Постанова № 9124767, 06.11.2009, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2009
Номер справи
2а-6169/09/1770
Номер документу
9124767
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-6169/09/1770

06 листопада 2009 р. 10год. 25хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М.., за участю секретаря судового засідання Кривчук К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: Батейко Н.В.;

представник позивача: не прибув;

відповідач: Карпець О.Ф.;

представник третьої особи: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомПрокурора Корецького району Рівненської області в інтересах держави в особі

Гощанської міжрайонної державної податкової інспекції, третя особа, яка не

заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Головна

державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального

управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в

Рівненській області,

досубєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1

про стягнення фінансових санкцій , -

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Корецького району звернувся до суду в інтересах держави в особі Гощанської міжрайонної державної податкової інспекції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, з позовом до відповідача суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штрафу у сумі 1700,00грн.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав. Пояснив суду, що 4червня 2009 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Рівненській області винесено постанову №0349 про застосування до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 фінансової санкції у сумі 1700 грн. Відповідачем у добровільному порядку вказана сума не сплачена, а тому просить стягнути з нього до державного бюджету фінансову санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 1700 грн.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав та пояснив, що не сплатив фінансову санкцію у зв'язку з відсутністю коштів.

Представник позивача у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Представник третьої особи у судове засідання не прибув, у поданому клопотанні позовні вимоги підтримав повністю та просить розглянути справу за відсутності представника.Судом не визнавалась обовязковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе вирішити спір без участі представника позивача та представника третьої особи на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення прокурора та відповідача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими в судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 23 квітня 2009 року Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області здійснено перевірку транспортного засобу, автомобіля CITROEN JUMPER, номерний знак НОМЕР_1, який належить суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_1.

За результатами перевірки державними інспекторами складено акт №140063 від 23.04.2009р., в якому зафіксовано порушення суб'єктом підприємницької діяльності-фізичною особою ОСОБА_1 абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-ІII від 05.04.2001р. (далі - Закон №2344-III), а саме: перевезення вантажів без оформлених документів, передбачених ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт". Вказаний акт підписано ОСОБА_1 без зауважень.

У встановленому законом порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області відповідачу надсилалося повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту.

За результатами розгляду справи начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанову №0349 від 4 червня 2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.

На виконання пункту 29 вказаного Порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 4 червня 2009 року ОСОБА_1 поштою надіслана копія постанови про застосування фінансових санкцій та роз'яснено вимоги п.28 Порядку щодо перерахування фінансової санкції на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання постанови.

Ці обставини підтвержені дослідженими в судовому засіданні доказами: копією постанови про застосування фінансових санкцій №0349 від 04.06.2009р. (а.с.6), копією супровідного листа №178 від 04.06.2009р. про направлення копії постанови та копією фіскального чека ВПЗ Рівне-11 РД УДППЗ "Укрпошта" від 04.06.2009р. (а.с.7), копією корінця до повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с.8), копією акта №140063 від 23.04.2009р. (а.с.9).

Згідно з п.1,4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства траспорту і зв'язку України і йому підпорядковується, на яку поряд з іншими функціями покладена функція здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо врегульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Статтею 48 Закону №2344-ІII передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Однак, відповідачем не було дотримано вимог цієї норми закону.

Згідно з абз.3 ч.1 ст.60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Однак, на день розгляду справи судом, відповідач фінансову санкцію - штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 1700 грн., на зазначений в постанові рахунок не перерахував, постанова територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій в судовому порядку ним не оскаржувалася.

Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-XII представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з відповідача субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (с.Черниця, Корецький район, Рівненська область, 34754) до Державного бюджету України (р/р 31117106700194 в УДКУ Рівненської області, МФО 833017, ЗКПО 22588608, отримувач ВДКУ у Корецькому районі, код клас. доходів 21081100) фінансові санкції - штраф у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Дудар О.М.

Постанова складена в повному обсязі 16.11.09р.