Постанова № 9024807, 12.04.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
12.04.2010
Номер справи
2а-307/09/2770
Номер документу
9024807
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

12.04.10Справа №2а-307/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: Судді Майсак О.І.,

при секретарі: Слонімець Т.І,

за участю: представника позивача Новікової І.В. (дов. № 3/10-011/2007 від 12.02.2007 р);

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Столипін і партнери»про стягнення заборгованості перед бюджетом,

в с т а н о в и в:

Державна податкова інспекція в Гагарінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Столипін і партнери»про стягнення заборгованості перед бюджетом. 30.04.2008 року позивачем була проведена перевірка бару з залою для більярду, розташованого за адресою: м. Севастополь, пр. Жовтневої революції, 24, що належить відповідачу, з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності, за результатами якої складено акт № 001709/2131/10/23-325 від 30.04.2008 року. В ході перевірки встановлено порушення п.п. 1,2,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». На підставі акту перевірки 15.05.2008 року позивачем було винесено рішення про застосування штрафних санкцій № 4001532330/0 на суму 79065,00 грн. У встановлений термін відповідачем сума штрафних санкцій сплачена не була, тому з урахуванням наявної переплати на обліковій картці платника податків у розмірі 167,75 грн. виникла заборгованість по сплаті штрафних санкцій на суму 78897,25 грн., яка до теперішнього часу не погашена.

Просить стягнути з відповідача в доход Державного бюджету України заборгованість зі штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 78897,25 грн.

Ухвалою від 06 квітня 2009 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 08 квітня 2009 року закінчено підготовче провадження по справі та призначено до судового розгляду. Ухвалою від 12 травня 2009 року провадження по справі зупинено до набрання законної сили рішення Господарського суду міста Севастополя по справі № 5020-12/525-7/30 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Столипін і Партнери»до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя про визнання незаконними дії Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя щодо проведення позапланової виїзної перевірки 30.04.2008 року визнання та скасування рішення від 15.05.2008 року № 4001532330/0 про застосування штрафних санкцій.

Ухвалою від 10 березня 2010 року провадження у справі поновлено та призначено до судового розгляду на 23 березня 2010 року.

Представник позивача позовні вимоги підтримає у повному обсязі, вважає їх обґрунтованими та просить задовольнити. Вказує, що 30.04.2008 року позивачем була проведена перевірка бару з залою для більярду, розташованого за адресою: м. Севастополь, пр. Жовтневої революції, 24, що належить відповідачу, з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності, за результатами якої складено акт № 001709/2131/10/23-325 від 30.04.2008 року. В ході перевірки встановлено порушення п.п. 1,2,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». На підставі акту перевірки 15.05.2008 року позивачем було винесено рішення про застосування штрафних санкцій № 4001532330/0 на суму 79065,00 грн. У встановлений термін відповідачем сума штрафних санкцій сплачена не була, тому з урахуванням наявної переплати на обліковій картці платника податків у розмірі 167,75 грн. виникла заборгованість по сплаті штрафних санкцій на суму 78897,25 грн., яка до теперішнього часу не погашена.

Відповідач у судове засідання не з’явився, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений належним чином.

З огляду на вказане, суд вважає за можливе, в порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розглянути справу у відсутності відповідача за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Столипін і партнери»зареєстровано рішенням Гагарінської районної державної адміністрації м. Севастополя та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції Гагарінського району м. Севастополя як платних податків і зборів.

30.04.2009 року Державною податковою інспекцією у Гагарінському району м. Севастополя була проведена перевірка бару з залою для більярду, розташованого за адресою: м. Севастополь, пр. Жовтневої революції, 24, що належить ТОВ „Столипін і партнери” щ питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готів кого обігу суб’єктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки було складено акт перевірки № 2131/10/23-325 від 30.04.2008 року (а.с.9-10). Перевірку було проведено у присутності адміністратора-касира Баришнікової С.О., яка підписала акт перевірки та опис купюр, складений до акту (а.с.11), без заперечень.

