
Справа № 420/359/20
У Х В А Л А
24 липня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юхтенко Л.Р.,
за участю секретаря судового засідання - Закуріної А.М.,
від позивача - ОСОБА_1 - за паспортом
ОСОБА_2 - за ордером
відповідач: Дарієнко В.Д. - за довіреністю
Семещенко О.С. - за рішенням
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду заяву відповідача та третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_4 (місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_5 (місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_6 (місце проживання: АДРЕСА_3 ), ОСОБА_7 (місце проживання: АДРЕСА_4 ), ОСОБА_8 (місце проживання: АДРЕСА_5 ), ОСОБА_9 (місце проживання: АДРЕСА_3 ), ОСОБА_10 (місце проживання: АДРЕСА_6 ), ОСОБА_11 (місце проживання: АДРЕСА_6 ), ОСОБА_12 (місце проживання: АДРЕСА_7 ) про вступ до справи за позовом ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_8 ) до Тузлівської сільської ради Татарбунарського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04378876, місцезнаходження: 68160, Одеська обл., Татарбунарський район, с. Тузли, вул. Загороднього, буд. 29) про визнання протиправним та скасування рішення від 26.12.2019 року №749-1 «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_13», поновлення на посаді та стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться ця справа.
До суду 22 липня 2020 року (вхід. №28510/20) від ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_4 (місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_5 (місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_6 (місце проживання: АДРЕСА_3 ), ОСОБА_7 (місце проживання: АДРЕСА_4 ), ОСОБА_8 (місце проживання: АДРЕСА_5 ), ОСОБА_9 (місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_10 (місце проживання: АДРЕСА_6 ), ОСОБА_11 (місце проживання: АДРЕСА_6 ), ОСОБА_12 (місце проживання: АДРЕСА_7 ) надійшла заява про вступ до справи в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Така сама заява надійшла від відповідача.
На обґрунтування цієї заяви треті особи та відповідач зазначили, що 26.12.2019 року рішенням Тузлівської сільської ради №749-1 «Про дострокове припинення повноважень Тузлівського сільського голови ОСОБА_13» припинено повноваження Тузлівського сільського голови ОСОБА_13 і виконуючим обов`язки Тузлівського сільського голови є секретар Тузлівської сільської ради ОСОБА_14
За вказане рішення проголосували шляхом таємного голосування одноголосно всі присутні на сесії 10 депутатів із списочного складу ради 14 депутатів, що є більшістю в 2\3 складу ради та оскільки вказаною вимогою оскаржуються дії 10 вказаних депутатів та саме її рішення є переметом спору, тому рішення по вказаній справі може вплинути на права та обв`язки вказаних 10 депутатів.
Позивач та представник позивача заперечували проти задоволення заяви третіх осіб та відповідача, посилаючись на те, що рішення по справі не вплине на права, інтереси та виконання обов`язків депутатів.
Представник відповідача наполягав на задоволенні заяви.
Судом заслухані пояснення присутніх осіб, які просять залучити їх до участі у справі в якості третіх осіб, пояснивши, що бажають приймати участь у розгляді цієї справи.
Розглянувши подані заяви, заслухавши пояснення присутніх учасників справи та осіб, які мають бажання вступити до участі у справі в якості третіх осіб, суд дійшов висновку, що заява третіх осіб та відповідача не належить задоволенню, з таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно з ч. 1 ст. 16 цього Закону, органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.
Згідно з ч. 1, 2, 6 ст. 49 цього Закону, повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом. 2. Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов`язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради. 6. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради є повноважним і рівноправним членом відповідної ради - представницького органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 цього Закону, на сесіях місцевої ради депутати місцевої ради на основі колективного і вільного обговорення розглядають і вирішують питання, віднесені до відання відповідної ради.
Проведений аналіз вказаних статей Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» доводить, що сільська рада є особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та має повноваження представляти права та інтереси самостійно, втім депутати є членами відповідної ради та не наділені повноваженнями самостійно представляти сільську раду як юридичну особу.
Судом відхиляються доводи третіх осіб та відповідача, що рішення у справі може вплинути на права, інтереси та виконання обов`язків депутатів, оскільки третіми особами та відповідачем не доведено, що прийнято рішення може вплинути на особисті права кожного із перелічених у заяві депутатів.
Втім, виконання своїх повноважень як депутата на сесії сільської ради не може свідчити про вплив прийнятого судом рішення на їх права, інтереси та виконання обов`язків.
Приступні депутати наголошували на необхідності бути присутніми під час розгляду справи, але такий намір не є підставою для залучення їх до участі у справі в якості третіх осіб, адже їх намір може бути реалізований шляхом присутності на відкритих судових засіданнях.
Враховуючи вищевикладені встановлені судом обставини, суд доходить висновку, що слід відмовити у задоволенні заяви третіх осіб та відповідача про залучення до участі у справі третіх осіб.
Керуючись ст.ст. 49,256,294, 295,297 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні заяви відповідача та третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_4 (місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_5 (місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_6 (місце проживання: АДРЕСА_3 ), ОСОБА_7 (місце проживання: АДРЕСА_4 ), ОСОБА_8 (місце проживання: АДРЕСА_5 ), ОСОБА_9 (місце проживання: АДРЕСА_3 ), ОСОБА_10 (місце проживання: АДРЕСА_6 ), ОСОБА_11 (місце проживання: АДРЕСА_6 ), ОСОБА_12 (місце проживання: АДРЕСА_7 ) про вступ до справи №420/359/20, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст.256 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний « 28» липня 2020 року.
Суддя: Л.Р. Юхтенко