Постанова № 9094822, 07.04.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.04.2010
Номер справи
2а-46529/09/1670
Номер документу
9094822
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-46529/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шевякова І.С.,

при секретарі Мушук В.В.,

за участю:

представників позивача - Михайліченко Т.В., Панченко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Карлівської міжрайонної державної податкової інспекціїдо суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3про стягнення боргу, -

В С Т А Н О В И В:

18 серпня 2009 року позивач, Карлівська міжрайонна державна податкова інспекція,звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3про стягнення боргу по сплаті штрафних (фінансових) санкцій в сумі 3432,00 грн.

В обгрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що за відповідачем згідно картки особового рахунку рахується борг в сумі 3432,00 грн., який виник в результаті несплати у встановлений законодавством термін штрафних санкцій, застосованих за результатами проведення перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. 04.05.2009 року працівниками Карлівської МДПІ проведено перевірку павільйону, розташованого за адресою Полтавська область, Чутівський район, смт. Артемівка, вул. Привокзальна, 2, та належить СПД-ФО ОСОБА_3 За результатами перевірки був складений акт №1098/16/31/23/1674703604 від 04.05.2009 року, на підставі якого прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 0000492301 від 25.05.2009 року на суму 1201,00 грн. 19.05.2009 року працівниками Карлівської МДПІ проведено перевірку магазину-кафетерію, розташованого за адресою АДРЕСА_1, та належить СПД-ФО ОСОБА_3 За результатами перевірки був складений акт №1254/16/31/23/1674703604 від 19.05.2009 року, на підставі якого прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 0000662301 від 15.06.2009 року на суму 2231,00 грн. Рішення № 0000492301 від 25.05.2009 року оскаржувалосяся відповідачем в судовому порядку, за результатами розгляду у задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 відмовлено.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки не повідомив, заперечення на позов не надав.

Таким чином суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Суд, заслухавши представників позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності - фізична особа Чутівською райдержадміністрацією 03.07.2002 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Відповідач зареєстрований як платник податків та перебуває на обліку у Чутівському відділенні Карлівської МДПІ.

04.05.2009 року працівниками Карлівської МДПІ було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу павільйону розташованого за адресою Полтавська область, Чутівський район, смт. Артемівка, вул. Привокзальна, 2, який належить суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_3

В результаті проведеної перевірки встановлені порушення пунктів 1, 9, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", які зафіксовані в акті перевірки № 1098/16/31/23/1674703604 від 04.05.2009 року, а саме не забезпечено:

- проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на суму 37,50 грн.;

- відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій. Сума невідповідності склала 134,70 грн.;

- щоденне друкування фіскальних звітних чеків і їх зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

19.05.2009 року працівниками Карлівської МДПІ було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу магазину-кафетерію, розташованого за адресою АДРЕСА_1, який належить суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_3

В результаті проведеної перевірки встановлені порушення пунктів 1, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", які зафіксовані в акті перевірки № 1254/16/31/23/1674703604 від 19.05.2009 року, а саме не забезпечено:

- проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на суму 251,00 грн.;

- відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій. Сума невідповідності склала 195,20 грн.;

Відповідно до пунктів 1, 9, 13 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно із пунктами 1 та 4 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до статті 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Таким чином, позивач керуючись вищезазначеними нормами закону, на підставі актів перевірки № 1098/16/31/23/1674703604 від 04.05.2009 року та № 1254/16/31/23/1674703604 від 19.05.2009 року прийняв рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 № 0000492301 від 25.05.2009 на суму 1201,00 грн. та № 0000662301 від 15.06.2009 року на суму 2231,00 грн.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000492301 від 25.05.2009 отримане відповідачем 25.05.2009 року, що підтверджується підписом на корінці відповідного рішення, а рішення № 0000662301 від 15.06.2009 - 18.06.2009 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідач скористався своїм правом на оскарження рішенння Карлівської МДПІ № 0000492301 від 25.05.2009 року, в порядку процедури судового оскарження. Однак постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 02.12.2009 року у справі № 2а-45326/09/1670, встановлено правомірність застосування штрафних санкцій до ОСОБА_3 рішенням Карлівської МДПІ № 0000492301 від 25.05.2009 року, у задоволені позовних вимог відмовлено. Рішення суду набрало законної сили.

Відповідно до статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами Державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Сума визначених штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не сплачена і на даний час за ОСОБА_3 рахується заборгованість в сумі 3432,00 грн.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про податкову службу в Україні" завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно із статтею 8 Закону України "Про податкову службу в Україні" державна податкова адміністрація України здійснює такі функції: виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із: здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Виходячи з вищенаведеного, позивач правомірно звернувся до суду з вимогою про стягнення штрафних санкцій в сумі 3432,00 грн.

Відповідно до частини першої статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із частиною першою статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач заперечень проти позову, доказів сплати боргу чи доказів в спростування вищевикладеного суду не надав.

Суд, перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази, дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Згідно з частиною четвертою статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути зі суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р/р 31117104700499 УДК в Чутівському районі Полтавської області ЗКПО 34698406 ГУДКУ в Полтавській області МФО 831019) штрафні (фінансові) санкції у сумі 3 432,00 грн. (три тисячі чотириста тридцять дві гривні).

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 12 квітня 2010 року.

СуддяІ.С. Шевяков