Рішення № 90836775, 07.08.2020, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.08.2020
Номер справи
460/4846/20
Номер документу
90836775
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

07 серпня 2020 року м. Рівне №460/4846/20

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Недашківської К.М., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинення певних дій.

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі іменується – позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі іменується – відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача та зобов`язати зробити виплату пенсії за понаднормовий стаж роботи у розмірі 1% за кожний рік роботи понад 20 років, починаючи з 01.05.2020 виплачувати з розрахунку заробітної плати 11170,19 грн., що застосовується при призначенні пенсії.

Заяви по суті справи.

В обґрунтування позову зазначає, що він є потерпілим від наслідків Чорнобильської катастрофи (4 категорія), має більше 35 років стажу, отримує пенсію на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Вказує на те, що відповідач на основі судових рішень Кузнецовського міського суду Рівненської області у справі №565/1226/17 та Рівненського окружного адміністративного суду у справі №460/3060/18 здійснив перерахунок його пенсії відповідно до положень частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», проте позивач вважає, що при розрахунку його пенсії слід брати розрахункову величину заробітної плати 11170 грн. 19 коп. Листом від 16.06.2020 пенсійний орган відмовив йому у перерахунку доплати до пенсії відповідно до ч.2 ст. 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Тому, позивач просить суд задовольнити позовні вимоги.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому вказав, що з врахуванням рішення Кузнецовського міського суду Рівненської області у справі №565/1226/17, розмір пенсії позивача становив 3320,56 грн., у тому числі: 770,10 грн. - доплата за 17 років понаднормового стажу (4529,99 х 17%). На виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 29.01.2019 у справі №460/3060/19 було відновлено виплату доплати за понаднормативний стаж з 01.02.2018. З 1 березня 2019 року проведено перерахунок пенсії позивача на підставі частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році». Заробітну плату для обчислення пенсії позивача, згідно з вказаною постановою Кабінету Міністрів України, збільшено на коефіцієнт 1.17, у зв`язку з чим її розмір становить 10063,24 грн. При цьому, розмір пенсії, обчислений з урахуванням страхового стажу і заробітної плати, становив 4701,39 грн., в тому числі доплата за 17 років понаднормового стажу на виконання рішення суду – 770,10 грн. З 01.05.2020 позивач при проведенні перерахунку пенсії встановлено розмір заробітку для обчислення пенсії в сумі 1170 грн. 19 коп. Таким чином, відповідач стверджує, що розмір пенсії позивача має складати 5127 грн. 56 коп., в тому числі 4300,52 грн. пенсія з врахуванням страхового стажу та заробітної плати, 770,10 грн. – доплата за 17 років понаднормового стажу на виконання судових рішень (4529,99 х17%), 56,94 грн. – додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю. За наведених обставин, відповідач стверджує про безпідставність вимоги позивача щодо обчислення доплати за понаднормовий стаж від заробітної плати, що застосовується при визначенні розміру пенсії з 1 травня 2020 року. Одночасно, відповідач зауважив, що позивач не звертався до нього з приводу перерахунку пенсії, оскільки подана ним заява не відповідає формі заяви про перерахунок пенсії, затвердженій постановою Правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року № 22-1. Тому, відповідач просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Ухвалою суду від 08.07.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з`ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.

Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 категорії, що підтверджено посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим Рівненською обласною державною адміністрацією 05.12.2002, перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області та отримує пенсію за віком у відповідності до вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Постановою Кузнецовського міського суду Рівненської області у справі №565/1226/17 від 07.08.2017 позов ОСОБА_1 задоволено повністю: зобов`язано Володимирецьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 07.04.2017 пенсії за віком із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 20 років, але не вище 75 процентів заробітку, на підставі норми частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», - по день припинення права на вказаний вид збільшення пенсії на таких підставах (а.с. 18).

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 19.10.2017 апеляційну скаргу Володимирецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області залишено без задоволення, постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від 07 серпня 2017 року - без змін (а.с. 19-20).

Постановою Верховного Суду від 11.09.2018 касаційну скаргу Володимирецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області залишено без задоволення, постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від 07 серпня 2017 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду - без змін (а.с. 25-26).

На виконання даного судового рішення відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача з урахуванням частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-XII (далі іменується – Закон №796-XII) і здійснювалася така доплата до 31.01.2018.

Відповідно до рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 29.01.2019 у справі №460/3060/19 зобов`язано Володимирецьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області відновити виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 01.02.2018, з урахуванням частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із збільшенням пенсії на 1 % заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, але не вище 75% заробітку та виплачувати пенсію за віком з урахуванням проведеного перерахунку пенсії.

На виконання вказаного рішення відповідач відновив виплату доплати за понаднормовий стаж з 01.02.2018.

