Рішення № 8963531, 16.03.2010, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
16.03.2010
Номер справи
35/546-27/99-11/34
Номер документу
8963531
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 35/546-27/99-11/3416.03.10 Суддя Мудрий С.М., розглянувши справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Аллан Плюс"

до 1)Київської міської ради

2)Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської

міської ради (Київської міської державної адміністрації)

третя особа Комунальне підприємство по будівництву та експлуатації автостоянок та

гаражів Дарницького району м. Києва

за участю Прокуратури міста Києва в інтересах Київської міської ради

про укладання договору оренди

Представники сторін:

від прокуратури Цюкало Ю.В. посвідчення № 274 від 16.12.2009 року;

від позивача Воробйова І.В. представник за довіреністю б/н від 09.03.2010;

Водолазький В.В. директор;

від відповідача 1)Фрідман О.О. - представник за довіреністю № 225-КР-1278 від 16.12.2009;

2)Кліщ Н.Ю. представник за довіреністю № 06-34/21959 від 10.08.2009;

від третьої особи Башмаков К.О. представник за довіреністю № 08 від 09.02.2010.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Аллан Плюс” звернулось до Господарського суду м. Києва з позовною заявою до Київської міської ради та Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про:

1) визнання затвердженим проекту землеустрою № ТПВ-6521 від 09.11.2007 року до справи Д-3092 (кадастровий номер земельної ділянки 63:243:188), розроблений товариством з обмеженою відповідальністю “СТАФЕД” щодо відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю “Аллан Плюс” для будівництва багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення за адресою: вул. Ревуцького, 1 м. Київ, затвердженого висновком державної землевпорядної експертизи землевпорядної документації Головним управлінням земельних ресурсів у місті Києві від 30.10.2007 № 54/02-04;

2) визнання договору оренди земельної ділянки площею 4,0881 га, кадастровий номер 8000 000000:63:243:0188 за адресою: вул. Ревуцького, 1 м. Київ, для будівництва багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення між товариством з обмеженою відповідальністю “Аллан Плюс” та Київською міською радою укладеним в редакції, яка підписана товариством з обмеженою відповідальністю “Аллан Плюс” та відповідає вимогам Закону України “Про оренду землі” та Типовому договору оренди землі, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.04р. №220, з моменту набрання чинності судового рішення на умовах, визначених договором;

3) зобовязання Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати договір з усіма додатками, що є його невідємною частиною, між Орендодавцем Київською міською радою та Орендарем - товариством з обмеженою відповідальністю “Аллан Плюс”, у встановленому порядку.

Рішенням господарського суду міста Києва від 31.10.2008 р. у справі № 35/546 позов ТОВ "АЛЛАН ПЛЮС" до Київської міської ради, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про: визнання затвердженим проекту землеустрою № ТПВ-6521 від 09.11.2007 р. до справи Д-3092 (кадастровий номер земельної ділянки 63:243:188), розроблений ТОВ "СТАФЕД" щодо відведення земельної ділянки ТОВ "АЛЛАН ПЛЮС" для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення за адресою: вул. Ревуцького, 1, м. Київ, затвердженого висновком державної землевпорядної експертизи землевпорядної документації Головним управлінням земельних ресурсів у м. Києві від 30.10.2007 р. № 54/02-04; визнання договору оренди земельної ділянки площею 4,0881 га, кадастровий номер 8000 000000:63:243:0188 за адресою: вул. Ревуцького, 1, м. Київ, для будівництва багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення між ТОВ "АЛЛАН ПЛЮС" та Київською міською радою укладеним в редакції, що підписана ТОВ "АЛЛАН ПЛЮС" та відповідає вимогам Земельного кодексу України, Закону України "Про оренду землі" та Типовому договору оренди землі, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України № 220 від 03.03.2004 р., а земельну ділянку такою, що передана, з моменту набрання чинності судового рішення на умовах, визначених цим договором; зобовязання Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) зареєструвати договір з усіма додатками, що є його невідємною частиною, між Орендодавцем Київською міською радою та Орендарем - ТОВ "АЛЛАН ПЛЮС", у встановленому порядку задоволено.

Постановою Вищого господарського суду України від 22.01.2009р. рішення господарського суду міста Києва від 31.10.2008 р. скасовано, справу № 35/546 направлено на новий розгляд до господарського суду міста Києва.

Рішенням господарського суду міста Києва від 30.06.2009 р. у справі № 35/546-27/99, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 22.09.2009 р., в задоволенні позовних вимог відмовлено у повному обсязі.

Постановою Вищого господарського суду України від 07.12.2009р. у справі № 35/546-27/99 постанову Київського апеляційного господарського суду від 22.09.2009р. та рішення господарського суду міста Києва від 30.06.2009р. у справі № 35/546-27/99 скасовано, справу передано на новий розгляд до господарського суду міста Києва.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 29.01.2010р. суддя Смирнова Ю.М. прийняла справу №35/546-27/99 до свого провадження та присвоїла їй № 35/546-27/99-11/34, розгляд справи призначено на 02.03.2010 року.

Розпорядженням Голови Господарського суду м. Києва від 10.02.2010 року у зв'язку з значною завантаженістю судді Смирнової Ю.М. та з метою уникнення затягування строків розгляду справи № 35/546-27/99-11/34, її передано на розгляд судді Мудрому С.М.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 11.02.2010р. суддя Мудрий С.М. прийняв справу № 35/546-27/99-11/34 до свого провадження, розгляд справи призначено на 23.02.2010 року.

