Постанова № 89290002, 13.05.2020, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
13.05.2020
Номер справи
308/2660/20
Номер документу
89290002
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 308/2660/20

3/308/1610/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 травня 2020 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Дергачова Н.В., за участі представника Закарпатської митниці Держмитслужби Селеша О.Я., розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, які надійшли з Закарпатської митниці Держмитслужби, відносно громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: Закарпатська область, с. Вилок; місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 виданий 01.10.2014 року органом ВВІР-2114,-

за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

17.04.2019 року в зону митного контролю на ділянку “В`їзд” митного посту «Вилок» Закарпатської митниці ДФС заїхав автомобіль марки “CHEVROLET AVEO”, р.н.з. України НОМЕР_2 , під керуванням громадянки України ОСОБА_2 . в якому в якості пасажирів слідували громадяни України ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які прямували у приватних справах із Угорщини в Україну.

Формою проходження митного контролю громадяни обрали порядок проходження митного контролю по каналу “зелений коридор”.

Згідно частини 5 ст. 366 Митного кодексу України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

У відповідності до частини 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов`язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Згідно частини 1 п. 3 ст. 336 Митного кодексу України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом усного опитування громадян та посадових осіб підприємств, а згідно пункту 2 даної статті – шляхом митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян).

Під час проведення усного опитування громадянка України ОСОБА_1 заперечила наявність товарів в обсягах, що підлягають декларуванню та оподаткуванню, а також товарів заборонених або обмежених до ввезення на митну територію України. Вказала що переміщує через митний кордон України товари для власного використання, а саме: спортивні штани іноземного виробництва в кількості 160 шт. вагою 31 кг.. В підтвердження надала рахунок №TPAEA4255011 від 17.04.2019 виписаний на неї ( ОСОБА_5 ), на водія ( ОСОБА_6 ) та іншого пасажира ( ОСОБА_7 ), згідно якого, ними придбано в угорського підприємства «Lineplex KFT» спортивні штани в кількості 94кг на загальну суму 47 000 угорських форинтів, що згідно курсу НБУ станом на 17.04.19 складає 4 433 грн. 99 коп.

Транспортний засіб марки “CHEVROLET AVEO”, р.н.з. України НОМЕР_2 , було переведено в червоний коридор та запропоновано громадянам заповнити митні декларації. Згідно митної декларації, гр. ОСОБА_1 переміщувала спортивні штани в кількості 160 шт. вагою 31 кг. та вартістю 50 Євро, що згідно курсу НБУ станом на 17.04.19 складає 1 507 грн. 98 коп.

В результаті митного контролю встановлено, що громадянкою ОСОБА_1 переміщується товар, заявлений при усному опитуванні та в митній декларації, та вказаний у рахункові №TPAEA4255011 від 17.04.2019, поданому до митного контролю. Враховуючи вищевикладене товар був пропущений на митну територію України.

Разом з тим, під час здійснення митних формальностей виникла підозра щодо достовірності та автентичності поданого до митного контролю рахунку №TPAEA4255011 від 17.04.2019.

Відповідно до п.8 ч.1 ст. 336 МК України, однією з форм митного контролю є – направлення запитів до інших державних органів, установ та організацій, уповноважених органів іноземних держав для встановлення автентичності документів, поданих органу доходів і зборів.

В ході проведення перевірки Закарпатською митницею ДФС направлений запит від 22.04.19 №58/27/07-70-20 на адресу Податкової та Митної Дирекції Саболч- ОСОБА_8 -Берегської області Національної Податкової та Митної Адміністрації Угорської Республіки.

03.02.2020 року Закарпатською митницею Держмитслужби отримана офіційна відповідь від митного департаменту центрального Управління Національної Податкової та Митної Адміністрації відповідно до якої, ними встановлено, що рахунок №TPAEA4255011 від 17.04.2019, вказаним у ньому суб`єктом господарювання - « ОСОБА_9 » не міг видаватись, у зв`язку з чим він є не легітимним.

Таким чином, громадянка України ОСОБА_1 перемістила товари через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання органу доходів і зборів як підстави для переміщення товару підробленого документу - рахунку №TPAEA4255011 від 17.04.2019.

Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) ч.1 статтею 483 Митного кодексу України.

Представник Закарпатської митниці Держмитслужби Селеш О.Я. у судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_1 винна у вчиненні адміністративного правопорушення, її вина підтверджується зібраними у справі доказами, і тому її необхідно притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України та застосувати до неї стягнення відповідно до санкції вказаної статті.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 чи її представник у судове засідання не прибула, хоча про час і місце розгляду справи була повідомлена належним чином, що підтверджується її підписом у протоколі про порушення митних правил та отримання смс-інформування щодо дати розгляду справи.

Частиною 1 ст. 458 МК України визначено, що порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідальність за ч. 1 ст. 483 МК України настає внаслідок переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Вина громадянки України ОСОБА_10 підтверджується даними протоколу про порушення митних правил № 0293/30500/20 від 19.02.2020 року, її письмовими поясненнями, копією відповіді від Національної податкової та митної адміністрації Угорщини, доповідною запискою інспектора митниці, митною декларацією ОСОБА_1 , витягом із електронного журналу обліку транспортних засобів, актом про проведення огляду товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 18.04.2019 року.

Виходячи з наведеного, до громадянки України ОСОБА_1 з врахуванням обставин справи та її особи, можливе застосування адміністративного стягнення у вигляді виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, що був безпосереднім предметом порушення митних правил, з його конфіскацією на користь держави, що буде достатньою мірою відповідальності для досягнення мети адміністративного стягнення.

Керуючись ст.ст. 4, 29, 283, 284 КУпАП,465, 527, ч. 1 ст. 483, 528 МК України,

П О С Т А Н О В И В:

Громадянку України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: Закарпатська область, с. Вилок; місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 виданий 01.10.2014 року органом ВВІР-2114, визнати винною в порушенні митних правил за ч. 1 ст. 483 МК України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1 507,98 (одна тисяча п`ятсот сім гривень 98 копійок), з конфіскацією шляхом безоплатної передачі у власність держави безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме:

?Штани спортивні іноземного виробництва у кількості 160 штук, вагою 31 кг

Стягнути з громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: Закарпатська область, с. Вилок; місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 виданий 01.10.2014 року органом ВВІР-2114, на користь держави судовий збір в розмірі 420 /чотириста двадцять гривень/ грн. 40 коп.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі, до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Ужгородського міськрайонного суду

Закарпатської області Н.В. Дергачова