Постанова № 8994596, 06.11.2009, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2009
Номер справи
2-а-2075/09/0770
Номер документу
8994596
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2-а-2075/09/0770

Рядок статзвіту - 2.24

код - 06

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі :

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі Совга Н.В.,

з участю представника позивача Чаба О.З .,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за позовом Тячівського районного центру зайнятості до Державного підприємства “ Буштинський лісгосп” про стягнення заборгованості, -

встановив :

30 березня 2009 року Тячівський районний центр зайнятості–робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства “Буштинський лісгосп” про стягнення заборгованості в сумі 12756 гривень 81 копійка .

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував страхові внески, що призвело до виникнення простроченої заборгованості до Фонду .

У подальшому позивач подав заяви про збільшення позовних вимог .

Так , станом на день розгляду справи зміст позовних вимог складає стягнення з відповідача на користь в позивача недоїмки в розмірі 24468 гривень 57 копійок .

Представник позивача Чаба О.З. у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, що викладені у позовній заяві та пояснив, що заборгованість Державного підприємства “Буштинський лісгосп” перед Тячівським районним центром зайнятості включаючи внески за перше півріччя 2009 року складає 24468 гривень 57 копійок . А так, просив стягнути ці кошти на користь позивача.

Представник відповідача в судове засідання повторно не з’явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи . про причини неявки суду не повідомив. Заяви про відкладення слухання справи до суду не подав. А так, судом було ухвально провести розгляд справи за відсутності відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Судом встановлено, що Державне підприємство“ Буштинський лісгосп” взято на облік Тячівським районним центром зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з 2 жовтня 1997 року, що підтверджено наявною в матеріалах справи копією повідомлення .

23 лютого 2009 року Тячівським районним центром зайнятості було проведено позапланову перевірку правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язковедержавне соціальне страхування на випадок безробіття Державним підприємством “Буштинський лісгосп” за період з 1 січня 2005 року по 30 червня 2007 року .

За результатами цієї перевірки було складено акт №4 від 23 лютого 2009 року , згідно якого було виявлено неповну та несвоєчасну сплату страхових внесків , збільшення недоїмки на 7397 гривень 72 копійки . З цим актом був ознайомлений керівник Державного підприємства “Буштинський лісгосп”, а також головний бухгалтер підприємства, про що свідчить їх підписи на цьому акті.

5 березня 2009 року директором Тячівського районного центру зайнятості на підставі частини 4 статті 38 Закону України „Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” було прийнято рішення про стягнення з Державного підприємства “Буштинський лісгосп” простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки) в розмірі 11 943 гривні 47 копійок, пені в розмірі 813 гривень 34 копійки.

Відповідно до частин 1 та 4 статті 3 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Закону України "Про зайнятість населення" та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. З питань, що регулюються цим Законом, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, посадові особи цих органів діють виключно на підставах, у межах та у спосіб, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У відповідності з пунктом 2 Прикінцевих положень Закону до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Згідно статті 35 Закону Українивід 02.03.2000 року №1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески; надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про прийняття на роботу працівників; заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо; сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами. Достовірність зазначених у документах даних перевіряється виконавчою дирекцією Фонду. У разі їх недостовірності роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду.

Статтею 38 цього ж Закону встановлено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду - центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.

Крім того , відповідачем не було сплачено страхові внески за перший та другий квартал 2009 року , а так розмір заборгованості відповідача складає 24468 гривень 57 копійок ..

Відповідно до пунктів 1.2, 1.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг - це податкове зобов'язання, яким є зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно статті 8 Закону Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, кошти якого не включаються до складу Державного бюджету України.

Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Разом з тим, відповідачем заборгованість оплачено не було .

Таким чином, збільшені позовні вимоги Тячівського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Державного підприємства “ Буштинський лісгосп” про стягнення заборгованості є підставними та їх слід задовольнити в повному обсязі .

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.. ст..10, 11, 158-163 КАС України,

п о с т а н о в и в :

Збільшені позовні вимоги Тячівського районного центру зайнятості до Державного підприємства “ Буштинський лісгосп” про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства “Буштинський лісгосп” (Тячівський район, село Буштино, вул..Кошута,11) на користь Тячівського районного центру зайнятості (м.Тячів, вул..Пролетарська, 2, ідентифікаційний код №22110686, р\р №37172975900248 в управлінні Державного казначейства Закарпатської області , МФО 812016, код надходження 50040500 ) заборгованість в розмірі 24468 (двадцять чотири тисячі чотириста шістдесят вісім) гривень 51 копійку .

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано через Закарпатський окружний адміністративний суд до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі, а апеляційну скаргу на постанову суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо скарга не була подана. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуюча                                                                      О.О.Большакова

Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 17 листопада 2009 року .

Суддя                                                                       О.О.Большакова