Постанова № 89364659, 20.05.2020, Устинівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
20.05.2020
Номер справи
403/182/20
Номер документу
89364659
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 403/182/20

Провадження № 3/403/71/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 травня 2020 р. Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді: Годованець І. А.

при секретарі: Дорошенко В.В.

з участю:

прокурора: Павлюченко Л. В.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Устинівка матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , народилася: ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м. Скадовськ Херсонської області, українка, громадянка України, освіта середня спеціальна, одруженої, не судимої, інвалід другої групи, зареєстрованої жителем за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , протокол про адміністративне правопорушення: за №260/19 від 05 серпня 2019 р.; протокол про адміністративне правопорушення: за №113/20 від 29 квітня 2020 р.

за корупційне діяння, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України,-

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання Криничненської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області за №3 від 10 листопада 2015 року, ОСОБА_1 визнано обраною депутатом Криничненської сільської ради.

Частиною 1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Згідно примітки до ст.172-6 КпАП України, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Таким чином, ОСОБА_1 , як депутат Криничненської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області, станом на 01 січня 2019 року є суб`єктом декларування та суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, в тому числі передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України. Рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за №124 від 04 квітня 2017 року визначено, що: поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; період (періоди) неналежного функціонування Реєстру визначається окремим Рішенням НАЗК на підставі інформації, наданої адміністратором Реєстру, та акта (актів), підписаного посадовими особами НАЗК та адміністратора Реєстру. З 01 січня 2019 року у ОСОБА_1 виникло зобов`язання подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, так як станом на 00 год. 00 хв. 01 січня 2019 року є суб`єктом декларування відповідно до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3, ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", на яку поширюється дія цього Закону про обов`язок подати декларацію за 2018 рік у період з 00 год. 00 хв. 01 січня 2019 року включно до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2019 року. Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацій за 2018 рік ОСОБА_1 , як суб`єктом декларування, декларація опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі Національного агентства 23 квітня 2020 року об 15 год. 15 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації. Таким чином, ОСОБА_1 , як суб`єктом декларування, несвоєчасно без поважних причин подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 23 квітня 2020 року о 15 год. 15 хв., чим ОСОБА_1 вчинила несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто, адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172 - 6 КпАП України.

У судовому засіданні прокурор Павлюченко Леся Валеріївна вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України встановлена дослідженими під час судового розгляду справи доказами та матеріалами справи. Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацій за 2018 рік ОСОБА_1 , як суб`єктом декларування, декларація опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі Національного після кінцевої дати подачі такої декларації. Таким чином, ОСОБА_1 , як суб`єктом декларування, несвоєчасно без поважних причин подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим ОСОБА_1 вчинила несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172 - 6 КпАП України адміністративне стягнення у вигляді штрафу. У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України не визнала в повному обсязі і пояснила, що як суб`єктом декларування, нею декларація опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі Національного агентства після кінцевої дати подачі такої декларації через хворобу та лікування. У неї відсутня належним чином підтвержена поважна причина несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст. 172-6 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 підтверджується: електронною декларацією за 2018 рік поданою до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» поданої після кінцевої дати подачі такої декларації та письмовим поясненням ОСОБА_1 .

У письмовому поясненні від 23 квітня 2020 року ОСОБА_1 уповноважену особу правоохоронного органу повідомлено про обставини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та зазначену причину не подання декларації.

Заслухавши прокурора Павлюченко Лесю Валеріївну, правопорушника ОСОБА_1 , ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що під час судового розгляду справи встановлено вчинення ОСОБА_1 несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто, корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України. У справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 характеризується посередньо.

Обставинами, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 вважається: до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувалася. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 - не встановлено. Враховуючи характер та обставини вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника ОСОБА_1 , судом враховуються положення ст.ст.23,24 КпАП України, щодо яких адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. . Cтаттею 40-1 КпАП України встановлено, що судовий збір упровадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Керуючись ст.ст.172-6, 221, 283 КпАП України, суд,-

П О С Т А Н О В И В : ОСОБА_1 визнати винною за корупційне діяння, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп. (отримувач коштів УК у Устинівському районі Кіровоградської області, 21081100 (МБ) код отримувача ЄДРПОУ – 36735129 банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) код банку МФО – 899998, рахунок №UA938999980314080542000011423, код бюджетної класифікації 21081100)

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві 22030106 код отримувача ЄДРПОУ – 37993783 банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) код банку МФО – 899998, рахунок №UA908999980313111256000026001, код бюджетної класифікації 22030106) судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора до Кропивницького апеляційного суду через Устинівський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя І. А. Годованець