
Справа № 590/491/20
Справа № 590/492/20
Провадження № 3/590/303/20
Провадження № 3/590/304/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2020 року Ямпільський районний суд
Сумської області
у складі: головуючого судді Бондарчука Я.П.,
за участю: секретаря с/з – Кубрак В.Г.
за участю прокурора – Камчатного О.П.
особи, відносно якої складено протокол – ОСОБА_1
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дружба, Ямпільського району, Сумської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово непрацюючого, який до звільнення обіймав посаду молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Шосткинська виправна колонія (№66)»,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №106/2020 від 22.04.2020 року, ОСОБА_1 після припинення 31.05.2018 року діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, усупереч абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (06.06.2019 року) подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням).
Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №107/2020 від 22.04.2020 року, ОСОБА_1 після припинення 31.05.2018 року діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, усупереч абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (06.06.2019 року) подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав обставини, викладені в протоколах про адміністративне правопорушення, щиро розкаявся у скоєнні адміністративних правопорушень.
Прокурор в судовому засіданні зазначив про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, посилаючись на доведеність його винуватості зібраними у матеріалах справи доказами та просив з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов до наступних висновків.
Наказом т.в.о. начальника установи - начальника арештного дому Шосткинської виправної колонії УДПтС України в Сумській області (№66) від 08.09.2016 року №194/ОС-16, ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони з 09.09.2016 року та останнім у день призначення прийнято Присягу працівника органів кримінально-виконавчої служби.
Таким чином, відповідно до абз.15 ч.1 ст.1, ч.ч. 1, 2 ст.45, п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та суб`єктом відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Наказом начальника Державної установи «Шосткинська виправна колонія (№66)» від 31.05.2018 року №64/ОС-18, молодшого інспектора відділу охорони ОСОБА_1 31.05.2018 року звільнено зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України, у зв`язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.1, п.п.«а» і «в» п.2 ч.1 ст.3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у п.п. «а» і «в» п.2 ч.1 ст.3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
У ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено кінцевий термін, коли уповноважені на те особи зобов`язані подати декларацію, зокрема, щорічно до 1 квітня.
Відповідно до п.п.2, п.п.3 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року (в редакції, яка діяла станом на 31.05.2018 року), декларація суб`єкта декларування, визначеного в абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у п.п. «а», «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність.
Отже, ОСОБА_1 , зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особа, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування до 19.06.2018 року, а також до 01.04.2019 року він мав подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Водночас, вказані декларації подані ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме: 06.06.2019 року, що підтверджується наявним у матеріалах справи листом Національного агентства з питань запобігання корупції №44-05/82281/19 від 28.11.2019 року з витягом послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 .
Із вимогами ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 був ознайомлений під підпис 23.08.2016 року.
Також ОСОБА_1 31.05.2018 року отримано під підпис попередження щодо необхідності подання декларацій перед та після звільнення.
Про технічну справність Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування свідчить лист Національного агентства з питань запобігання корупції №71-03/85576/19 від 21.12.2019 року.
Згідно з інформацією КНП «Ямпільська ЦРЛ» встановлено, що в період часу з 01.01.2019 року по 06.06.2019 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за медичною допомогою до закладу не звертався, на амбулаторному або стаціонарному лікуванні не перебував.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки він, недотримаючись ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно (06.06.2019 року) подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), а також після припинення 31.05.2018 року діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та несвоєчасно (06.06.2019 року) подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень повністю доведена матеріалами справи в їх сукупності, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією №106/2020 від 22.04.2020 року та №107/2020 року від 22.04.2020 року; листом Національного агентства з питань запобігання корупції №44-05/82281/19 від 28.11.2019 року з витягом послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 ; наказом т.в.о. начальника установи - начальника арештного дому Шосткинської виправної колонії УДПтС України в Сумській області (№66) від 08.09.2016 року №194/ОС-16 про призначення ОСОБА_1 на посаду молодшого інспектора відділу охорони; Присягою працівника органів кримінально-виконавчої служби; наказом начальника Державної установи «Шосткинська виправна колонія (№66)» від 31.05.2018 року №64/ОС-18 про звільнення ОСОБА_1 ; витягом із Закону України «Про запобігання корупції» з особистим підписом ОСОБА_1 ; попередженням щодо необхідності подання декларацій з особистим підписом ОСОБА_1 ; листом КНП «Ямпільська ЦРЛ»; листом Національного агентства з питань запобігання корупції №71-03/85576/19 від 21.12.2019 року.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Вирішуючи питання про вид та міру адміністративного стягнення, суд враховує ступінь вини та характер вчинених правопорушень, обставини, що пом`якшують відповідальність, зокрема те, що ОСОБА_1 вину у вчиненому визнав, розкаявся у вчиненому, обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено, тому суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у межах санкції, встановленої ч.1 ст.172-6 КУпАП, беручи до уваги положення ч.2 ст.36 КУпАП.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з порушника на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 грн..
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.23, ст.33, ст.36, ст.40-1, ч.1 ст.172-6, ст.268, ст.251, ст.252, ст.280, ст.ст.283-289 КУпАП, суд,-
УХВАЛИВ:
Об`єднати справи №590/491/20 та №590/492/20 про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та присвоїти єдиний номер справи №590/491/20.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП – НОМЕР_1 ), визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП України та з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятидесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п`ятдесят грн. 00 коп.).
Банківські реквізити для сплати штрафу: призначення платежу: штраф по справам про адміністративні правопорушення та кримінальним справам; отримувач коштів: УК Ямпiльському р/Ямпiльський/21081100; код ЄДРПОУ: 36789180; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998; рахунок: UA538999980313050106000018424; код платежу: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП – НОМЕР_1 ), на користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01602, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ): 26255795, судовий збір у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять грн. 40 коп.).
Банківські реквізити для сплати судового збору: призначення платежу: судовий збір по справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення з вказівкою прізвища, ім`я та по-батькові, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998; рахунок: UA908999980313111256000026001; код платежу: 22030106.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Сумського апеляційного суду через Ямпільський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ямпільського районного суду
Сумської області Я.П. Бондарчук