Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.04.10Справа №2а-316/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
Судді Майсак О.І.,
при секретарі: Слонімець Т.І,
за участю: представника позивача Полоса І.В. (дов. № 3 від 11.01.2010 р.);
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в розмірі 2309,82 грн.,-
в с т а н о в и в:
Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в розмірі 2309,82 грн. Вказує, що згідно з актом звірки по чистому доходу № 577 від 02.1.2009 року відповідач не своєчасно сплачував страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування. Відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій № 558-Ф від 28.11.2009 року відповідачу нараховано штрафні санкції в розмірі 2039,04 грн. Також рішенням № 469Ф від 25.11.2009 року на відповідача накладена фінансова санкція за донарахування органом Пенсійного фонду сум своєчасно не обчислених страхових внесків в сумі 270,78 грн. Отже на момент подачі позову в суд сума боргу складає 2309,82 грн.
Просить стягнути з відповідача заборгованість в сумі 2309,78 грн.
Ухвалою від 16 лютого 2010 року відкрито провадження у адміністративній справі. Ухвалою від 17 лютого 2010 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить задовольнити. Вказує, що згідно з актом звірки по чистому доходу № 577 від 02.1.2009 року відповідач не своєчасно сплачував страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування. Відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій № 558-Ф від 28.11.2009 року відповідачу нараховано штрафні санкції в розмірі 2039,04 грн. Також рішенням № 469Ф від 25.11.2009 року на відповідача накладена фінансова санкція за донарахування органом Пенсійного фонду сум своєчасно не обчислених страхових внесків в сумі 270,78 грн. Отже сума боргу складає 2309,82 грн. Але жодних дій з погашення зазначеної заборгованості відповідачем здійснено не було.
Відповідач у судове засідання не прибув, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судового засідання повідомлений.
Відповідач був повідомлений згідно вимог глави 3 Кодексу адміністративного судочинства України за місцем реєстрації юридичної особи, яка є місцем здійснення підприємницької діяльності. Згідно вимог ст. 45 Закону України від 15.02.2003 р. № 7550-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»ред. від 14.02.2009 р., проведення змін щодо місця реєстрації юридичної особи здійснюються ним, шляхом подання даних державному реєстратору для внесення змін до Єдиного державного реєстру. Даних про зміну місця реєстрації відповідача матеріали справи не містять. Відповідно до довідки адресно-довідкового бюро, станом на 18.01.2010 року відомості щодо реєстрації відповідача відсутні (а.с.40). В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності сторін за наявними у справі матеріалами.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно зі ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09 липня 2003 року № 1058-1V (далі Закон України № 1058) страхувальниками відповідно до цього Закону є: роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону; колективні та орендні підприємства, сільськогосподарські кооперативи та фермерські господарства, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), - для осіб, зазначених у пункті 2 статті 11 цього Закону; дипломатичні представництва, консульські установи України, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи підприємств та організацій (у тому числі міжнародних), створених відповідно до законодавства України, які мають окремий баланс і самостійно здійснюють розрахунки із застрахованими особами, - для осіб, зазначених у пункті 5 статті 11 цього Закону; іноземні дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи іноземних підприємств та організацій, міжнародних організацій, розташованих на території України, - для осіб, зазначених у пункті 6 статті 11 цього Закону; підприємства, установи, організації, військові частини та органи, які виплачують заробітну плату (винагороду), грошове забезпечення, допомогу, - для осіб, зазначених у пунктах 7 - 9, 12 - 14, 17 і 18 статті 11 цього Закону; Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України - для працюючих осіб, за яких роботодавець сплачує внески в сумі меншій, ніж сума внеску із заробітку, який потерпілий мав до ушкодження здоров'я, а також для непрацюючих осіб, зазначених у пункті 11 статті 11 цього Закону; застраховані особи, зазначені в пунктах 3 і 4 статті 11 та частині першій статті 12 цього Закону.
Відповідно до п.п 4, п.п. 6 п. 2 ст. 17 Закону України № 1058 страхувальник зобов'язаний вести облік виплат (доходу) застрахованої особи за кожним календарним місяцем та календарним роком, зберігати ці дані за період до 1 липня 2000 року протягом 75 років, а за період після цієї дати - протягом усього часу сплати страхових внесків та протягом п'яти років після припинення їх сплати на паперових носіях та в електронному вигляді за наявності засобів, що гарантують ідентичність паперової та електронної форми документа, після чого дані передаються до архіву на належне зберігання протягом 70 років згідно з порядком, установленим Кабінетом Міністрів України; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
У відповідності п.1 ч.8 Прикінцевих положень Закону № 1058, до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками і застрахованими особами на мовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України «Про збір та обов'язкове державне пенсійне страхування»від 26.06.1997 року № 400 (далі Закон № 400) для відповідних платників збору.
Відповідно до ст.4 Закону № 400 та розділу 4 «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 p. № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.04 р. під № 64/8 Інструкція № 21-1) визначений розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування для підприємств, установ і організацій, створених відповідно до законодавства України, що використовують працю фізичних осіб, що складає 33,2 % суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 1-5 % суми загального оподатковуваного доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору.
Статтею 20 Закону № 10580 та розділом 5 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 p. № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.04 р. під № 64/8 Інструкція № 21-1) встановлено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками (крім гірничих підприємств) шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Відповідно до ст. 106 Закону України № 1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Згідно наданих ДПІ відомостей за 2008 рік, наданих згідно з Протоколом № 1 від 06.07.2006 року «Про обмін інформацією між ПФУ і ДПІ»сума чистого доходу за 2008 рік у ФОП ОСОБА_2 складає 2039,04 грн. (а.с.8 зворотній).
ФОП ОСОБА_2 несвоєчасно сплачувала страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування згідно з актом звірки по чистому доходу № 577 від 02.11.2009 року, який було отримано відповідачем 11.02.2009 року (а.с.12).
На виконання вимог ст. 106 Закону України № 1058 відносно ФОП ОСОБА_2, начальником управління Пенсійного фонду України у Нахімовському районі м. Севастополя було винесено рішення про застосування фінансових санкції № 558-Ф від 28.12.2009 року з нарахуванням штрафу в розмірі 2039,04 грн. (а.с.8).Рішення не узгоджено платником, повернуто поштою з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Також відповідно до Закону України № 1058 рішенням № 469-Ф від 25.11.2009 року (а.с.10) накладена фінансова санкція за донарахування органом Пенсійного фонду сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків в сумі 270,78 грн.
Однак у встановленим законом строк, фінансова санкція відповідачем сплачена не була.
Таким чином, на дату пред'явлення адміністративного позову, заборгованість відповідача перед бюджетом управління Пенсійного фонду у Нахімовському районі м. Севастополі складає 2309,82 грн., тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (99023, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, відомостей про поточні рахунки в установах банку в матеріалах справи не має) на користь Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя (99001, м. Севастополь, вул. Дзигунського, буд. 19, код ЄДРПОУ 22274979, р/р256035 в СГО «№ 4548 ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 384027) заборгованість в сумі 2309,82 грн. (дві тисячі триста девять грн. 82 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини пятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
СуддяпідписО.І. Майсак