Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 квітня 2010 року Справа № 2а-170/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сагун А.В.;
при секретарі Джебко А.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді адміністративну справу за позовом Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості до відкритого акціонерного товариства „Кіровський” про стягнення економічних санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості звернувся в суд з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства „Кіровський” (далі ВАТ „Кіровський”), в якому просив стягнути з відповідача економічні санкції за порушення законодавства про зайнятість населення в розмірі 850 грн., судові витрати присудити на користь держави.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовано тим, що ході перевірки відповідача виявлено працевлаштування іноземця ? громадянки Російської Федерації ОСОБА_1, без отримання дозволу на працевлаштування, чим порушено ч. 2 ст. 8 Закону України „Про зайнятість населення” та п. 2 Порядку оформлення іноземцями та особами без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року №2028. За наслідками виявленого порушення винесено рішення про застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення від 18.12.2009 року №1106-43/34299440 в сумі 850 грн. Рішення не оскаржувалось, сума штрафних санкцій не сплачена.
У судове засідання представник позивача не зявився. На адресу суду надійшло заява Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача в судове засідання двічі не зявився. Відповідач про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомлені.
Дослідивши у судовому засіданні докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що адміністративний позов належить задовольнити повністю.
Відповідно до ст.18 Закону України „Про зайнятість населення”, державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
У складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями.
Згідно ст. 34 вказаного Закону контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення здійснюється, зокрема, інспекціями служби зайнятості.
Пунктами 1 та 11 Положення про Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості, затвердженого директором Кіровоградського обласного центру зайнятості 14.03.2000 року, визначено, що останній є місцевим органом державної служби зайнятості і діє на правах юридичної особи (а.с.4).
Судом встановлено, що 17 вересня 2009 року інспекцією з контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості проведено перевірку ВАТ „Кіровський” на предмет дотримання законодавства України про зайнятість населення, за результатами якої складено акт контрольного заходу від 17.09.2009 року №229 (а.с.6-7). Як вбачається з акту, в ході перевірки виявлено використання праці у період з 6 квітня по 27 серпня 2008 року громадянки Російської Федерації ОСОБА_1 без отримання дозволу на працевлаштування. Висновки акту також підтверджуються особистою карткою №2042 ОСОБА_1 (а.с.9).
Згідно ч. 2 ст. 8 Закону України „Про зайнятість населення” (в редакції Закону від 28.12.2007 року) іноземці та особи без громадянства, крім найнятих відповідно до угоди про розподіл продукції, які прибули в Україну на визначений термін, одержують право на трудову діяльність лише за наявності в них дозволу на працевлаштування, виданого державною службою зайнятості України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
Порядок видачі, продовження терміну дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства визначається Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до п. 2 Порядку оформлення іноземцями та особами без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року №2028, дозвіл на використання праці іноземця та особи без громадянства, що надає право роботодавцю тимчасово використовувати працю іноземця на конкретному робочому місці або певній посаді, видається роботодавцю у разі відсутності в країні (регіоні) працівників, спроможних виконувати відповідні роботи, або наявності достатніх обґрунтувань доцільності використання праці іноземця, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Дозвіл на використання праці іноземця видається роботодавцю Державним центром зайнятості або за його дорученням центром зайнятості Автономної Республіки Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими центрами зайнятості.
Згідно ч. 4 ст. 8 Закону України „Про зайнятість населення” (в редакції Закону від 28.12.2007 року) у разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості України з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку особу у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Ці кошти спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
На підставі акту контрольного заходу, за порушення ч. 2 ст. 8 Закону України „Про зайнятість населення” (в редакції Закону від 28.12.2007 року), п. 2 Порядку оформлення іноземцями та особами без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року №2028, до відповідача рішенням інспекції з контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру від 18.12.2009 року №1106-43/34249440 застосовано штраф у розмірі 850 грн. (а.с. 8).
Згідно абз. 3 пп. „л” п. 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 року №47, державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України „Про зайнятість населення” штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості.
Відповідачем примірник рішення отримано, у встановлений строк не оскаржено, суму економічних санкцій не сплачено.
На підставі встановлених обставин та відповідних їм правовідносин, суд дійшов висновку правомірність застосування суми економічних санкція у розмірі 850 грн., сума економічних санкцій не сплачена, а тому підлягає стягненню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем ? фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст., 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,?
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Кіровський”, код ЄДРПОУ 00852465,, розташованому по вул. Леніна, 1, с. Вільне, Кіровоградський район, Кіровоградська область, р/р №260050300363, банк ТОВ КБ „Фінансова ініціатива”, МФО 380054, код 34249440, на користь Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості на р/р №37170975900002, код 50040500, 05 (штраф), код 22218952, МФО 823016 в УДК в Кіровоградській області, економічні санкції за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 850 грн. (вісімсот пятдесят гривень).
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частин рішення, з дня складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.
Дата складання постанови в повному обсязі - 14.04.10.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду А. В. Сагун