Ухвала суду № 89748919, 11.06.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2020
Номер справи
360/2256/20
Номер документу
89748919
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 червня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2256/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

10 червня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області, в якому просить суд визнати протиправними дії відповідача про відмову у призначенні субсидії з 01 лютого 2020 року, стягнення коштів наданої субсидії за 2018 та 2019 року та зобов`язати відповідача поновити призначення субсидії з 01 лютого 2020 року.

Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161, 172 цього Кодексу.

Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків за таких підстав.

Згідно з пунктами 4, 5 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В силу ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (ч.2 ст.5 КАС України).

В позовній заяві позивачем зазначено, що у лютому 2020 року йому надійшло повідомлення відповідача №563/04 від 18 лютого 2020 року, де на підставаі п.п 2, 4 п. 14, п. 90, п. 94 та п. 127 Постанови Кабінету Міністрів Укараїни від 21 жовтня 1995 року №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» позивачу відмовлено у призначенні житлової субсидії, а тому він повинен сплатити кошти раніше наданої субсидії за 2018 рік в сумі 10331.91 грн. та за 2019 рік 6230 грн.

Отже, відповідачем прийнято рішення про відмову у призначенні субсидії з 01 лютого 2020 року та стягнення коштів наданої субсидії за 2018 та 2019 року, натомість позивач, згідно позовної заяви, оскаржує дії відповідача щодо відмови у призначенні субсидії з 01 лютого 2020 року, стягнення коштів наданої субсидії за 2018 та 2019 року та зобов`язати відповідача поновити призначення субсидії з 01 лютого 2020 року.

Також, в позовній заяві позивач зазначає, що не погодившись з рішенням відповідача про припинення надання субсидії, він звернувся з проханням переглянути свою позицію, оскільки законом не передбачено положення про припинення субсидії з таких підстав, але отримав відмову. При цьому, такої відмови позивачем до матеріалів позовної заяви не долучено.

У з`язку з вищевикладеним прохальну частину позову слід привести у відповідність, конкретизувавши позовні вимоги, а також надати відмову відповідача з приводу перегляду його позиції щодо винесеного повідомлення від 18.02.2020 або конкретизувати підстави в обгрунтування позовних вимог.

Серед іншого, позивач просить суд стягнути з відповідача понесені судові витрати, зокрема, за надання професійної правничої допомоги в розмірі 5000 грн, додавши до матеріалів позовної заяви договір про надання правничої допомоги (представництва) в суді по справам адміністративного судочинства від 01.06.2020, де п.2 зазначено, що за виконання угоди клієнт сплачує адвокату суму гонорару в розмірі обумовленому додатковою угодою, яка реєструється в книзі доходів - витрат адвоката. При цьому, такої додаткової угоди суду не надано, як і не надано розрахункового документу, що підтверджує сплату позивачем гонорару адвокату у розмірі 5000,00 грн.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов підлягає залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали суду.

Керуючись статтями 160, 161, 167, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Білокуракинської районної державної адміністрації Луганської області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали (з урахуванням пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України) шляхом надання суду:

уточненої позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, конкретизувавши позовні вимоги (для суду та відповідача);

відмови відповідача з приводу перегляду його позиції щодо винесеного повідомлення від 18.02.2020 або конкретизувавши підстави в обгрунтування позовних вимог;

додаткову угоду, яка реєструється в книзі доходів - витрат адвоката, згідно з договором про надання правничої допомоги (представництва) в суді по справам адміністративного судочинства від 01.06.2020 та розрахункові документи, що підтверджують сплату позивачем гонорару адвокату у розмірі 5000,00 грн.

У разі ненадання вищевказаних документів, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяК.Є. Петросян