14 травня 2020 року позивач звернувся з заявою до відповідача про перерахунок доплати до пенсії за понаднормовий стаж з розрахунку розміру заробітної плати в сумі 11170,19 грн. (а.с. 35).

Відповідач листом від 16.06.2020 відмовив позивачу з огляду на відсутність підстав для обчислення доплати до пенсії позивача за понаднормовий стаж від заробітної плати, що застосовується при визначенні розміру пенсії з 01.05.2020.

Перевіривши правову та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб`єктом владних повноважень в основу своїх дій, на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, яка визначає, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку; суд зазначає наступне.

Спірним питанням в даній справі є питання нарахування позивачу підвищення до пенсії відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сталій сумі – 770,10 грн., тобто у розмірі, що був визначений Володимирецьким об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Рівненської області станом на 07 квітня 2017 року на виконання постанови Кузнецовського міського суду Рівненської області від 07.08.2017 в справі №565/1226/17.

Тобто, на думку відповідача, на підставі рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 29.01.2019 у справі №460/3060/19 територіальний орган Пенсійного фонду України було зобов`язано відновити виплату позивачу підвищення пенсії, передбаченого пунктом 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», шляхом виплати пенсії з урахуванням перерахунку, проведеного до постановлення Рівненським окружним адміністративним судом рішення від 29.01.2019 у справі №460/3060/19. І в подальшому, при здійсненні перерахунку пенсії з 01.05.2020 відповідач здійснює нарахування підвищення до пенсії відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сталій сумі – 770,10 грн.

Суд не погоджується з позицією відповідача з огляду на таке.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій встановлені Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-ІV (далі іменується - Закон № 1058-ІV), який набрав чинності 1 січня 2004 року.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 1058-ІV (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Частиною першою статті 9 Закону № 1058-ІV передбачено, що в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

При цьому, пунктом 13 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-ІV встановлено, що у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та цього Закону призначається одна пенсія за її вибором.

Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ (далі іменується - Закон № 796-ХІІ) визначені основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.

Статтею 49 Закону №796-ХІІ (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Аналіз вказаних вище правових норм дозволяє прийти до висновку, що законодавцем надано право особі обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлені загальним Законом № 1058-ІV, або спеціальним Законом №796-ХІІ.

Відповідно до пункту 2 статті 56 Закону № 796-ХІІ (в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії за віком), право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку.

При цьому, слід зазначити, що починаючи з впровадженням в Україні пенсійної реформи, тобто з 1 січня 2004 року, призначення та перерахунок пенсій особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції є неможливим лише на підставі Закону № 796-ХІІ без врахування положень Закону № 1058-ІV.

Застосування окремих положень Закону № 1058-ІV, на переконання суду, не є перешкодою для застосування положень Закону № 796-ХІІ при обрахунку пенсії вказаній категорії осіб.

Таким чином, особам, яким призначена пенсія за віком та на яких поширюється дія Закону № 796-ХІІ, перерахунок пенсії має здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (20 років - для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1% заробітку за рік стажу.

Вказане узгоджується з правовою позицією, висловленою Верховним Судом у постанові від 6 лютого 2018 року в справі № 560/675/17.

Суд зазначає, що право позивача перерахунок та виплату пенсії за віком з урахуванням частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із збільшенням пенсії на 1 % заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, але не вище 75% заробітку, встановлено в судових рішеннях: постанові Кузнецовського міського суду Рівненської області у справі №565/1226/17 від 07.08.2017 та рішенні Рівненського окружного адміністративного суду від 29.01.2019 у справі №460/3060/19, і не заперечується відповідачем.

При цьому, суд звертає увагу на те, що аналіз положень пункту 2 статті 56 Закону № 796-ХІІ також дозволяє прийти до висновку про те, що розмір підвищення до пенсії не є сталим, оскільки залежить від розміру заробітної плати, що враховується при обчисленні пенсії, та обсягу понаднормового стажу. Тобто, в разі збільшення розміру вказаних величин, то, відповідно, розмір підвищення до пенсії також збільшується.

Матеріалами справи підтверджується та не заперечується учасниками справи, що з моменту проведення перерахунку пенсії позивача станом на 07 квітня 2017 року на виконання постанови Кузнецовського міського суду Рівненської області від 7 серпня 2017 року в справі № 565/1226/17, та станом на 01.02.2018 на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 29.01.2019 у справі №460/3060/19, розмір заробітної плати, що враховується при обчисленні пенсії, та обсяг понаднормового стажу позивача збільшувалися, а саме: розмір заробітної плати станом на 07 квітня 2017 року становив 4529,99 грн., розмір заробітної плати станом на 01 квітня 2018 року становив 10063,24 грн.

З 01 травня 2020 року позивачу проведено перерахунок пенсії відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році».

