Ухвала суду № 90232867, 06.07.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2020
Номер справи
360/2487/20
Номер документу
90232867
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

06 липня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2487/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали позовної заяви комунального закладу “Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 13 “Ромашка” до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області про визнання протиправним і скасування наказу від 27.12.2019 № 415 та визнання протиправними результатів повторної перевірки,

ВСТАНОВИВ:

Комунальний заклад “Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 13 “Ромашка” звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовною заявою до головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області про визнання протиправним і скасування наказу від 27.12.2019 № 415 та визнання протиправними результатів повторної перевірки.

За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, у зв`язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.

Частинами першою та другою статті 122 КАС України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини у справах “Стаббігс та інші проти Великобританії”, “Девеер про Бельгії” виходить з того, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків звернення до суду за захистом порушених прав.

Строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із її заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Встановлення таких строків передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених КАС України, певних процесуальних дій.

Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними, а після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Отже, вирішення судом питання про наявність або відсутність підстав для визначення причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними в конкретній справі залежить від вказаних у позовній заяві або у заяві про поновлення строку звернення до суду причин, підтверджених відповідними засобами доказування та доданими до них матеріалами.

Поважними причинами пропуску строку звернення до суду можуть бути визнані ті обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов`язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.

Вивченням змісту позовної заяви, суддею встановлено, що позивачем самостійно зазначено про те, що оскаржуваний наказ головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області від 27.12.2019 № 415-НО “Про проведення повторних позапланових заходів державного нагляду (контролю)” отримано 13.01.2020. Про результати проведеної перевірки, оформленої актом головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області від 13.01.2020 № 5, також дізнались 13.01.2020.

Проте, до суду з даним позовом звернулись лише 30.06.2020. Тобто, позовну заяву подано у порушення положень частини другої статті 122 КАС України, в якій зовсім не наведено пояснень та поважності підстав пропуску строку звернення до суду з даним позовом відповідно до положень статті 123 КАС України. У зв`язку з чим суддя пропонує позивачу надати пояснення та докази в підтвердження поважності підстав пропуску строку звернення до суду з даним позовом.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов комунального закладу “Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 13 “Ромашка” до головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області про визнання протиправним і скасування наказу від 27.12.2019 № 415 та визнання протиправними результатів повторної перевірки підлягає залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали суду.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву комунального закладу “Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 13 “Ромашка” до головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області про визнання протиправним і скасування наказу від 27.12.2019 № 415 та визнання протиправними результатів повторної перевірки залишити без руху.

Запропонувати комунальному закладу “Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 13 “Ромашка” протягом 5-ми (п`яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та докази в підтвердження поважності підстав пропуску строку звернення до суду з даним позовом.

Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута позивачу та вважатиметься неподаною.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяЄ.О. Кисельова