 1 раз на місяць в день одержання роботодавцем в установах банків на оплату праці.
Згідно ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавецьнесе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Судом встановлено, що відповідно до останньої розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2009 рік (а.с. 5), сільськогосподарське приватне підприємство «Відродження», має прострочену заборгованість в сумі 25063,56 грн. З даної суми простроченої заборгованості, відповідно до розрахунку позивача (а.с. 4) та копій наказів, виконавчих листів суду (а.с. 8-14), знаходиться на виконанні державної виконавчої служби стягнута судом заборгованість на суму 21844,34 грн. Таким чином до стягнення судом належить 3219,22 грн. (25063,56 грн. –21844,34 грн. = 3219,22 грн.).
На даний час в суду відсутня інформація про оскарження та докази сплати суми вказаної заборгованості.
За наведених обставин суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст., ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Рокитнівського районного центру зайнятості в Рівненській області до сільськогосподарського приватного підприємства «Відродження»про стягнення недоїмки із сплати страхових внесків на випадок безробіття задовольнити повністю.
Стягнути з сільськогосподарського приватного підприємства «Відродження»(с.Кисоричі, Рокитнівського району, Рівненської області, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) –30716830, р/р 260022019 в РОД ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 333227) на користь Рокитнівського районного центру зайнятості в Рівненській області (вул. 1-го Травня, 2, с.м.т.Рокитне, 34200, Рівненської області, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) –21082947, р/р 37179001000696 в УДК Рівненської області, МФО 833017) заборгованість по внескам в сумі 3219 (три тисячі двісті дев’ятнадцять) грн. 22 коп.
Копію даної постанови направити відповідачу рекомендованим листом.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Зозуля Д. П.
Постанова складена в повному обсязі 25.02.10р.