В судове засідання 23.02.2010 року представники прокуратури, відповідача 2 та третьої особи не зявилися, вимоги ухвали Господарського суду м. Києва від 11.02.2010 року не виконали, про поважні причини неявки суд не повідомили. Представником відповідача-1 Київської міської ради через загальний відділ Господарського суду м. Києва 23.02.2010р. подано відзив на позовну заяву, у якому заперечував проти позову.

Відповідно до п. 1, п. 3 ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України ухвалою Господарського суду м. Києва від 23.02.2010р. у звязку з неявкою представників прокуратури, відповідача 2 та третьої особи, що перешкоджає розгляду справи по суті, розгляд справи відкладено на 11.03.2010р.

11.03.2010р. у судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги повністю. Подав письмові пояснення з урахуванням постанови Вищого господарського суду України від 07.12.2009р.

Представник відповідача-1 проти позову заперечував, підтримував заперечення викладені у письмовому відзиві від 23.02.2010р. Заперечення обґрунтовані тим, що згідно ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Київською міською радою не приймалось рішення про передачу позивачу спірної земельної ділянки. Також, представник позивача наголошував на тому, що лише рішення уповноваженого державного виконавчого органу місцевого самоврядування є підставою набуття особами права користування земельними ділянками. Просив суд відмовити у задоволені позовних вимог повністю.

Представник відповідача - 2 через загальний відділ Господарського суду міста Києва, 11.03.2010р. подав відзив на позовну заяву у справі № 35/546-27/99-11/34.

У судовому засіданні представник відповідача 2 проти позовних вимог до Головного управління земельних ресурсів заперечував, просив відмовити у задоволені позовних вимог до відповідача-2. Заперечення обґрунтовані тим, що Головне управління земельних ресурсів не порушувало законні права та інтереси позивача, оскільки на момент звернення позивача до суду до Головного управління земельних ресурсів укладений в письмовій формі та підписаний обома сторонами договір оренди земельної ділянки на державну реєстрацію не надходив. Повідомив, що в Головному управлінні земельних ресурсів на виконання рішення Господарського суду міста Києва від 31.10.2008р. у справі № 35/546 зареєстровано договір оренди земельної ділянки.

Третя особа та прокуратура міста Києва правом на подання відзиву не скористалися.

У судовому засіданні представником третьої особи та представником прокуратури міста Києва було заявлено клопотання про відкладення розгляду справи для надання можливості підготувати відзив.

У судовому засіданні оголошено перерву до 16.03.2010р. на 15 годин 40 хвилин.

16.03.2010р. представники позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі.

Представник прокуратури та відповідачів проти задоволення позовних вимог заперечували у повному обсязі з мотивів вказаних у відзивах.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно зясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.

22.05.2007р. ТОВ "АЛЛАН ПЛЮС" звернулось до Київської міської ради з клопотанням № К-10297 відповідно до Земельного кодексу України надати в оренду на 10 років земельну ділянку за адресою: вул. Ревуцького, 1, орієнтовний розмір якої 4,9 га, під будівництво багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення.

Відповідно до ст. 124 Земельного кодексу України (в редакції на момент звернення позивача з клопотанням) передача в оренду земельних ділянок із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки, за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради. Відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.

На підставі позитивного висновку постійної комісії Київради з питань земельних відносин № К-10297 від 05.07.2007 р. Київською міською радою 26.07.2007 р. було надано ТОВ "АЛЛАН ПЛЮС" згоду на розроблення документації із землеустрою № Д-3092 для передачі в оренду земельної ділянки, орієнтованою площею 4,935 га, кадастровий номер 8000 000000:63:243:0188 за адресою: вул. Ревуцького, 1, м. Київ (далі земельна ділянка) строком на 10 років для будівництва багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення.

ТОВ "СТАФЕД" було виготовлено проект № ТПВ-6521 землеустрою від 09.11.2007р. щодо відведення земельної ділянки ТОВ "АЛЛАН ПЛЮС" для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення на вул. Ревуцького, 1 у Дарницькому районі.

Згідно ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.

Матеріалами справи підтверджується, що проект землеустрою № ТПВ-6521 від 09.11.2007р. щодо відведення земельної ділянки ТОВ "АЛЛАН ПЛЮС" для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення на вул. Ревуцького, 1 у Дарницькому районі було погоджено з: 29.08.2007р. Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища висновок № 07-0697-В; 31.08.2007р. з Київською міською санепідемстанцією, висновок № 1472; 14.09.2007р. було отримано висновок № 143 комісії КП УЗН Дарницького району по обстеженню земельних насаджень; 02.10.2007р.за № 05-08/7369 отримано висновок № 05/1705 Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві; 30.08.2007р. за № 6495 видано висновок Головного управління охорони культурної спадщини, 30.10.2007р. погоджено з Головним управлінням земельних ресурсів у місті Києві за № 04-03-5/686.

30.10.2007р. проведено державну експертизу проекту землеустрою № ТПВ-6521. За результатами державної експертизи надано позитивний висновок № 54/02-04 державної експертизи землевпорядної документації від 30.10.2007р.

14.11.2007р. за № 05-2192 Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) - погоджено землеустрій.

У відповідності до статті 50 Закону України "Про землеустрій" та п.п. 10, 11 Постанови Кабінету міністрів України від 26.05.2004р. № 677 "Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок" погоджений проект відведення земельної ділянки підлягає державній експертизі, яка проводиться органом земельних ресурсів відповідно до законодавства.

