ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.11.09Справа №2а-10132/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В. , за участю представника позивача – Радін А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції в м. Феодосії АР Крим
до Відкритого акціонерного товариства «Бухта Двуякірна»
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція в м. Феодосії АР Кримдо Відкритого акціонерного товариства «Бухта Двуякірна» про стягнення податкової заборгованості у розмірі 349878,71 гривень.
В позовній заяві позивач вказує, що станом на 08.12.2008 року у відповідача ВАТ «Бухта Двуякірна» залишилася непогашеною сума податкового боргу в розмірі 349878,71 гривень, у тому числі з податку на додану вартість у розмірі 46839,11 гривень, з земельного податку – 296950,54 гривень, з податку з власникув транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів – 6089,06 гривень. Позивач просить суд стягнути податкову заборгованість у розмірі 349878,71 гривень з відповідача.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.08.2009 року було відкрите провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 28.08.2009 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в просив стягнути з відповідача суму податкового боргу, яка складає 349878,71гривень, при цьому представник позивача зазначив, що борг зі сплати податку на додану вартість та податку з власників транспортних засобів, що був предметом позову, погашений відповідачем станом на день розгляду справи.
У судове засідання, відповідач не з’явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь – які докази до суду не надав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб’єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються суб’єктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в м. Феодосії АР Крим є органом виконавчої влади та суб’єктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція в м. Феодосії АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб’єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб’єктами господарювання.
Судом встановлено, що ВАТ «Бухта Двуякірна» являється юридичною особою, зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АРК 24.01.2007 року з ідентифікаційним кодом юридичної особи 14312513, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серія А00 № 646816, довідкою Відділу статистики у м. Феодосії АРК № 58.01-29-53/487 від 30.01.2007 року, витягом з єдиного державного реєстру юридичних осіб серія АГ № 295578.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований у якості платника податків у Державній податковій інспекція в м. Феодосії АР Крим.
Таким чином, судом встановлено, що ВАТ «Бухта Двуякірна» являється суб’єктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобов’язане виконувати обов’язки, покладені на нього законами у зв’язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
ВАТ «Бухта Двуякірна» також є платником у тому числі таких податків як податок на додану вартість, земельний податок з юридичних осіб, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.
Відповідно до п. 7.8. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.
Судом встановлено, що податковий період для ВАТ «Бухта Двуякірна» дорівнює місяцю, тому воно зобов’язано щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового місяця, подавати до ДПІ в м. Феодосії АРК декларації з податку на додану вартість.
Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що ВАТ «Бухта Двуякірна» у податковій декларації з ПДВ за травень 2009 року від 18.06.2009 року самостійно визначено податкове зобов’язання зі сплати податку на додану вартість в розмірі 46839,11 гривень.
Проте судом встановлено, що на час розгляду справи сума ПДВ, зазначена у податковій декларації за травень 2009 року відповідачем погашена у повному обсязі відповідно до облікової картки платника станом на 11.11.2009 року у зв’язку з поданням уточненого розрахунку від 01.08.2009 року, яким зменшено зобов’язання на суму 46063 гривень та сплатою податкового зобов’язання в розмірі 1000 гривень згідно платіжного доручення № 197 від 24.09.2009 року..
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги у цій частині не підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України від 11.12.1991, № 1963-XII «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Статтею 5 Закону визначені строки сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Згідно з ч. 2 ст. 5 Закону юридичними особами податок підлягає сплаті щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
22.01.2009 року ВАТ «Бухта Двуякірна» до ДПІ в м. Феодосії АР Крим було надано розрахунок суми податку за І, ІІ, ІІІ, ІV квартали 2009 року, відповідно до якого загальна сума податку, що підлягає сплаті становить 25643,69 гривень, у тому числі до 15.04.2009 року в розмірі 6412 гривень, до 15.07.2009 року в розмірі 6412 гривень, до 15.10.2009 року в розмірі 6411 гривень, до 15.01.2010 року в розмірі 6411 гривень.
Згідно абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.
Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений «Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та «Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати планової виїзної документальної перевірки з питань дотримання граничних термінів сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ВАТ «Бухта Двуякірна» (код ЄДРПОУ 14312513) від 23.06.09 року № 1570/23-1/14312513, в якому вказано, що на підставі направлення від 15.04.2009 року проводилася планова виїзна документальна перевірка ВАТ «Бухта Двуякірна», в результаті якої встановлене заниження податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у сумі 1394, 00 гривень, що є порушенням п.п. 5.3.1. п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
За результатами акту про результати планової виїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 06 липня 2009 року № 001431791/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 23.06.09 року № 1570/23-1/14312513 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, у зв’язку з чим ВАТ «Бухта Двуякірна» додатково визначено податкове зобов’язання в розмірі 2091 гривень, у тому числі за основним платежем - 1394 гривень, штраф у розмірі 697,00 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було вручено представнику ВАТ «Бухта Двуякірна», що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.
Згідно розрахунку позовних вимог заборгованість відповідача з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів складає 6089,06 гривень, у тому числі :
-2091 гривень відповідно до податкового повідомлення-рішення від 06 липня 2009 року № 001431791/0,
- 3998,06 гривень залишок самостійно визначеного зобов’язання за розрахунком податку за І, ІІ, ІІІ, ІV квартали 2009 року за 2 квартал 2009 року.
