ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
"17" серпня 2006 р. Справа № 3/191
17 серпня 2006р., 09 годин 25 хв., м. Чернігів справа №3/191
Господарський суд Чернігівської області у складі:
судді Репех В.М.
при секретарі Рубан Н.О.,
за участю представників:
позивача Ступак С.О., довіреність №30682/10/10-010 від 30.12.05,
відповідача не з'явився,
розглянувши у відкритому
судовому засіданні
позов Державної податкової інспекції у м. Чернігові,
м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 28
до Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1
, м. Чернігів, вул. АДРЕСА_1
про стягнення 741,50 грн.
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у м. Чернігові подано позов до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення 741,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Відповідач у судові засідання не з'явився, заперечення на позов не надав.
Ухвала суду про відкриття провадження в адміністративній справі від 21.06.2006р., судова повістка та копія позовної заяви з додатком були направлені відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення за адресою, що вказана у позовній заяві, проте, поштове відправлення повернуто відділенням зв'язку до суду з відміткою „немає дома”.
25.07.2006р. розгляд справи було відкладено в зв'язку з неявкою відповідача та на його адресу направлено судову повістку про призначення судового засідання на 17.08.2006р., проте поштове відправлення вдруге повернуто відділенням зв'язку до суду з відміткою пошти „за закінченням строку зберігання”.
Суд вирішує справу на основі наявних доказів на підставі ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи та надані докази, вислухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини справи, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, господарський суд встановив наступне.
ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності розпорядженням Деснянської районної ради м. Чернігова 03.08.2000р. та знаходиться на обліку в ДПІ у м. Чернігові як платник податків.
Державною податковою інспекцією у м. Чернігові було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу господарської одиниці -кіоску, що знаходиться за адресою: м. Чернігів, АДРЕСА_2, та належить Фізичній особі -підприємцю ОСОБА_1.
За результатами проведеної перевірки було складено акт №НОМЕР_1 від 15.04.2005р.
В ході перевірки встановлено наступні порушення:
- „не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за РК, виданими з початку робочого дня, а саме невідповідність склала 80,30 грн., чим порушено п.13 ст.3 Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
- „у разі незастосування РРО розрахунки проводились з використанням КОРО та РК з порушенням, а саме на реєстраційній сторінці розрахункової книжки не зазначено дату початку її ведення, чим порушено п.9.1 Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, п. 5 ст. 3 Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”;
На підставі висновків акту перевірки №НОМЕР_1 від 15.04.2005р. позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №НОМЕР_2 від 20.04.2005р., яким Фізичній особі -підприємцю ОСОБА_1 визначено податкове зобов'язання з штрафних (фінансових) санкцій в сумі 741,50 грн.
Вищевказане податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржене у встановленому законом порядку.
Суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 5, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня
- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Пунктом 3 статті 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Відповідно до ст. 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На день розгляду справи сума штрафних санкцій у розмірі 741,50 грн. Фізичною особою -підприємцем ОСОБА_1 добровільно не сплачена.
На підставі викладеного позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (м. Чернігів, вул. АДРЕСА_1, код НОМЕР_3, рахунки відсутні) до державного бюджету (р/р 31113104600002 в УДК в Чернігівській області, код бюджетної класифікації 23030100, МФО 853592, код одержувача 22825965) 741,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
3. Стягнути з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (м. Чернігів, вул. АДРЕСА_1, код НОМЕР_3, рахунки відсутні) до державного бюджету 7,42 грн. судового збору (р/р 31114095600002 в УДК в Чернігівській області, код 22825965).
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
5. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя В.М.Репех