Після одержання позитивного висновку державної експертизи проект відведення земельної ділянки розглядається сільською, селищною, міською радою, районною, Київською та Севастопольською міською держадміністрацією, затверджується ними або в установленому порядку подається до інших органів, до повноважень яких належить надання у користування або передача у власність земельних ділянок.

Статтею 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" встановлено, що проекти землеустрою щодо створення нових та впорядкування існуючих землеволодінь і землекористувань підлягають обовязковій державній експертизі.

Згідно ст. 35 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" позитивні висновки державної експертизи щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи є підставою для прийняття відповідного рішення органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування, відкриття фінансування робіт з реалізації заходів, передбачених відповідною документацією.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про оренду землі»невід'ємною частиною договору оренди землі є: план або схема земельної ділянки, яка передається в оренду; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі об'єкта оренди; проект відведення земельної ділянки у разі його розроблення згідно із законом.

20.08.2007р. ВАТ «Київпроект»за № 2589 було розроблено та видано позивачу схему розташування земельної ділянки.

Головним управлінням земельних ресурсів було видано нормативну грошову оцінку земельної ділянки, попередній розрахунок № ПР-00349/2007.

ТОВ «Стафед»було підготовлено кадастровий план земельної ділянки, схема до довідки № 03-1868 від 22.05.2007р.

Відділом землевпорядкування Дарницького району підготовлено план земельної ділянки з визначенням меж на місцевості та 24.06.2008р. складено акт визначення меж земельної ділянки в натурі.

Як вбачається з матеріалів справи, 16.11.2007р. Головним управлінням земельних ресурсів за № 05-53/38408 відповідно до ст. 20 регламенту Київської міської ради від 14.06.2006р. № 14/14 на розгляд Київської міської ради було внесено проект рішення "Про передачу в оренду земельної ділянки ТОВ "АЛЛАН-ПЛЮС" для будівництва та експлуатації багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення за адресою: вул. Ревуцького, 1, м. Київ.

До матеріалів справи долучено витяг з протоколу засідання секції містобудування та архітектури архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування від 08.11.2007р., яким схвалено містобудівне обґрунтування визначення параметрів будівництва багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення по вул. Ревуцького, 1.

В матеріалах справи є лист ТОВ "АЛЛАН ПЛЮС" від 10.09.2008 р. до Київської міської ради № 10/09, відповідно до якого вбачається, що з 2007 року в Київській міській раді знаходиться проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "АЛЛАН ПЛЮС" для будівництва багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення по вул. Ревуцького, 1.

Крім того, зазначеним листом позивач направив до Київської міської ради проект договору оренди земельної ділянки та просив відповідача-1 в установленому законодавством порядку прийняти рішення про укладення договору оренди землі.

Факт отримання відповідачем-1 проекту договору, направленого листом № 10/09 від 10.09.2008р. підтверджується бланк поштового повідомлення від 11.09.2008р. № 2250024/44 з відміткою про вручення листа представнику відповідача 15.09.2008р.

Згідно з ч. 2 ст. 638 Цивільного кодексу України договір укладається шляхам пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) іншою стороною.

Відповідно до ч. 1 ст. 641 Цивільного кодексу України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору.

Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати наміри особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.

Згідно з ч. 1-4 ст. 181 Господарського кодексу України, господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Проект договору може бути запропонований будь-якою зі сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Судом встановлено, що ні протоколу розбіжностей до договору, ні заперечень щодо редакції договору, яка була направлена позивачем, Київською міською радою надано не було.

Відповідно до ч. 9 ст. 123 Земельного кодексу України відмову органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання без розгляду в установлений строк може бути оскаржено в судовому порядку. Рішення про відмову у наданні земельної ділянки в користування має містити мотивовані пояснення з посиланням на відповідні положення нормативно-правових актів, затвердженої містобудівної документації та документації із землеустрою.

Проте, судом встановлено, що на теперішній час, Київською міською радою не приймалось рішення про відмову ТОВ "АЛЛАН-ПЛЮС" у наданні земельної ділянки.

Відповідно до ст. 3 Земельного кодексу України земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Стаття 12 Земельного кодексу України визначає повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин, до яких, зокрема, належить розпорядження землями територіальних громад; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.

Згідно зі ст. 9 Земельного кодексу України до повноважень Київської міської ради у галузі земельних відносин, зокрема, належить надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності.

Регламент розгляду питань щодо набуття та реалізації права користування землею в м. Києві, затверджений Рішенням Київської міської ради від 15.07.2004 р. 457/1867 (далі Регламент), встановлює, що зацікавлена особа, яка має намір одержати земельну ділянку в оренду або у постійне користування, повинна звернутися з відповідним клопотанням (заявою) до Київради.

Відповідно до положень п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" питання надання земельної ділянки в оренду вирішується на пленарному засіданні ради - сесії.

Постановою Вищого господарського суду України від 07.12.2009р. № 35/546-27/99 було встановлено, що недотримання Київською міською радою вимог земельного законодавства та зволікання з укладенням відповідного договору (бездіяльність) є підставою для захисту порушеного права в судовому порядку.

Крім того, Вищим господарським судом України було встановлено та що підтверджується матеріалами справи, проект договору оренди земельної ділянки, надісланий позивачем відповідачу - 1 10.09.2008р., відповідає вимогам Закону України "Про оренду землі" та Типовій формі договору оренди землі, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 р. № 220.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладенні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

Згідно ст. 35 Закону України «Про оренду землі»спори, пов'язані з орендою землі, вирішуються у судовому порядку.

