Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/599
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
08 год.31 хв № 2а-9826/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Миронець Р.А. вирішив адміністративну справу
за позовомПерший заступник прокурора Оболонського району міста Києва
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Адванс"
простягнення заборгованості у розмірі 123935,77грн.
за участю представників сторін:
позивач, Боровицька О.П, прокуратура, не прибув, відповідач, не прибув, На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 10.12.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач –перший заступник прокурора Оболонського району м.Київа в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Адванс» про стягнення заборгованості на суму 123935,77 грн.
Обґрунтовуючи позовну заяву представник позивача зазначив, що відповідач має податкову заборгованість по платежах до бюджету в сумі 123 935,77 грн. (з яких по податку на прибуток 68176,19 грн., податку на додану вартість в сумі 55718,00 грн., з комунального податку 5,27 грн.), яка на даний час не сплачена.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Процесуальні документи були направлені на адресу відповідача, яка зазначена у довідці єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 13.11.2009р.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Адванс» (далі відповідач) включено до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 07.09.2004р.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має заборгованість по платежах до бюджету в сумі 123935,77 грн.
Заборгованість виникла після проведеної позивачем перевірки з питань дотримання відповідачем вимог податкового законодавства.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування», під податком і збором (обов’язковим платежем) до бюджетів та державних цільових фондів слід розуміти обов’язків внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах , що визначаються законами України.
Стаття 4 Закону зазначає, що платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи і фізичні особи, на яких покладено обов’язок сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі).
Згідно зі ст.9 Закону одним із обов’язків платника податків і зборів (обов’язкових платежів) сплачувати належні суми податків і зборів обов’язкових платежів у встановлений законом термін.
Матеріалами справи встановлено, що з облікової картки платника податків за період з 28.01.2009р. 15.02.2009р. відповідачу донараховані штрафні санкції за актом перевірки (поточний рік), позивачем прийнято податкове повідомлення рішення та збільшено недоїмку по штрафним санкціям з податку на додану вартість в сумі 55718,00 грн.
Деклараціями з податку на прибуток за 2007р.визначено податкове зобов’язання в сумі 68176,19 грн.
Нарахований у зв’язку з не сплатою комунальний податок в сумі 5,27 грн.
У зв'язку з несплатою податкового боргу відповідачу направлено першу податкову вимогу № 1/2492 від 23.07.07 та другу податкову вимогу № 2/3266 від 04.09.07.
Відповідач зазначені суми, рішення, дії не оскаржував в установленому законом порядку.
Згідно п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України " Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), —до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст.. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181-Ш, яким встановлено, що строк про плати узгодженої суми податку на додану вартість протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 цього Закону для подання податкових декларацій.
Згідно п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п.п.1.3, 1.5. ст..1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) - податкове зобов’язання ( з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання; штрафна санкція (штраф) –плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов’язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами України.
Згідно п.5.1. ст..5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181 від 21.12.2000р. податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.1. ст..5 вищезазначеного Закону податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органам відповідно до пп.4.2. та п.4.3. ст..4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
Згідно з п.п.3.1.1. п.3.1. ст..3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181 від 21.12.2000р., активи платників податків можуть бути примусово стягнути в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Суд прийшов до висновку позовні вимоги позивача задовольнити повністю та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Адванс»заборгованість в розмірі 123 935,77 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Адванс»(04655, м.Київ, вул. Богатирська, ЄДРПОУ 32825036) заборгованість в сумі 123935,77 грн.(сто двадцять три тисячі дев’ятсот тридцять п’ять грн. 77 коп.) з будь-якого рахунку, який буде виявлено державним виконавцем під час виконання судового рішення, на користь державного бюджету України на розрахункові рахунки:
- податок на прибуток –68176,19 грн., пеня –36,31 грн. на р/р31111009700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у м. Києві, код платежу 11021000, код ЗКПО 26077916, МФО 820019
- податок на додану вартість -55718,00 грн. та пеня 0,00 грн. на р/р31113029700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ м.Кива, код платежу 14010100, ЗКПО 26077916, МФО 820019
- комунальний податок – 5,27 грн. та пеня 0,00 грн. та пеня 0,00 грн. на р/р 33215828700006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у м.Києві, код платежу 16010200, код ЗКПО 26077916, МФО 820019.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.