Після перерахунку розмір заробітку для обчислення пенсії позивача становить 11170 грн. 19 коп.

Відтак, підвищення до пенсії позивача, передбачене частиною другою статті 56 Закону №796-ХІІ, також мало збільшитися.

Разом з тим, згідно з матеріалами справи, з 1 травня 2020 року відповідач здійснює розрахунок підвищення до пенсії, передбачене частиною другою статті 56 Закону № 796-ХІІ, в такому ж розмірі, що й станом на 07 квітня 2017 року, тобто з розрахунку розміру заробітної плати для обчислення пенсії – 4529 грн. 99 коп.

Крім того, кількість років понаднормового стажу орган Пенсійного фонду визначає в розмірі 17 років. Однак, станом на 2020 рік (01.05.2020) відповідно до протоколу перерахунку пенсії, наданого відповідачем, загальний страховий стаж ОСОБА_1 становить 38 років. Тобто, понаднормовий стаж позивача складає вже 18 років, а не 17, як розраховує відповідач.

Таким чином, всупереч вимогам законодавства та судовим рішенням за позовними вимогами ОСОБА_1 Головне управління Пенсійного фонду України при здійсненні перерахунку пенсії позивача визначило його підвищення до пенсії, передбачене частиною другою статті 56 Закону № 796-ХІІ, в розмірі 770 грн. 10 коп. (4529 грн. 99 коп. х 17%), а не в належному розмірі 2010 грн. 63 коп. (11170 грн. 19 коп. - розмір заробітку для обчислення пенсії х 18% - відсоток за кожен рік роботи понад 20 років, тобто за 18 років понаднормового стажу).

Посилання відповідача на судове рішення Кузнецовського міського суду Рівненської області у справі №565/1226/17 від 07.08.2017 як на підставу для виплати позивачу підвищення до пенсії відповідно до пункту 2 статті 56 Закону № 796-ХІІ в сталій, незмінній сумі, суд оцінює вкрай критично, оскільки резолютивна частина вказаного рішення не містить таких положень зобов`язального характеру, а вказівка на виплату позивачу пенсії за віком з урахуванням проведеного раніше перерахунку не спростовує законодавчо визначеного обов`язку відповідача здійснити новий перерахунок пенсії в разі настання обставин для його проведення, зокрема, в разі збільшення розміру заробітної плати, що враховується при обчислені пенсії, та/або понаднормового страхового стажу.

Щодо доводів відповідача у відзиві на позов про недотримання позивачем форми заяви про перерахунок пенсії, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року № 22-1, то суд зазначає, що відповідач, відмовивши позивачу в здійсненні перерахунку пенсії, в листі від 16.06.2020 не вказував на таку обставину, як на підставу відмови, а відтак наведені доводи відповідача не впливають на оцінку спірних взаємовідносин сторін.

Відповідачем не доведено правомірності оскаржуваного рішення у порядку статті 77 КАС України. Натомість обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду та вказують на неправомірність поведінки відповідача в спірних правовідносинах.

Підсумовуючи вищенаведене в його сукупності, суд прийшов до висновку про задоволення позовної заяви в повному обсязі.

При цьому, суд зазначає, що позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача та зобов`язати зробити виплату пенсії за понаднормовий стаж роботи у розмірі 1% за кожний рік роботи понад 20 років, починаючи з 01.05.2020 виплачувати з розрахунку заробітної плати 11170,19 грн., що застосовується при призначенні пенсії.

Частиною першою статті 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

При цьому, суд зазначає, що згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Тому, для захисту порушених прав позивача, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі та необхідність вийти за межі позовних вимог, а саме: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 з 1 травня 2020 року підвищення до пенсії за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сталій сумі 770 грн. 10 коп., та зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу з 01 травня 2020 року підвищення до пенсії за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру заробітної плати, що враховується для обчислення пенсії, в сумі 11170 грн. 19 коп., та з кількості років понаднормового стажу, визначеного на момент здійснення перерахунку.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

На користь позивача підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 840 грн. 80 коп., сплачена відповідно до квитанції від 01.07.2020 №9, оригінал якої знаходиться в матеріалах справи (а.с. 5).

Враховуючи наведене та керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вулиця Короленка, 7, місто Рівне, 33028; код ЄДРПОУ 21084076) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинення певних дій – задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 з 1 травня 2020 року підвищення до пенсії за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сумі 770 грн. 10 коп.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 01 травня 2020 року підвищення до пенсії за понаднормовий стаж відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру заробітної плати, що враховується для обчислення пенсії, в сумі 11170 грн. 19 коп., та з кількості років понаднормового стажу, визначеного на момент здійснення перерахунку.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) суму судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 (вісімдесят) коп. за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень – Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (код ЄДРПОУ 21084076).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений 07 серпня 2020 року.

Суддя К.М. Недашківська