Відповідно до ч. 3 ст. 152 Земельного кодексу України захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання прав.

Відповідно до ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Статтею 1 Закону України «Про оренду землі»зазначено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Отже, як вбачається з приписів норм ст. 124 Земельного кодексу України, ст. 1 Закону України «Про оренду землі»укладення договору оренди є обовязковою правовою підставою для користування землею, укладення такого договору є обовязковим в силу зазначених норм законодавства.

У інформаційному листі Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування норм Цивільного та Господарського кодексів України»від 07.04.2008 р. N 01-8/211 зазначено, що одним із засобів захисту права - є право позивача на визнання договору укладеним.

Щодо порушення прав третьої особи, суд встановив, що в матеріалах справи є клопотання Комунального підприємства по будівництву та експлуатації автостоянок та гаражів Дарницького району м. Києва № К-14026 від 01.08.2008р. до Київської міської ради щодо вирішення питання про відведення земельної ділянки. На думку представника третьої особи за таких обставин Київська міська рада мала оголосити між позивачем та Комунальним підприємством проведення конкурсу на право оренди земельної ділянки.

Згідно п. 15 Регламенту розгляду питань щодо набуття та реалізації права користування землею в м. Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 15.07.2004р. N 457/1867 право на земельну ділянку набувається на конкурентних засадах у разі надходження двох або більше клопотань (заяв) на одну земельну ділянку до отримання зацікавленою особою згоди.

Як вбачається з матеріалів справи 14.11.2007р. Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) було надано позитивний висновок за № 05-2192 про погодження ТОВ «АЛЛАН ПЛЮС»проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Отже, клопотання третьої особи № К-14026 від 01.08.2008р надійшло до Київської міської ради після проведення 30.10.2007р. державної експертизи проекту землеустрою № ТПВ-6521 щодо відведення земельної ділянки позивачу.

До матеріалів справи позивачем залучено лист Виконавчого органу Київської міської ради Комунальної організації «Центр містобудування та архітектури»№ 03-1868 від 22.05.2007р., яким повідомлено, що станом на травень 2007р. матеріалів по відведенню земельної ділянки будь-яким особам та рішення Київської міської Ради в архівах Головкиївархітектури немає.

Третьою особою, не надано суду доказів, що на спірній земельній ділянці знаходяться обєкти нерухомого майна, право власності на які зареєстровано за Комунальним підприємством у відповідності до чинного в Україні законодавства, також, не надано доказів щодо отримання третьою особою дозволів на будівництво таких обєктів.

В матеріалах справи є копія акту державної приймальної комісії від 29.07.1993р, з якого вбачається, що будівництво автостоянки на земельній ділянці було поновлено на підставі рішення Київської міської ради народних депутатів від 17.03.1986р. № 223. Відповідно до акту державної приймальної комісії від 29.07.1993р на земельній ділянці не має обєктів нерухомого майна та такі обєкти не передбачені проектом.

До матеріалів справи залучено лист від 05.12.2003р., лист від 10.03.2004р. Комунального підприємства до Київської міської ради з приводу оформлення права оренди земельної ділянки.

Відповідно до п. 22 рішення Київської міської ради від 14.03.2002 р. N 313/1747 «Про порядок набуття права на землю юридичними особами та громадянами в м. Києві»клопотання, подане до Київської міської ради, розглядається в місячний термін, після чого надається або згода на складання проекту відведення земельної ділянки, або мотивована відмова.

Однак, третьою особою не надано суду доказів щодо результату розгляду зазначених клопотань Київською міською радою починаючи з 2003 року та по теперішній час.

Суд не приймає до уваги посилання третьої особи на отримання нею низки листів щодо відведення земельної ділянки Комунальному підприємству, з огляду на таке.

Відповідно до п. 1.4. рішення Київської міської ради від 14.03.2002р. N 313/1747 повноваження щодо розпорядження землями в межах м. Києва до розмежування земель державної та комунальної власності здійснює Київська міська рада.

Згідно ст. 3 рішення Київської міської ради від 15.07.04р. N 457/1867 «Про регламент розгляду питань щодо набуття та реалізації права користування землею в м. Києві», зацікавлена особа, яка має намір одержати земельну ділянку в оренду або у постійне користування, звертається з відповідним клопотанням (заявою) до Київради.

Отже, отримання у 2004 році згоди Дарницької районної в місті Києві ради про відведення земельної ділянки Комунальному підприємству судом до уваги не приймається

Строк дії листа Головного управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини № 001-09/790 від 18.02.2005р. закінчився 18.02.2006р. Відповідно до листа управління охорони навколишнього природного середовища від 14.05.2005р. Комунальне підприємство мало виконати особливі умови, а при не виконанні одного з пунктів особливих умов, чинність даного листа втрачає свою дію. Комунальним підприємством не було виконано таких особливих умов, не було здійснено публікацію оголошення в місцевій газеті.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

16.09.2008р. Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву», яким було внесено зміни до деяких законодавчих актів, в тому числі до ст. 124 Земельного кодексу України, який набув чинності 14.10.2008р.

Згідно з новою редакцією ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів. Згідно з п. 1 Перехідних положень Земельного кодексу України (відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву»від 16.09.2008р.) у разі прийняття відповідними органами рішення про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки до 01.01.2008р. передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів).