В ході перевірки було встановлено: у барі з залою для більярду, що належить ТОВ „Столипін і Партнери”, при наданні за готівку послуги з ігри у більярд за ціною 30,00 грн. за 1 годину на суму 24.51 грн. та реалізації 1 бокалу пива „Чернігівське” за ціною 9,00 грн., а всього загальна сума розрахункової операції склала 33,51 грн., споживачем для розрахунку було надано купюру вартістю 50,00 грн. При цьому розрахункова операція на загальну суму 33,51 грн. через реєстратор розрахункових операцій не проведена, розрахунковий документ не виданий. Сума готівкових коштів на місце проведення розрахунку склала 15876,00 грн. (з них 186,00 грн. знаходились в ящику на стійці бару та 15690,00 грн. – в сейфі під стійкою бару, куди були поміщена купюра вартістю 50,00 грн., як оплата за наданні послуги та товар). У денному Х –звіті реєстратора розрахункових операцій сума готівкових коштів зазначена 6300 грн. Невідповідальність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, склала 18813,00 грн. з врахуванням не проведеної через реєстратор розрахункових операцій суми послуги та покупки.

Отже в ході перевірки, було встановлено порушення п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Відповідно до ст. 3 «Про застосування РРО…»№ 265 від 06.07.1995 р. (далі Закон України № 265 від 06.07.1995 р.) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; 4) забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення; 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; 6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; 7) подавати до органів державної податкової служби звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця; 8) реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; 12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; 14) вводити в експлуатацію, проводити технічне обслуговування, ремонтувати реєстратори розрахункових операцій через центри сервісного обслуговування у встановленому порядку; 15) надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів". Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.

При реалізації товару продавцем розрахункову операцію на повну вартість покупки у розмірі 14,00 грн. не проведено через реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідного розрахункового документа, не видано розрахунковий документ на суму покупки споживачеві, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів, яка зазначена у денному Х –звіті РРО сумі коштів на місці проведення розрахункових, а саме, сума коштів на місці проведення розрахунків становить 141,10 грн., сума ж коштів, що зазначена в денному Х – звіті РРО, становить 22,25 грн. та не забезпечено щоденне друкування та зберігання Z –звіті, а саме в книзі КУРО відсутній Z –звіт за 27.12.2008.

Відповідно до п. 1, п. 4 ст. 17 Закону України № 265 від 06.07.1995 р. за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; 4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до ст. 22 Закону України № 265 від 06.07.1995 р. до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За розглядом матеріалів перевірки ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя прийнято рішення № 4001532330/0 від 15.05.2008 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 79065,00 грн. (а.с.15), з яких 167,55 грн. нараховано на підставі п. 1 ст. 17 Закону України № 265 від 06.07.1995 р. та 78897,45 грн. нараховано на підставі ст. 22 Закону України № 265 від 06.07.1995 р.

У встановлені законом строки відповідачем нарахована сума штрафних санкцій сплачена не була, тому у ТОВ ”Столипін та Партнери” з урахуванням наявної переплати на обліковій картки платника податків в розмірі 167,75 грн. виникла заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій на суму 78897,25 грн., яка дотеперішнього часу не погашена.

Судом встановлено, що постановою Господарського суду м. Севастополя адміністративний позов Т ОВ «Столипін і партнери»до Державної податкової інспекцій у Гагарінському районі м. Севастополя про визнання протиправними дій ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя щодо проведення позапланової виїзної перевірки 30.04.2008 року і визнання протиправним та скасування рішення від 15.05.2008 року № 4001532330/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій задоволено у повному обсязі (а.с.77). Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 02.02.2010 року постанова Господарського суду м. Севастополя скасована та прийнято нове рішення, у задоволенні позову відмовлено. Постанова набрала законної сили 08.02.2010 року.

З огляду на зазначене, заборгованість зі штрафних санкцій загальною сумою 78897,45 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

1.          Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Столипін і Партнери” (99038, м. Севастополь, пр. Жовтневої революції, буд. 24, код ЄДРПОУ 35688006) в доход Державного бюджету України (на р/р 31113104700006, код платежу 21080901, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035612) заборгованість за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій в розмірі 78897,25 грн., стягував (отримувач) –Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24, ідентифікаційний код 23443220).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя                              підпис                                        О.І. Майсак