
Справа №403/172/20 провадження № 3/403/63/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2020 року смт.Устинівка
Суддя Устинівського районного суду Кіровоградської області Атаманова С.Ю.,
при секретарі судового засідання Костецькому С.С.,
з участю:
прокурора Павлюченко Л.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Устинівка справу про адміністративне правопорушення, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , згідно
зазначених в протоколі відомостей:
ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса
зареєстрованого та фактичного місця
проживання:
АДРЕСА_1 , громадянина
України (паспорт НОМЕР_1 , виданий
22.01.2010 року Устинівським РВ УМВС
України в Кіровоградській області),
реєстраційний номер облікової картки
платника податків НОМЕР_2 , працюючого в
Приватному підприємстві «Агропромсервіс»,
який до 28.03.2018 року проходив службу в
ДУ «Устинівський виправний центр №37»
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до наказу начальника Державної установи «Устинівський виправний центр №37» (далі - ДУ «Устинівський виправний центр №37») від 27.09.2013 року за №28 о/с гр-на ОСОБА_1 було призначено на посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки даної установи. Наказом виконуючого обов`язки начальника ДУ «Устинівський виправний центр №37» від 28.03.2018 року за №17 о/с гр-на ОСОБА_1 звільнено зі служби за власним бажанням на підставі поданого ним рапорту.
Таким чином, у гр-на ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, передбаченого п.п.«д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, виник обов`язок подати в порядку, передбаченому ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, тобто в період часу з 00 год.00 хв. 01.01.2019 року до 00 год.00 хв. 01.04.2019 року.
Разом з тим, в порушення вимог ч.1, абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», гр-н ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин 17.12.2019 року о 14 год. 53 хв. подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні гр-н ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав повністю. Суду пояснив, що до 28.03.2018 року він обіймав посаду молодшого інспектора відділу нагляду і контролю ДУ «Устинівський виправний центр №37» та був обізнаний про необхідність подання у зв’язку зі звільненням декларації за 2018 рік в строк до 01.04.2019 року. Причиною несвоєчасного подання ним декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування назвав те, що забув про необхідність подання такої декларації. Щиро розкаявся у вчиненому.
В судовому засіданні прокурор вважала встановленими та доведеними обставини вчинення гр-ном ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та прохала суд визнати його винним у несвоєчасному поданні декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 850 грн.00 коп..
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , думку прокурора, безпосередньо дослідивши зібрані у справі відповідно до вимог ст.251 КУпАП та додані до протоколу докази, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, крім іншого, є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно положень ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ч.1 ст.172-6 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. При цьому суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 ч.1 ст.3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції»). За змістом підпункту «д» пункту 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби.
Відповідно до ч.6 ст.14 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» спеціальне звання - сержант внутрішньої служби встановлюється особам молодшого начальницького складу кримінально-виконавчої служби.
Відповідно до ч.5 ст.23 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» на осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби поширюється соціальний захист поліцейських, визначений Законом України «Про Національну поліцію», а також порядок і умови проходження служби, передбачені для поліцейських.
Відповідно до ч.ч.2 та 3 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію», днем звільнення зі служби в поліції вважається день видання наказу про звільнення або дата, зазначена в наказі про звільнення. День звільнення вважається останнім днем служби.
Згідно п.1 Розділу II «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року (далі - Порядок та Реєстр), до Реєстру включаються, крім інших, такі електронні документи як декларації, що подаються відповідно до статті 45 Закону «Про запобігання корупції». Суб`єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі (п.2 Розділу ІІ Порядку).
Відповідно до підпункту 1 п.5 Розділу ІІ Порядку (в редакції, чинній на час вчинення адміністративного правопорушення) суб`єкти декларування подають декларації відповідно до ст.45 Закону з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, гр-н ОСОБА_1 в період часу з 27.09.2013 року по 28.03.2018 року перебував на посаді молодшого інспектора відділі нагляду і безпеки ДУ «Устинівський виправний центр №37» та належав до осіб молодшого начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, маючи спеціальне звання сержанта внутрішньої служби.
На підставі ч.5 ст.23 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» та п.7 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію», наказом виконуючого обов`язки начальника установи №17 о/с від 28.03.2018 року гр-на ОСОБА_1 звільнено зі служби за власним бажанням на підставі поданого ним рапорту з 28.03.2018 року.
Таким чином, гр-н ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування - особою начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, яка в 2018 році припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язаний був наступного року після припинення діяльності подати до 1 квітня шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, тобто до 00 год.00 хв. 01.04.2019 року.