Станом на 16.03.2010 року норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву»від 16 вересня 2008 року N 509-VI та п. 1 Перехідних положень Земельного кодексу України є чинними. Тому, суд не приймає до уваги твердження представника відповідача-1 щодо втрати чинності, зазначених нормативних актів.

Матеріалами справи підтверджується, що 22.05.2007р. позивач звернувся до Київради, 26.07.2007р. ТОВ «АЛЛАН ПЛЮС»було надано дозвіл Київради на розроблення проекту відведення земельної ділянки, 30.10.2007р. проведено державну експертизу проекту землеустрою, 14.11.2007р землеустрій погоджено, 08.11.2007р. погоджено місце розташування об'єкта архітектурно-містобудівною радою при Головному управлінні містобудування .

Таким чином, оформлення в оренду земельної ділянки для відведення ТОВ «АЛЛАН ПЛЮС»земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення за адресою: вул. Ревуцького, 1, м. Київ має здійснюватись без проведення земельного аукціону.

Судом враховано, посилання представника відповідача-1 на рекомендації президії Вищого господарського суду України від 02.02.2010р. N 04-06/15 «Про практику застосування господарськими судами земельного законодавства».

Проте, відповідно до ст. 111-12 Господарського процесуального кодексу України вказівки, що містяться у постанові касаційної інстанції, є обов'язковими для суду першої інстанції під час нового розгляду справи.

Позовні вимоги щодо визнання затвердженим проекту землеустрою, підлягають задоволенню з огляду на таке.

Відповідно до ч. 4 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" проект землеустрою є невід'ємною частиною договору оренди земельної ділянки.

У відповідності до статті 50 Закону України "Про землеустрій" та п.п. 10, 11 Постанови Кабінету міністрів України від 26.05.2004р. № 677 "Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок" після одержання позитивного висновку державної експертизи проект відведення земельної ділянки розглядається відповідною радою, затверджується ними або в установленому порядку подається до інших органів, до повноважень яких належить надання у користування або передача у власність земельних ділянок.

Згідно ст. 35 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" позитивні висновки державної експертизи щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи є підставою для прийняття відповідного рішення органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування.

Постановою Вищого господарського суду України від 07.12.2009р. № 35/546-27/99 було встановлено, що недотримання Київською міською радою вимог земельного законодавства та зволікання з укладенням відповідного договору (бездіяльність) є підставою для захисту порушеного права в судовому порядку.

Позовні вимоги до Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) про зобовязання зареєструвати договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невідємною частиною, між орендодавцем Київською міською радою та орендарем позивачем, у встановленому порядку, також підлягають задоволенню виходячи з наступного.

В матеріалах справи є розроблений 16.11.2007р. Головним управлінням земельних ресурсів за № 05-53/38408 проект рішення Київради "Про передачу в оренду земельної ділянки ТОВ "АЛЛАН-ПЛЮС" для будівництва та експлуатації багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення за адресою: вул. Ревуцького, 1, м. Київ. Проте, з матеріалів справи вбачається, що станом на 16.11.2007р. Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) не забезпечено підготовку договору оренди земельної ділянки.

Згідно зі статтею 125 Земельного кодексу України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації, що також передбачено ст. 18 Закону України «Про оренду землі».

Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України «Про оренду землі»державна реєстрація договорів оренди землі проводиться у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать реєстрація суб'єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею;

Відповідно до Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), що затверджене рішенням Київської міської ради від 19.12.2002 р. № 182/342, дане управління організовує видачу державних актів на право власності на землю і право користування землею, оформлення та видачу договорів оренди земельних ділянок та здійснює їх реєстрацію.

Також, відповідно до рішення Київради від 29.05.2003 р. № 433/593 «Про забезпечення ефективного землекористування в місті Києві», Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) доручено у повному обсязі здійснювати підготовку документів, що посвідчують право власності та право користування, відповідно до пункту «з»статті 9 та пункту «є»статті 184 Земельного кодексу України.

Статтею 32 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги чи заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Постановою Пленуму Верховного Суду України від 16.04.2004 р. № 7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ»передбачено, що захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється згідно з ч. 3 ст. 152 Земельного кодексу України шляхом: визнання прав, застосування інших передбачених законом способів. Зокрема, при оскарженні рішень органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування з питань, віднесених до їх компетенції (наприклад про відмову в передачі у власність чи в продаж земельної ділянки або розміщення обєкта), суд у разі задоволення позову визнає рішення цих органів недійсними зобовязує їх, залежно від характеру спору, визнати певні дії на захист порушеного права чи сам визнає право за позивачем (частина 3 пункту 7).

З огляду на вищевикладене, оскільки позивачем було дотримано вимоги ст. 123 Земельного кодексу України та ст. 15 Закону України «Про оренду землі»щодо оформлення земельної ділянки, а ненадання відповідачем-1 відповіді на клопотання про підписання договору оренди земельної ділянки є ухиленням від його укладення, що порушує права позивача, суд вважає вимоги позивача до Київської міської ради та Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Так, в даному випадку укладення договору є обовязковим на підставі закону (ст. 1 Закону України “Про оренду землі”, ст. 124 Земельного кодексу України) незалежно від згоди інших сторін спору, що виникає при укладені договору. Позивачем було дотримано порядок укладення договорів, передбачений статтею 181 Господарського кодексу України Такій спір вирішується судом (ч. 1 ст. 187 ГК України). Наслідком вирішення переддоговірного спору повинно бути прийняття судом рішення про укладення договору в тій чи іншій редакції чи спонукання укласти договір у редакції, визначеній судом за результатами вирішення спору (ч. 3 ст. 84 ГПК України).

