ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
10.12.09 Справа №2а-12188/09/2/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Слабун О.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України у Красноперекопському районі АРК
до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення 2487,50 грн. заборгованості,
за участю представників:
від позивача Бавбеков З.Р. представник,довіреність № 1969/05-05 від 27.03.2009р.
від відповідача ОСОБА_3 представник, довіреність від 16.11.2009 р.
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим (далі позивач) звернулосб до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом, в якому просило стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (далі відповідач) 2487,50 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків та штрафних санкцій.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 10.12.2009 року, підтримав позовні вимоги та пояснив, що відповідачем частково сплачено заборгованість в сумі 37,00грн., у звязку з чим він просив стягнути 2450,50 грн.
Представник відповідача у судовому засіданні з позовними вимогами погодився.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим за № 05110470.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон).
Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Ст. 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і фізичні особи підприємці є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до п.2 ст. 5 Закону виключно цім Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Страхувальник зобовязаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення цього періоду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі оплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом (п. 6 ст. 20 Закону).
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій (п. 2 ст. 106 Закону).
Згідно пункту 6 статті 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати у встановлений термін й у повному обсязі страхові внески.
Статтею 17 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.03 р. (далі Закон) страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Частиною 1 статті 21 Закону встановлено, що органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках. Для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку використовуються відомості, що надходять зокрема від роботодавців.
Підпунктом 1 пункту 1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування затверженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року № 7-6 передбачено, що страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
В пункті 5 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» зазначено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За неподання розрахунку сум страхових внесків на обовязкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством, позивачем прийнято рішення № 766 від 09.12.2009 року про застосування штрафу в сумі 680,00 грн.
Зазначене рішення отримане відповідачем 16.12.2008 року, що підтверджується відміткою на повідомленні про вручення поштового відправлення № 375036.
Крім того, судом встановлено, що в результаті звірки позивача з даними Красноперекопської ОДПІ про суму чистого доходу відповідачу донараховані внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в загальній сумі 1449,22 грн., про що свідчать акти позивача № 46 від 11.02.2008 року та № 10 від 10.07.2008 року. За даними позивача відповідачем частково сплачено заборгованість в сумі 382,82 грн., у звязку з чим її залишок складає 1066,40 грн.
За донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків, згідно з актом № 10 від 10.07.2008 року у відповідності зі ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» позивачем прийняті рішення № 765 від 09.12.2008 року про застосування фінансових санкцій у розмірі 12,10 грн. та рішення № 764 від 09.12.2008 року про застосування фінансових санкцій в сумі 729,00 грн., які отримані відповідачем 16.12.2008 року, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень №375028 та № 375010.
Частиною 14 ст. 106 Закону, встановлено, що рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, зазначені рішення позивача у встановленому законом порядку не оскаржені.
Відтак, загальна сума заборгованості відповідача перед позивачем складає 2487,50грн.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що рішення про застосування фінансових санкцій прийняті з порушенням норм діючого законодавства.
Стаття 106 Закону передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Позивачем на адресу відповідача було направлено вимогу про сплату боргу № Ф-567 від 03.08.2009 року, яка отримана останнім 11.08.2009 року, що підтверджується відміткою на корінці такої вимоги.
Частиною 3 статті 106 Закону України встановлено, що страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунками суми заборгованості, вказана вимога є узгодженою.
Під час розгляду справи судом встановлено, що відповідачем частково сплачено заборгованість в сумі 37,00 грн., що підтверджено довідкою-розрахунком позивача суми боргу та карткою особового рахунку відповідача та не заперечувалось представниками сторін у судовому засіданні.
Таким чином, станом на день розгляду справи за відповідачем числиться заборгованість у розмірі 2450,50грн., у звязку з чим позовні вимоги належить задовольнити частково в зазначеній сумі.
Під час судового засідання, яке відбулось 10.12.2009 року оголошено вступну та резолютивну частини.
Постанова оформлена та підписана 17.12.2009 року.
Керуючись ст. ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідент. код НОМЕР_1; відомості про відкриті рахунки в установах банків в матеріалах справи відсутні) на користь Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим (96000, АР Крим, м. Красноперекопськ, пл. Героїв Перекопу, 1а, ЄДРПОУ 22300375; р/р 2560270446112 в КРУ ВАТ «Державний Ощадний банк України» м. Сімферополь, МФО 324805) 2450,50 грн. заборгованості.
3. В іншій частині у задоволенні позову відмовити.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.