Разом з тим, всупереч зазначеним вимогам антикорупційного законодавства України, гр-н ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно та без поважних причин о 14 год.53 хв. 17.12.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Наявність в діях гр-на ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується безпосередньо дослідженими судом письмовими доказами, зокрема: протоколом №118/20 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією (а.с.5-14); запитом начальника Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 15.04.2020 року за №1964/55/110/01-2020 (а.с.18-19); наказом начальника ДУ «Устинівський виправний центр №37» від 27.09.2013 року №28 о/с «Про особовий склад», яким гр-на ОСОБА_1 було призначено молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки ДУ «Устинівський виправний центр №37» (а.с.22); підписаною ОСОБА_1 присягою працівника кримінально-виконавчої служби від 30.09.2013 року (а.с.21); наказом виконуючого обов`язки начальника ДУ «Устинівський виправний центр №37» від 15.02.2018 року №6 о/с «З особового складу» про надання сержанту внутрішньої служби ОСОБА_2 Б ОСОБА_3 М. щорічної чергової основної відпустки за 2018 рік з 20.02.2018 року по 25.03.2018 року (а.с.23); наказом виконуючого обов`язки начальника ДУ «Устинівський виправний центр №37» від 28.03.2018 року №17 о/с «З особового складу» про звільнення 28.03.2018 року зі служби у Державній кримінально-виконавчій службі України сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 за власним бажанням (а.с.24); витягами із Закону України «Про запобігання корупції», які містять відповідні положення частин 1 та 2 статті 45 цього Закону, та з якими гр-н ОСОБА_1 був ознайомлений під підпис 15.10.2015 року та 27.03.2016 року (а.с.25-28); розпискою гр-на ОСОБА_1 від 28.03.2018 року про отримання ним трудової книжки та відсутності претензій при звільненні до сектору по роботі з персоналом (а.с.29); довідкою про доходи гр-на ОСОБА_1 за період з 01.10.2017 року по 28.03.2018 року (а.с.30); письмовими поясненнями гр-на ОСОБА_1 від 22.04.2020 року, в яких він зазначив про те, що положення ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» йому доводились під час звільнення працівником відділу кадрів ДУ «Устинівський виправний центр №37» ОСОБА_4 , він розумів необхідність подання декларації у період з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року та не перебував в цей час на лікарняному, за межами країни і мав доступ до мережі Інтернет за місцем свого проживання (а.с.32-35); даними за результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розміщеному на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції від 27.04.2020 року, з яких вбачається дата подання (публікації) гр-ном ОСОБА_1 щорічної декларації 17.12.2019 року о 14 год.53 хв. та виправленої щорічної декларації 17.12.2019 року о 14 год. 56 хв. (а.с.42); поданою гр-ном ОСОБА_1 щорічною декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік (а.с.43-48); листом Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.02.2020 року за №71-03/4127/20 щодо відповідності дати в публічній частині ІТС Реєстру фактичній даті подання документів суб`єктами декларування (а.с.49); листом Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції від 21.12.2019 року за №71-03/85576/19 про періоди часу, протягом яких мало місце неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.52-53).
При цьому судом також враховується, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як це визначено в ч.1 ст.172-6 КУпАП, незалежно від ознак суб`єктивної сторони, є адміністративним правопорушенням з формальним складом, і обов`язковим елементом складу даного правопорушення є існування об`єктивної сторони, тобто самого протиправного діяння.
З матеріалів справи вбачається, що із встановленими ст.45 Законом України «Про запобігання корупції» вимогами щодо подання декларації особи, яка припинила діяльність, гр-н ОСОБА_1 за час проходження служби в ДУ «Устинівський виправний центр №37» був ознайомлений особисто, і про необхідність подання після звільнення декларації за минулий рік йому були надані відповідні роз`яснення працівником сектору по роботі з персоналом, що не заперечувалось ним і в судовому засіданні при наданні пояснень.
Отже, гр-н ОСОБА_1 усвідомлював свій обов`язок подати декларацію у зв`язку припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, до 00 год.00 хв. 01.04.2019 року, однак не виконав цей обов`язок у встановлений законом строк.
Відповідно до роз`яснень, викладених в п.2 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017 року за №223-943/0/4-17 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією», конструктивною ознакою правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, є несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Під час судового розгляду гр-ном ОСОБА_1 не було надано суду жодних доказів на підтвердження існування обставин, які б об`єктивно перешкоджали поданню ним після звільнення зі служби декларації за минулий рік в строк до 00 год.00 хв. 01.04.2019 року відповідно до вимог зазначених вище нормативно-правових актів та, які б могли свідчили про поважність причин невиконання ним вимог фінансового контролю.