Шляхом прийняття таких рішень у переддоговірних спорах реалізується завдання судочинства, яким є захист порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Керуючись ст. ст. 49, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Визнати затвердженим проект землеустрою № ТПВ-6521 від 09.11.2007 до справи Д-3092 (кадастровий номер земельної ділянки 63:243:188), розроблений Товариством з обмеженою відповідальністю «СТАФЕД»щодо відведення земельної ділянки, ТОВ «АЛЛАН ПЛЮС»для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення за адресою: вул. Ревуцького, 1, м. Київ, затвердженого висновком державної експертизи землевпорядної документації Головним управлінням земельних ресурсів у місті Києві від 30.10.2007р. № 54/02-04.

3.Визнати укладеним між Товариством з обмеженою відповідальністю «АЛЛАН ПЛЮС» (місцезнаходження: м. Київ, вул. Здолбунівська, 7-а, ідентифікаційний код 33994144, зареєстроване Дарницькою районною у місті Києві державною адміністрацією 31.01.2006 року за № 1065102 0000 005621) та Київською міською радою (місцезнаходження: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, ідентифікаційний код 22883141, зареєстроване Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 02.06.1992 року за № 1074120 0000 007314) договір оренди земельної ділянки площею 4, 0881 га, кадастровий номер 8000 000000:63:243:0188 за адресою: вул. Ревуцького, 1, м. Київ, строком на 10 років для будівництва багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення в редакції, що підписана ТОВ «АЛЛАН ПЛЮС»та відповідає вимогам Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», типовому договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 220 від 03.03.2004р., та вважати укладеним акт прийому-передачі земельної ділянки площею 4, 0881 га, кадастровий номер 8000 000000:63:243:0188, а земельну ділянку - такою, що передана, з моменту набрання чинності судового рішення на умовах визначених договором:

Договір оренди землі

Місто Київ

Київська міська рада (місцезнаходження: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, ідентифікаційний код 22883141, зареєстроване Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 02.06.1992 року за № 1074120 0000 007314) далі у тексті «Орендодавець», в особі Київського міського голови Черновецького Леоніда Михайловича, який діє на підставі ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в України»- з однієї сторони, та

Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЛАН ПЛЮС» (місцезнаходження: м. Київ, вул. Здолбунівська, 7-а, ідентифікаційний код 33994144, зареєстроване Дарницькою районною у місті Києві державною адміністрацією 31.01.2006 року за № 1065102 0000 005621) далі у тексті «Орендар», в особі директора Водолазького Віктора Вікторовича, що діє на підставі Статуту, з другої сторони, уклали договір оренди земельної ділянки (далі у тексті Договір) про нижченаведене:

1. Предмет договору

1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельну ділянку (далі обєкт оренди або земельна ділянка), визначену цим Договором.

2. Об'єкт оренди

2.1. Обєктом оренди відповідно до цього Договору є Земельна ділянка з наступними характеристиками:

- місце розташування м. Київ, Дарницький район, вул. Ревуцького, 1;

- розмір 4, 0881 (чотири цілих і вісімсот вісімдесят одна десятитисячна) га;

- цільове призначення для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення;

- кадастровий номер 8000 000000:63:243:188.

2.2. Згідно з витягом з технічної документації № ПР-00349/2007 від 09.11.2007р. Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київ ради (Київської міської державної адміністрації) нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 113 354 584 (сто тринадцять мільйонів триста пятдесят чотири тисячі пятсот вісімдесят чотири) грн. 73 коп.

2.3. Земельна ділянка, яка передається в оренду, вільна від капітальної забудови та не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному ви користуванню.

3. Строк дії договору

3.1. Договір укладено на 10 (десять) років.

4. Орендна плата

4.1. Визначена цим договором орендна плата за Земельну ділянку становить платіж, який Орендар самостійно розраховує та вносить Орендодавці за користування Земельною ділянкою у грошовій формі.

4.2. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 4,0 (чотири цілих) відсотків від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

4.3. Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до цього договору.

4.4. Зміна нормативної грошової оцінки Земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством Країни.

4.5. Орендна плата вноситься Орендарем рівними частинами за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на рахунок 33213812700003, КЕКД 13050200 у ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019. Отримувач: УДК у Дарницькому районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077885. Питання сплати податку на додану вартість та інших податкових платежів, що повязані з виконанням Договору, вирішуються Орендарем в установленому законодавством України порядку.

4.6. Зміна отримувача орендної плати та його банківських реквізитів може здійснюватися Орендодавцем в односторонньому порядку і не потребує внесення змін до цього Договору. Орендар зобовязується уточнювати банківські реквізити і назву отримувача орендної плати.

4.7. Розмір орендної плати може переглядатись у разі змини розмірів земельного податку, підвищення цін та тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством та у випадках, передбачених законом, за згодою сторін, але не частіше одного разу на рік.

4.8. За несвоєчасне внесення орендної плати справляється пеня в розмірі 120 (ста двадцяти) відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

4.9. Контроль за правильністю обчислення і справлення орендної плати, нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плат та її стягнення, здійснює районний податковий орган за місцем розташування земельної ділянки.

5. Умови використання та обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки.

