Постанова № 9123824, 18.11.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
18.11.2009
Номер справи
2а-7351/09/10/0170
Номер документу
9123824
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

18.11.09Справа №2а-7351/09/10/0170 14:20 м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Дєрюшкової І.А.

за участю представників:

прокурора - не з'явився;

від позивача – не з’явився,

від відповідача – не з’явився,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора м. Керчі АР Крим в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Керч Авто Легіон"

про стягнення податкової заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Керчі АР Крим 11 червня 2009 року звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Керч Авто Легіон» податкової заборгованості по податку на прибуток в сумі 34381грн.17коп. та по податку на додану вартість в сумі 42933грн.52коп., а взагалі - в сумі 77317грн.69коп., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачені в повному обсязі узгоджені суми податкових зобов’язань по податку на прибуток і податку на додану вартість, що зазначені в самостійно поданих відповідачем до ДПІ деклараціях, в строк, встановлений діючим законодавством, та пеня, нарахована за порушення строків сплати узгоджених сум податкових зобов’язань. Крім того, до ТОВ «Керч Авто Легіон» застосовані штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобов’язань та невірне нарахування сум податкового зобов’язання в податковій декларації по податку на прибуток та по податку на додану вартість. Податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій вручені відповідачу, однак сума штрафних санкцій до дати подання адміністративного позову ТОВ «Керч Авто Легіон» в повному обсязі не сплачена.

Заявою від 09.11.2009 року, що надійшла до суду 10 листопада 2009 року, позивач уточнив позовні вимоги та просить суд стягнути з відповідача з підстав, зазначених у позовній заяві, 34529грн.99коп. у зв’язку з добровільною сплатою частини заборгованості в сумі 42787грн.70коп. Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.11.2009 року судом прийнято відмову Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим від адміністративного позову Прокурора м. Керчі АР Крим в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Керч Авто Легіон" про стягнення заборгованості з податку на прибуток та з податку на додану вартість в загальній сумі 77317грн.69коп. в частині стягнення заборгованості в сумі 42787грн.70коп. Провадження по справі №2а-7351/09/10/0170 за адміністративним позовом Прокурора м. Керчі АР Крим в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Керч Авто Легіон" про стягнення заборгованості по податку на прибуток та по податку на додану вартість в загальній сумі 77317грн.69коп. - закрито в частині стягнення заборгованості в сумі 42787грн.70коп.

Прокурор у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином –під розписку у попередньому судовому засіданні (а.с.97), клопотання про розгляд справи без участі прокурора не надав, про причини неприбуття не повідомив.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином під розписку (а.с.98), про причини неприбуття не повідомив, надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача, уточнені позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с.100).

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце його проведення був повідомлений належним чином – рекомендованою кореспонденцією (поштове повідомлення – а.с.99), про причини неявки не повідомив, заперечення на позов до суду не надав. Суд зазначає, що в матеріалах справи наявне клопотання відповідача від 05.10.2009 року про перенесення слухання по справі, що було призначено на 06.10.2009 року (а.с.93), однак з часу подання зазначеного клопотання до 18 листопада 2009 року відповідач не направив до суду заперечення на позовну заяву та не надав доказів сплати заборгованості у повному обсязі.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Керч Авто Легіон» (код ЄДРПОУ 35014792, юридична адреса: 98300, АР Крим, м. Керч, вул. Козлова, буд.6, кв.88) 17.04.2007 року зареєстровано Виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим як юридична особа, дані внесені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (номер запису про державну реєстрацію 11411020000001228); згідно з довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач станом на 15.05.2009 р. перебуває на обліку, відомості про зміну юридичної адреси відсутні (а.с.35-36). Відповідно до довідки Відділу статистики в м. Керчі АР Крим від 20.05.2009 р. №01-3а/403 (а.с.33) відповідач станом на зазначену дату перебуває на обліку в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

Відповідно до довідки ДПІ в м. Керчі АР Крим від 06.04.2009 р. №86 ТОВ «Керч Авто Легіон» взятий на податковий облік 19 квітня 2007 року за №1654 (а.с.37), є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”, зокрема, податку на додану вартість (Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість №100042705 видано 29.05.2007 року – а.с.38).

Пунктом 3 частини першої статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. №1251-XII встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі –Закон №2181) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "а" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; згідно пункту "б" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу (у тому числі при сплаті квартальних авансових внесків), подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Згідно з підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Також згідно з підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Відповідно до вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Суд зазначає, що відповідно до пункту 16.4 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року №334/94-ВР податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну.

Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ в м. Керчі АРК 12.05.2009 року подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2009 року, в якій вказано самостійно обчислену суму податкового зобов’язання по податку на прибуток – 28грн.00коп. (а.с.44).

Крім того, ДПІ в м. Керчі АР Крим 06.02.2009 р. проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток відповідача, в ході якої виявлені порушення п.5.1, пп.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме: по даним платника згідно декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2008 року сума валових доходів склала 937533грн.00коп., по даним перевірки сума валових доходів – 927645грн.00коп., сума валових витрат по даним платника склала 843452грн.00коп., по даним перевірки сума валових витрат – 705669грн.00коп., на підставі чого податковим органом зроблено висновок про те, що об’єкт оподаткування занижений в сумі 127895грн.00коп., відповідно, податкове зобов’язання по податку на прибуток занижене в сумі 31974грн.00коп.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №248/15-01/35014792 від 06.02.2009 року (а.с.42), який вручений керівнику відповідача.

Суд зазначає, що відповідно до пп.4.2.2 п. 4.2 ст.4 Закону №2181 камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків. Згідно з пп. “в”пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 зазначеного Закону передбачено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.

Згідно з пп.17.1.4 п.17.1 ст.17 Закону №2181 у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

На підставі зазначеного акту перевірки ДПІ в м. Керчі АР Крим прийнято податкове повідомлення-рішення №00003711501/1 від 06.03.2009 року про донарахування податкового зобов’язання з податку на прибуток в сумі 31974грн.00коп. та застосування штрафних санкцій на підставі пп.17.1.4 п.17.1 ст.17 Закону №2181 в сумі 1599грн.00коп., всього на суму 33573грн.00коп. (а.с.42). Зазначене податкове повідомлення-рішення було вручено відповідачу поштою 10.03.2009 року, докази чого наявні в матеріалах справи.

Таким чином, суд зазначає, що відповідачем узгоджене податкове зобов’язання з податку на прибуток в сумі 33601грн.00коп. (28,00+33573,00).

Законом України “ Про оподаткування прибутку підприємств”, зокрема пунктом 20.1 статті 20 встановлено, що відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.

Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” податковим періодом є один календарний місяць. Згідно з підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 зазначеного Закону сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

Судом встановлено, що відповідачем до ДПІ в м. Керчі АРК подано податкові декларації з податку на додану вартість, в яких вказано самостійно обчислену суму податкового зобов’язання по податку на додану вартість: за листопад 2008 року – 3464грн.00коп. (а.с.53); за січень 2009 року – 1078грн.00коп. (а.с.52); за лютий 2009 року – 4498грн.00коп. (а.с.51); за березень 2009 року – 1700грн.00коп. (а.с.50), всього на суму – 10740грн.00коп.

Також Державною податковою інспекцією в м. Керчі АР Крим 17.12.2008 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання повноти нарахування податку на додану вартість по деклараціям за червень, липень, серпень, вересень 2008 року, в ході якої виявлені порушення пп.7.4.1, пп.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість” та за результатами якої зменшено податковий кредит і донараховано податкове зобов’язання з податку на додану вартість в сумі 39793грн.00коп.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №2579/15-2/35014792 від 17.12.2008 року (а.с.45-48).

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Згідно з пп.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону №2181 у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0003261502/0 від 18.12.2008 року (а.с.45) про донарахування податкового зобов’язання з податку на додану вартість в сумі 39793грн.00коп. та застосування штрафних санкцій в сумі 17771грн.30коп. (розрахунок штрафних санкцій наявний в матеріалах справи – а.с.48).

Зазначене податкове повідомлення-рішення у зв’язку з неврученням відповідачу 18 грудня 2008 року розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджено матеріалами справи.

Крім того, суд зазначає, що Державною податковою інспекцією в м. Керчі АР Крим 21.04.2009 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобов’язання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобов’язань по податку на додану вартість по податковому повідомленню-рішенню №0003261502 від 18.12.2008 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №774/15-2/35014792 від 21.04.2009 року (а.с.55).

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Згідно з пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняті податкові повідомлення-рішення: №0001001502/0 від 21.04.2009 року (а.с.54) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 2729грн.41коп. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу) та №0001011502/0 від 21.04.2009 року (а.с.54) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 596грн.69коп. (у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу).