Таким чином, гр-н ОСОБА_1 , маючи фізичну можливість подати до Реєстру декларацію, передбачену абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», проігнорувавши вимоги закону, не вжив необхідних заходів щодо своєчасної її подачі.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що гр-н ОСОБА_1 вчинив порушення вимог фінансового контролю шляхом несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, у визначеному ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку, а тому в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, і його вина у вчиненні даного правопорушення є доведеною.
При цьому судом не встановлено підстави для закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, відповідно до п.7 ч.1 ст.247 КУпАП (закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 цього Кодексу) з огляду на те, що факт несвоєчасного подання гр-ном ОСОБА_1 декларації після звільнення за минулий 2018 рік (третій тип декларації) був виявлений Управлінням стратегічних розслідувань в Кіровоградській області лише під час проведення у квітні 2020 року перевірки повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції (від 04.03.2019 року за вх.№07/14559/19) про факт несвоєчасного подання молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки Чернишенком Б.М. іншого - другого типу декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: декларації перед звільненням, яка відповідно до підпункту 2 п.5 Розділу ІІ Порядку (в редакції, чинній на час припинення ним служби) мала бути поданою в строк не пізніше дня такого припинення, та в редакції станом на 01.01.2020 року, - не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що безпосередньо підтверджується змістом запиту, направленого до ДУ «Устинівський виправний центр №37» 15.04.2020 року за вих.№1964/55/110/01-2020 (а.с.18).
За вказаних обставин, спеціально уповноваженому суб`єкту у сфері протидії корупції - Національному агенству з питань запобігання корупції станом на 04.03.2019 року був відомий лише факт, який міг свідчити про порушення гр-ном ОСОБА_1 вимог фінансового контролю в частині несвоєчасного подання декларації перед звільненням, та не були відомі обставини, допущеного ним порушення строку подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, у визначеному ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку, що безпосередньо підтверджується змістом повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 28.03.2018 року за №2 (а.с.15) та доданою до нього послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив гр-н ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 року по 11.03.2019 року (а.с.16-17).
Відповідно до ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП (в редакції, чинній на час вчинення адміністративного правопорушення), адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, могло бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Нова редакція ст.38 КУпАП, якою передбачена можливість накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, протягом шести місяців з дня його виявлення, набрала чинності лише 20.10.2019 року та була введена в дію з 19.04.2020 року, а тому відповідно до положень ст.8 КУпАП не підлягає застосуванню під час розгляду справи, як правова норма, що посилює відповідальність особи за адміністративні правопорушення.
Таким чином, на дату розгляду судом справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, з урахуванням положень ст.8 КУпАП, тримісячний строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ч.3 ст.38 КУпАП (в редакції, чинній на дату вчинення адміністративного правопорушення), не закінчився.
Відповідно до ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно п.1 ч.1 ст.34 КУпАП обставиною, що пом’якшує відповідальність гр-на ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, є щире розкаяння.
Обтяжуючих відповідальність гр-на ОСОБА_1 обставин, передбачених ст.35 КУпАП, судом не встановлено.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП до особи, яка вчинила несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачено застосування адміністративного стягнення у виді штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З урахуванням характеру допущеного гр-ном ОСОБА_1 порушення вимог фінансового контролю та тієї обставини, що він вперше вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, щиро розкаявся у вчиненому, вважаю за необхідне і достатнє застосувати до гр-на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, у вигляді штрафу на користь держави, в мінімальному розмірі.
У відповідності до ст.40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
У відповідності до ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає суму 420 грн. 40 коп..
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 245, 251, 268, 277, 279, 280, 283, 284, 287, 289, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає суму 850 (вісімсот п’ятдесят) грн.00 коп., реквізити для сплати:
отримувач коштів: УК в Устин.р-ні/Устинів.р-н/21081100;
код отримувача (ЄДРПОУ): 36735129;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
код банку(МФО): 899998;
рахунок отримувача: UA568999980313090106000011423;
код класифікації доходів бюджету: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші
санкції».
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп. (чотириста двадцять гривень сорок копійок), реквізити для сплати:
стягувач: Державна судова адміністрація України;
отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
код банку отримувача (МФО): 899998;
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106
Роз’яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Устинівський районний суд Кіровоградської області.
Відповідно до ч.1 ст.285 КУпАП копію постанови протягом трьох днів надіслати особі, щодо якої її винесено.
Постанова підлягає виконанню протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя С.Ю.Атаманова