Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 22-а-42739/08 Головуючий у 1-й інстанції:
Суддя-доповідач: Романчук О.М
У Х В А Л А
Іменем України
"24" листопада 2009 р. м. Київ
Справа № 22-а-42739/08
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Романчук О.М.,
Суддів: Ізмайлової Т.Л.,
Умнової О.В..,
при секретарі: Шевчук К.В..
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною Державної податкової інспекції у Катеринопільському районі Черкаської області на постанову Господарського суду Черкаської областi від 11 листопада 2008 р. у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «імені Гетьмана Вадима Петровича» до Державної податкової інспекції у Катеринопільському районі Черкаської області про визнання податкового повідомлення - рішення недійсним, -
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю «імені Гетьмана Вадима Петровича» (далі - Позивач) звернулися до суду із позовом до Державної податкової інспекції у Катеринопільському районі Черкаської області (далі - Відповідач) про визнання податкового повідомлення - рішення № 0000032301/0 від 20.03.2008 року недійсним.
Постановою Господарського суду Черкаської областi від 11 листопада 2008 року позовні вимоги задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач подали апеляційну скаргу, у якій просили суд скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні позову.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
У період з 15 лютого 2008 року по 13 березня 2008 року, з перервою в роботі 16, 17, 23, 24 лютого, 8, 9, 10 березня - вихідні дні, проведена виїзна планова документальна перевірка позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за результатами якої складений акт від 19 березня 2008 року № 97/2301/33435561 (далі - акт перевірки).
На основі акта перевірки Відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000032301/0 від 20.03.2008 року, яким було визначено позивачу податкове зобов`язання з ПДВ у розмірі 23315 грн.
На думку Відповідача, Позивачем було допущено порушення: п.11.29 ст.11 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі – Закон № 168/97) та Порядку акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, який затверджено Постановою КМУ від 26.02.1999 р. № 271 (далі – Порядок № 271), не перераховані на окремий спеціальний рахунок кошти по надходженню ПДВ від реалізації продукції власного виробництва в розмірі -23315 грн. за 2006 рік.
У відповідності до п.11.29 ст. 11 Закону № 168/97, до 1 січня 2004 року зупинити дію пункту 7.7 статті 7, пунктів 10.1 і 10.2 статті 10 цього Закону в частині сплати до бюджету податку на додану вартість щодо операцій з поставки товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, за винятком операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, що здійснюються сільськогосподарськими товаровиробниками незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, в яких сума, одержана від поставки сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, становить не менше 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства.
Для новостворених сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності питома вага сільськогосподарської продукції в загальній сумі валового доходу підприємства в поточному році визначається за даними звітного періоду.
Зазначені кошти залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. У разі нецільового використання акумульованих коштів вони стягуються до Державного бюджету України в безспірному порядку.
Порядок акумуляції та використання зазначених коштів визначається Кабінетом Міністрів України.
Підзаконним нормативно-правовим актом, який визначає механізм акумуляції та використання коштів податку на додану вартість, що не підлягають сплаті до бюджету, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, крім операцій з продажу переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою є ПОРЯДОК акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1999 р. № 271.
У відповідності до абз.1 та 2 п.4 Порядку № 271, на підставі даних бухгалтерського та податкового обліку сільськогосподарський товаровиробник складає декларацію з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, крім операцій з продажу переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, і в терміни, передбачені законодавством для звітності, подають її до органів державної податкової служби. Одночасно з декларацією з податку на додану вартість за відповідний звітний період сільськогосподарські товаровиробники подають до органу державної податкової служби за місцем реєстрації довідку про цільове використання сум податку на додану вартість за попередній звітний період, форма та зміст якої визначається Державною податковою адміністрацією за погодженням із Міністерством аграрної політики.
Залишок податкових зобов'язань відповідно до декларації з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, тобто різниця між сумою податку на додану вартість, одержаною сільськогосподарськими товаровиробниками від покупців, та сумою податку на додану вартість, сплаченою ними постачальникам, перераховується сільськогосподарськими товаровиробниками з поточного рахунка на окремий рахунок у терміни, передбачені для перерахування суми податку на додану вартість до бюджету. Не перераховані на окремий рахунок зазначені кошти вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням, і підлягають стягненню до державного бюджету у безспірному порядку.
Вказаними нормами чітко передбачено обов`язок сільськогосподарського товаровиробника відкривати окремий рахунок для перерахунку податку на додану вартість, на який надається пільга Законодавством. У випадку не здійснення такого перерахунку, кошти вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням та підлягають стягненню до державного бюджету.
Вказана вимога була передбачена Законодавцем для чіткого та цільвого використання коштів ПДВ на підтримку виробника с/г продукції.
Як вірно встановлено судом першої інстанції, станом 01.01.2007 року сума позитивного ПДВ становить 85605 грн. (за другий квартал 2006 року мінус 14859 грн., за третій квартал 2006 року плюс 100464 грн.). Фактично було перераховано на спецрахунок за 2006 рік 147820грн., що підтверджено в акті перевірки, тобто сума переплати на спец рахунок складає 62215,94 грн.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що Відповідачем у силу вимог ч.2 ст. 71 КАС України не було доведено правомірності своїх дій.
Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду – без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Катеринопільському районі Черкаської області залишити без задоволення, а постанову постанову Господарського суду Черкаської областi від 11 листопада 2008 року – без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя
Судді:
Повний текст виготовлено: 30.11.2009 року