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи податкове зобов’язання з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 6089,06 гривень, яке було предметом позову, погашено у повному обсязі.
Таким чином суд вважає, що позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню.
Порядок, підстави та строки сплати земельного податку, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 – ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 13 Закону підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно зі ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
ВАТ «Бухта Двуякірна» до ДПІ в м. Феодосії АР Крим в порядку податкової звітності були надані розрахунки земельного податку:
- розрахунок № 766 від 19.02.2009 року, в якому визначено суму податку, що підлягає сплаті у 2009 році у розмірі 522497,18 гривень, у тому числі 43541,43 гривень щомісячно;
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань дотримання граничних термінів сплати земельного податку ВАТ «Бухта Двуякірна» (код ЄДРПОУ 14312513) від 04.03.09 року № 576/15-3/14312513, в якому вказано, що з 02.03.09 року по 04.03.09 року проводилася невиїзна документальна перевірка ВАТ «Бухта Двуякірна», в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата земельного податку за жовтень 2008 року, сума боргу складає 1029,45 гривень, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III. Посадовими органами ДПІ в м. Феодосії був складений акт про неявку керівника ВАТ «Бухта Двуякірна» на ознайомлення та підписання акту перевірки.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 17.03.09 року № 0001301503/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 04.03.09 року № 576/15-3/14312513 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на ВАТ «Бухта Двуякірна» було накладено штраф у розмірі 102,95 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань дотримання граничних термінів сплати земельного податку ВАТ «Бухта Двуякірна» (код ЄДРПОУ 14312513) від 08.05.09 року № 1184/15-3/14312513, в якому вказано, що 08.05.09 року проводилася невиїзна документальна перевірка ВАТ «Бухта Двуякірна», в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата земельного податку у лютому 2009 року, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.
Посадовими органами ДПІ в м. Феодосії був складений акт про неявку керівника ВАТ «Бухта Двуякірна» на ознайомлення та підписання акту перевірки.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 20.05.2009 року № 0003521503/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 08.05.09 року № 1184/15-3/14312513 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на ВАТ «Бухта Двуякірна» було накладено штраф у розмірі 170,00 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було вручено головному бухгалтеру 20.05.2009 року, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань дотримання граничних термінів сплати земельного податку ВАТ «Бухта Двуякірна» (код ЄДРПОУ 14312513) від 22.07.09 року № 1789/15-3/14312513, в якому вказано, що 22.07.09 року проводилася невиїзна документальна перевірка ВАТ «Бухта Двуякірна», в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата земельного податку за 2008 року, в результаті чого було порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.
Посадовими органами ДПІ в м. Феодосії був складений акт про неявку керівника ВАТ «Бухта Двуякірна» на ознайомлення та підписання акту перевірки.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 29.07.2009 року № 0006081503/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 22.07.09 року № 1789/15-3/14312513 встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, за що на ВАТ «Бухта Двуякірна» було накладено штраф у розмірі 37610,89 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було вручено головному бухгалтеру 29.07.2009 року, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення-рішення.
Згідно розрахунку позовних вимог заборгованість відповідача з земельного податку складає 296950,54 гривень, у тому числі:
-102,95 гривень відповідно до податкового повідомлення-рішення від 17.03.09 року № 0001301503/0,
-01,55 гривень відповідно до податкового повідомлення-рішення від 20.05.2009 року № 0003521503/0,
-37610,89 гривень відповідно до податкового повідомлення-рішення від 29.07.2009 року № 0006081503/0,
- 259338,10 гривень залишок самостійно визначеного зобов’язання за розрахунком № 766 від 19.02.2009 року за січень-червень 2009 року.
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи податкове зобов’язання з земельного податку, яке було предметом позову, було частково погашено на суму 60000 гривень, що підтверджується відомостями особового рахунку, тому залишок заборгованості складає 236950,54 гривень.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 21 жовтня 2008 року ДПІ м. Феодосії АРК була складена перша податкова вимога № 1/653 на суму податкового боргу ВАТ «Бухта Двуякірна» в розмірі 4746,85 гривень. Податкова вимога була вручена відповідачу 10.11.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням.
Судом встановлено, що 15 грудня 2008 року ДПІ м. Феодосія АРК була складена друга податкова вимога № 2/809 на суму податкового боргу ВАТ «Бухта Двуякірна» в розмірі 4746,85 гривень. Податкова вимога була вручена відповідачу 24.12.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням.
Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
На час розгляду справи згідно відомостей облікової картки платника податків станом на 11.11.2009 року підтверджений податковий борг з земельного податку в розмірі 236950,54 гривень, оскільки в іншій частині податковий борг був погашений відповідачем, тому позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У зв’язку зі складністю справи судом 17.11.2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 23.11.2009 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити частково.
2. Стягнути з ВАТ «Бухта Двуякірна»(ідентифікаційний код 14312513) податкову заборгованість у розмірі 236950,54 гривень ( земельний податок у розмірі 236950,54 гривень на р/р 33211811700025 в УДК в АРК м. Сімферополя МФО 824026, одержувач: Міськбюджет м. Орджоникідзе код платежу 13050125).
3. В іншій частині позову відмовити.
Копію постанови надіслати сторонам.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Трещова О.Р.