Постанова № 90427017, 16.07.2020, Дворічанський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
16.07.2020
Номер справи
618/622/20
Номер документу
90427017
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 618/622/20

Провадження № 3/618/144/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2020 року

Дворічанський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді – Буніна Є. О.,

за участю секретаря судового засідання Кучеренко О. І.,

прокурора Кадуна О. П.,

особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Дворічна справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з УСР в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Дворічна Дворічанського району Харківської області, громадянина України, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до звільнення працював водієм ДПРЧ-14, ідентифікаційний код НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

встановив:

ОСОБА_1 звільнений з посади водія 14-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Харківській області, і будучи суб`єктом декларування, згідно з пунктом «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, несвоєчасно подав декларацію після звільнення, особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування 30.08.2018, чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав повністю та пояснив, що дійсно, несвоєчасно, а саме 30.08.2018 подав Е-декларацію після звільнення. При цьому зазначив, що зробив це неумисно. Щиро розкаявся у вчиненому.

Прокурор Кадун О. П. в судовому засіданні вважав доведеною винуватість ОСОБА_1 , у зв`язку з чим просив визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Суддя вислухав пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, і приходить до наступного.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. При цьому, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до абзацу 10 п. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією – це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, про що зазначено у ч. 5 ст. 12 цього Закону.

Згідно п.п. 1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 958/29088, зі змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. д) п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» осіб начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту віднесено до суб`єктів, на яких поширюється дія цього Закону.

Проходження служби особами рядового та начальницького складу регламентується «Положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового та начальницького складу», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 № 593.

Відповідно до п. 15 вказаної постанови, склад осіб, які перебувають на службі цивільного захисту, поділяється на рядовий і начальницький.

Начальницький склад поділяється на молодший, середній, старший і вищий.

Особам рядового і начальницького складу присвоюють спеціальні звання, зокрема, молодший начальницький склад – молодший сержант служби цивільного захисту, сержант служби цивільного захисту, старший сержант служби цивільного захисту, старшина служби цивільного захисту, прапорщик служби цивільного захисту, старший прапорщик служби цивільного захисту.

Згідно витягу із наказу «по особовому складу» № 34о/с від 28 травня 2013 року ОСОБА_1 призначено на посаду водія 14-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Харківській області.

Згідно з витягом з наказу № 491о/с від 29.09.2017 ОСОБА_1 , водія 14-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Харківській області звільнено з займаної посади 29.09.2017.

Відповідно до послужного списку ОСОБА_1 мав звання старшина служби цивільного захисту.

Таким чином, ОСОБА_1 підпадає під дію Закону України «Про запобігання корупції».

У відповідності до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-VІІ, суб`єкти декларування – особи, зазначені у п. 1, п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю передбачено чотири типи декларацій суб`єкта декларування, в тому числі декларація після звільнення – декларація, яка подається відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» та «в» п. 2 ч. 1 ст.3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік ( період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , водій 14-державної пожежно-рятувальної частини, подав декларацію після звільнення 30.08.2018.

Частиною 1 ст. 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Згідно зі ст. 11 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується:

- протоколом № 414 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 25 червня 2020 року;

- скриншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під час розгляду даної справи судом встановлювалися причини несвоєчасного подання вказаної декларації і визначалися їх поважність чи неповажність. При цьому, зазначені ОСОБА_1 причини несвоєчасного подання декларації не можна вважати поважними, через які останній об`єктивно не міг виконати свій обов`язок, встановлений Законом України «Про запобігання корупції». Будучи раніше ознайомленим з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 повинен був і міг передбачити наслідки своїх дій, пов`язаних з несвоєчасним поданням відповідної декларації.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши зазначені докази на підставі всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, суддя приходить до висновку, що своїми протиправними діями, пов`язаними з порушенням вимог фінансового контролю, встановлених ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майновий стан.

Обставиною, що пом`якшує його відповідальність, передбаченою ст. 34 КУпАП, є щире розкаяння.

Обставин, що обтяжують його відповідальність, передбачених ст. 35 КУпАП, не встановлено.

За таких обставин суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції відповідної частини статті КУпАП.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, з особи на яку накладено адміністративне стягнення слід стягнути судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 24, 33-35, 40-1, п. 4 ч. 1 ст. 213, ст. ст. 221, 283-285, 287-289, 291 КУпАП, суддя –

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений особою не пізніше 15 (п`ятнадцяти) днів з дня вручення йому цієї постанови, а в разі оскарження постанови – не пізніш як через 15 (п`ятнадцять) днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі не сплати ОСОБА_1 штрафу протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з метою примусового виконання цієї постанови органам державної виконавчої служби стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу в сумі 1700,00 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок, який сплатити за такими реквізитами:

Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001

Код класифікації доходів бюджету: 22030106

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Дворічанський районний суд Харківської області протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення.

Суддя Є. О. Бунін