5.1. Умови збереження стану обєкту оренди:

- на Земельній ділянці не дозволяється діяльність, не повязана з цільовим призначенням Земельної ділянки. Зміна цільового призначення Земельної ділянки можлива лише в разі прийняття Київською міською радою рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення Земельної ділянки у звязку із зміною цільового призначення Земельної ділянки та внесення відповідних змін до Договору. Роботи по розробці проекту землеустрою щодо відведення сплачує Орендар.

5.2. Обмеження та сервітути щодо Земельної ділянки на день підписання цього Договору відсутні.

6. Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду.

6.1. Передача Земельної ділянки здійснюється за Актом приймання-передачі обєкта оренди в день державної реєстрації цього Договору.

6.2. Право на оренду Земельної ділянки виникає після державної реєстрації цього Договору.

7. Умови повернення земельної ділянки.

7.1. Після припинення дії Договору Орендар повертає Орендодавцю Земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.

7.2. Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої Земельної ділянки, повязаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розвязується у судовому порядку.

8. Права та обовязки Сторін.

8.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:

- використання Земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим Договором;

- дотримання місцевих правил забудови;

- своєчасного внесення орендної плати;

- дострокового розірвання цього Договору;

- відшкодування понесених збитків, в тому числі не отриманих доходів, до чинного законодавства у разі розірвання цього Договору.

8.2. Орендодавець зобовязаний:

- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися земельною ділянкою;

- передати в користування земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього Договору.

8.3. Орендар має право:

- самостійно господарювати на землі з дотриманням вимог чинного законодавства України та умов цього Договору;

- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди;

- у разі розірвання цього Договору, за погодженням сторін, має право вимагати відшкодування нанесених збитків відповідно до чинного законодавства;

- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір при умові належного виконання обовязків відповідно до умов цього Договору, Орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору;

- переважне право на купівлю Земельної ділянки у разі її продажу;

- переважне право на купівлю Земельної ділянки.

8.4. Орендар зобовязаний:

- приступати до використання земельної ділянки в строк, встановлений цим Договором, та після підписання цього Договору і Акту приймання-передачі земельної ділянки та державної реєстрації Договору;

- використовувати земельну ділянку відповідно до її призначення;

- своєчасно вносити орендну плату;

- завершити забудову земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією на будівництво, затвердженою в установленому порядку;

- при зміні функціонального використання обєкта нерухомості, що розташований на Земельній ділянці, у десятиденний термін в письмовій формі замовити у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) довідку про нову нормативну грошову оцінку Земельної ділянки або її частини з урахуванням зазначених змін та після одержання цієї довідки передати її до податкового органу за місцем розташування Земельної ділянки;

- письмово повідомити Орендодавця про відчуження обєктів (їх частин), що розташовані на земельній ділянці і належать Орендарю, на протязі десяти днів з моменту вчинення відповідного правочину, а також повідомити про намір подальшого використання Земельної ділянки. У випадку, якщо Орендар має намір припинити право користування Земельною ділянкою (її частиною), цей Договір розривається за згодою сторін або до цього Договору вносяться відповідні зміни з моменту укладання Договору оренди Земельної ділянки з новим власником обєктів, які були відчужені;

- забезпечити вільний доступ до земельної ділянки представнику контролюючих органів;

- повернути Земельну ділянку Орендодавцю у стані, придатному для її подальшого використання після припинення дії цього Договору;

- у строки, встановлені чинним законодавством звітувати перед податковими органами району за місцем розташування Земельної ділянки про сплату орендної плати;

- забезпечити вільний доступ для прокладання нових, ремонту та експлуатації існуючих інженерних мереж і споруд, розміщених у межах земельної ділянки;

- питання майнових відносин вирішувати в установленому порядку;

- у разі необхідності проведення реконструкції чи нового будівництва питання оформлення дозвільної та проектно-кошторисної документації вирішувати в порядку, визначеному правилами забудови м. Києва;

- виконати вимоги, викладені в листах Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища від 29.08.2007 № 19-8934, дочірнього підприємства «Інститут Генерального плану міста Києва»від 20.08.2007 № 2589, Київської міської санепідемстанції від 31.08.207 № 6894, Державного управління охорони навколишнього середовища м. Києва від 02.10.2007 № 05-08/7369, Головного управління охорони культурної спадщини від 30.08.2007 № 6495;

- питання майнових відносин вирішувати у встановленому порядку;

- питання пайової участі вирішити до початку будівництва відповідно до рішення Київради від 27.02.2003 № 271/431 «Про пайову участь (внески) інвесторів (забудовників) у створенні соціальної та інженерно транспортної інфраструктури м. Києва»;

- у пятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію цього Договору до районного податкового органу за місцем розташування земельної ділянки.

8.5. Сторони також мають права і несуть інші обовязки, визначені законодавством України.

9. Ризик випадкового знищення або пошкодження обєкта оренди чи його частини

9.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження обєкта оренди чи його частини несе Орендар.

10. Страхування обєкта оренди

10.1. Сторони домовилися про те, що Орендар має право застрахувати обєкт оренди.

11. Зміна умов договору та припинення і поновлення Договору

11.1. Всі зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням Орендодавця на зміни та/або доповнення до цього Договору, є його рішення, прийняте в установленому законодавством порядку.

11.2. Витрати, повязані з внесенням зміни та/або доповнення до цього Договору, сплачує Орендар.