Зазначені податкові повідомлення-рішення вручені відповідачу 21 квітня 2009 року, що підтверджено відміткою та підписами на корінцях податкових повідомлень-рішень посадової особи відповідача.

Державною податковою інспекцією в м. Керчі АР Крим 20.03.2009 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобов’язання по податку на додану вартість, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобов’язань по податку на додану вартість по податковому повідомленню-рішенню №0003261502 від 18.12.2008 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №616/15-2/35014792 від 20.03.2009 року (а.с.57).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняті податкові повідомлення-рішення: №0000661502/0 від 20.03.2009 року (а.с.56) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 2411грн.68коп. (у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу) та №0000671502/0 від 20.03.2009 року (а.с.56) про застосування штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 284грн.29коп. (у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу).

Зазначені податкові повідомлення-рішення вручені відповідачу 20 березня 2009 року, що підтверджено відміткою та підписами на корінцях податкових повідомлень-рішень посадової особи відповідача.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачем узгоджена сума податкового зобов’язання з податку на додану вартість – 74326грн.37коп. (284,29+2411,68+596,69+2729,41+3464,00+1078,00+4498,00+1700,00+57564,30).

Законом України “Про податок на додану вартість”, зокрема пунктом 10.2 статті 10 встановлено, що платники податку відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (пп.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181).

На адресу відповідача позивачем були направлені перша податкова вимога №1/14 від 10.01.2009 р., яка згідно поштового повідомлення отримана 12.01.2009 року, та друга податкова вимога №2/68 від 11.02.2009 р., яка згідно відмітки на корінці податкової вимоги та підпису отримана уповноваженою особою відповідача 11 лютого 2009 року (а.с.31).

Згідно із пп.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону №2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пунктом 16.4 статті 16 цього Закону встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

На суму податкового боргу відповідача по податку на прибуток нараховано пеню у розмірі 846грн.17коп., що підтверджено копією особового рахунку відповідача за 2009 рік (а.с.18) та розрахунком суми пені (а.с.11).

На суму податкового боргу відповідача по податку на додану вартість нараховано пеню у розмірі 2541грн.28коп., що підтверджено копією особового рахунку відповідача за 2009 рік (а.с.12-14) та розрахунком суми пені (а.с.11).

З врахуванням часткової сплати відповідачем заборгованості ТОВ «Керч Авто Легіон» станом на день розгляду справи не сплачена заборгованість в загальній сумі 34529грн.99коп.: по податку на прибуток в сумі 9966грн.25коп. та по податку на додану вартість в сумі 10112грн.07коп., що підтверджено довідкою позивача від 05.11.2009 року №17027/10/24-1 (а.с.101).

Суд зазначає, що в матеріалах справи відсутні будь-які відомості про оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень та податкових вимог, згідно з довідкою ДПІ в м. Керчі АР Крим №14589/10/24-1 від 01.10.2009 року вказані податкові повідомлення-рішення в адміністративному порядку не оскаржувались (а.с.69). Також відповідачем під час розгляду справи не надано будь-яких доказів необґрунтованості позовних вимог, зокрема, протиправності прийнятих податкових повідомлень-рішень, або докази сплати податкової заборгованості в повному обсязі.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобов'язання в загальній сумі 34529грн.99коп.: по податку на прибуток в сумі 9966грн.25коп. та по податку на додану вартість в сумі 10112грн.07коп.

Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У порядку ст.71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення.

За таких обставин, суд вважає, що уточнені позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

У судовому засіданні 18 листопада 2009 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 23 листопада 2009 року.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Керч Авто Легіон» (код ЄДРПОУ 35014792; 98300, АР Крим, м. Керч, вул. Козлова, буд.6, кв.88) заборгованість в загальній сумі 34529 (тридцять чотири тисячі п'ятсот двадцять дев'ять) гривень 99 копійок:

- на користь Державного бюджету м. Керч АР Крим (р/р №31116009700019, код платежу 11020201, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740946, отримувач - Держбюджет м. Керч АР Крим) заборгованість з податку на прибуток в сумі 24417 (двадцять чотири тисячі чотириста сімнадцять) гривень 92 копійки,

- на користь Державного бюджету м. Керч АР Крим (р/р №31118029700019, код платежу 14010100, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740946, отримувач - Держбюджет м. Керч АРК) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 10112 (десять тисяч сто дванадцять) гривень 07 копійок.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим                     Кудряшова А.М.