11.3. Договір оренди припиняється в разі:

- закінчення строку, на який його було укладено;

- викупу Земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження Земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законодавством України;

- поєднання в одній особі власника Земельної ділянки та Орендаря;

- ліквідація юридичної особи Орендаря.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законодавством.

11.4. Припинення Договору шляхом розірвання:

Договір може бути розірваний:

- за взаємною згодою сторін;

- за рішенням суду, в порядку, встановленому законом;

- в односторонньому порядку за ініціативою Орендодавця, із звільненням Орендодавця від відповідальності, згідно з Господарським кодексом України, в разі Орендар використовує земельну ділянку способами, які суперечать екологічним вимогам, не за цільовим призначенням, систематично не сплачує орендну плату (протягом півроку), порушення строків завершення забудови земельної ділянки, встановлених п. 8.4 Договору, здійснення без згоди Орендодавця передачі або відчуження права користування Земельною ділянкою третім особам;

11.5. Договір може бути достроково розірваним у разі невиконання або неналежного виконання Орендарем обовязків визначених у пунктах 5.1 та 8.4 цього Договору.

11.6 Розірвання цього Договору не потребує укладення додаткової угоди. Договір вважається розірваним з моменту прийняття Орендодавцем відповідного рішення, якщо інше не встановлено рішенням.

11.6. Поновлення Договору:

- Після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, Орендар, за умови належного виконання своїх обовязків, має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору. У цьому разі Орендар повинен не пізніше, ніж за 3 (три) місяці до закінчення строку дії Договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію.

- У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.

11.8. У разі припинення або розірвання цього Договору Орендар зобовязаний повернути Орендодавцеві земельну ділянку, на умовах, визначених цим Договором. У разі невиконання Орендарем обовязку щодо умов повернення Орендодавцеві земельної ділянки Оренда зобовязаний відшкодувати Орендодавцеві завдані збитки.

11.9. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до третьої особи, а також реорганізація юридичної особи Орендаря не є підставою для зміни або розірвання Договору.

12. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання Договору та вирішення спорів

12.1. У разі невиконання своїх зобовязань за цим Договором Сторони несуть відповідальність визначену цим Договором та законодавством.

12.2. У разі невиконання Орендарем умов цього Договору та обовязків передбачених законодавством України, Договір може бути достроково розірваний.

12.3. Сторона, яка порушила зобовязання звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.

12.4. Усі спори, повязані із виконанням умов цього Договору, вирішуються судами України при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього Договору.

13. Суборенда земельної ділянки

13.1. Орендар має право передати земельну ділянку або її частину у суборенду виключно за письмовою згодою Орендодавця.

13.2. Орендодавець надає свою згоду чи заперечення щодо передачі земельної ділянки або її частини у суборенду шляхом прийняття в установленому законодавством порядку відповідного рішення.

13.3. Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами даного Договору і не суперечити йому.

14. Прикінцеві положення

14.1. Витрати, повязані з нотаріальними посвідченнями цього договору, сплачує Орендар.

14.2. Цей Договір складений у двох примірниках. Один примірник - для зберігання у Орендаря, один - для Орендодавця (знаходиться на зберіганні у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

14.3. Невідємною частиною цього Договору є:

- план Земельної ділянки;

- кадастровий план Земельної ділянки;

- акт визначених меж Земельної ділянки в натурі на місцевості;

- акт приймання передачі Земельної ділянки;

Орендодавець - Київська міська рада

Орендар - Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЛАН ПЛЮС»

АКТ

приймання-передачі земельної ділянки.

Місто Київ

Київська міська рада (місцезнаходження: м. Київ, вул. Хрещатик, 36, ідентифікаційний код 22883141, зареєстроване Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 02.06.1992 року за № 1074120 0000 007314) далі у тексті «Орендодавець», в особі Київського міського голови Черновецького Леоніда Михайловича, який діє на підставі ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в України»- з однієї сторони, та

Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЛАН ПЛЮС» (місцезнаходження: м. Київ, вул. Здолбунівська, 7-а, ідентифікаційний код 33994144, зареєстроване Дарницькою районною у місті Києві державною адміністрацією 31.01.2006 року за № 1065102 0000 005621) далі у тексті «Орендар», в особі директора Водолазького Віктора Вікторовича, що діє на підставі Статуту, з другої сторони, уклали акт приймання-передачі (далі у тексті акт ) про нижченаведене:

1.Орендодавець передав, а Орендар прийняв у своє володіння та користування земельну ділянку за адресою: вул. Ревуцького, 1, м. Київ, площею 4, 0881 га, кадастровий номер 8000 000000:63:243:0188, цільове призначення - для будівництва багатоповерхового паркінгу з приміщеннями торговельно-офісного та соціально-побутового призначення

2.Місце розташування змеленої ділянки, що передається в оренду зазначено на плані земельної ділянки, що є невідємною частиною до договору оренди земельної ділянки.

3.Сторони підтверджують, що земельна ділянка, зазначена в п. 1 цього акту, передається в оренду у придатному для її використання стані.

Орендодавець - Київська міська рада

Орендар - Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЛАН ПЛЮС».

4.Зобов'язати Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (місцезнаходження: м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а, ідентифікаційний код 261990097) зареєструвати укладений між Орендодавцем - Київською міською радою та Орендарем - ТОВ «АЛЛАН ПЛЮС» договір оренди земельної ділянки з усіма додатками, що є його невід'ємними частинами, у встановленому порядку.

5.Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.

Суддя С.М.Мудрий