Постанова № 88919548, 15.04.2020, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
15.04.2020
Номер справи
415/2489/20
Номер документу
88919548
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

415/2489/20

3/415/567/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

15.04.20 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Попасна Луганської області, громадянина України, в.о. генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля», проживаючого в АДРЕСА_1 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-3 ч.2 КУпАП, –

встановив:

02 квітня 2020 року співробітниками сектору моніторингу прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини встановлено, що правопорушник ОСОБА_1 , виконуючи обов`язки генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» (місто Лисичанськ, вулиця Малиновського, 1), у порушення вимог ст.24 ч.1 п.п.2,7 Закону України «Про доступ до публічної інформації», згідно яких:

відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні ненадання інформації на запит (ст.24 ч.1 п.2 КУпАП), та - необґрунтованому віднесенні інформації до інформації з обмеженим доступом (ст.24 ч.1 п.7 КУпАП), -

24 березня 2020 року, шляхом необгрунтованого віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, неправомірно відмовив у наданні інформації голові ГО «Громадський контроль праці» ОСОБА_2 . ОСОБА_3 , і, відповідно, порушив право на інформацію та право на звернення.

У своїх поясненнях правопорушник ОСОБА_1 провини - у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-3 ч.2 КУпАП, - не визнав, зазначивши, що, починаючи з 07 грудня 2019 року, виконує обов`язки директора ПАТ «Лисичанськвугілля», і, отримавши запит голови ГО «Громадський контроль праці» Ястребової В.А. «На отримання публічної інформації» №160.20 від 19 березня 2020 року стосовно надання інформації щодо виплат, нарахованих та виплачених керівництву Товариства з державного бюджету, дійсно, листом №01/12-218 від 24 березня 2020 року відмовив голові ГО «Громадський контроль праці» Ястребовій В.А. у наданні запитуваної інформації, котра, згідно положень ст.7 Закону України «Про доступ до публічної інформації», а також, відповідно до вимог «Положення про комерційну таємницю та конфіденціальну інформацію ПАТ «Лисичанськвугілля», затвердженого Наказом генерального директора Товариства Теросипова В.М. №231 від 18 листопада 2015 року, виконання яких – згідно п.1.3 Положення – є обов`язковими всіма працівниками Товариства, - являється конфіденційною інформацією. Таким чином, зауваживши щодо некоректного зазначення у складеному відносно нього протоколі про адміністративне правопорушення реквізитів вищевказаного запиту голови ГО «Громадський контроль праці», як №164.20 від 19 березня 2020 року, у той час, як надана ним відповідь щодо відмови у наданні запитуваної інформації складалася на запит зазначеної особи за №160.20 від 19 березня 2020 року, що – на його переконання, – свідчить про незаконність та необґрунтованість складного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, а також, акцентуючи увагу на даті Наказу №231, яким було затверджено «Положення про комерційну таємницю та конфіденціальну інформацію ПАТ «Лисичанськвугілля» - 18 листопада 2015 року, за підписом генерального директора Товариства ОСОБА_4 , вимогами котрого і керувався він безпосередньо при наданні зазначеної відповіді, що – на його переконання, - виключає відповідальність за вчинення інкримінованого адміністративного правопорушення для нього, як для особи, котра виконує обов`язки генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля», починаючи з 07 грудня 2019 року, - вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-3 ч.2 КУпАП, відносно нього – підлягає закриттю, на підставі ст.247 ч.1 п.1 КУпАП, за відсутності події та складу вищевказаного адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-3 ч.2 КУпАП.

Із досліджених у судовому засіданні Запитів Голови ГО «Громадський контроль праці» Ястребової В.А. «Про отримання публічної інформації» за №164.20 від 19 березня 2020 року (а.с.6) та - №160.20 від 19 березня 2020 року (а.с.28) вбачається, що на ім`я в.о.генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» ОСОБА_5 спрямовано запити, з метою надання останнім інформації щодо виплат, нарахованих та виплачених керівництву ПАТ «Лисичанськвугілля» з держбюджету, шляхом зазначення відповідної суми та виду виплат за кожен місяць, за період з грудня 2019 року по березень 2020 року, окремо.

Із дослідженого у судовому засіданні Листа в.о.генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» - правопорушника ОСОБА_1 за №01/12-218 від 24 березня 2020 року (а.с.7), спрямованого на ім`я Голови ГО «Громадський контроль праці» ОСОБА_6 В.А., вбачається, що, керуючись положеннями ст.7 ч.1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», а також, враховуючи вимоги Наказу ПАТ «Лисичанськвугілля» «Про затвердження Положення про комерційну таємницю та конфіденціальну інформацію» за №231 від 18 листопада 2015 року, у наданні інформації, запитуваної головою ГО «Громадський контроль праці» Ястребовою В.А., - відмовлено, у зв`язку із конфіденційністю зазначеної інформації.

Із дослідженої у судовому засіданні Скарги Голови ГО «Громадський контроль праці» Ястребової В.А. за №168.20 від 27 березня 2020 року (а.с.4) вбачається, що неправомірна відмова в.о.генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» - правопорушника ОСОБА_1 у наданні публічної інформації, викладеної у відповідному запиті №01/12-218 від 24 березня 2020 року, з причин - необгрунтованого віднесення запитуваної інформації до інформації з обмеженим доступом, потребує проведення перевірки на предмет вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-3 ч.2 КУпАП.

Із дослідженого у судовому засіданні Наказу генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» Теросипова В.М. за №231 від 18 листопада 2015 року (а.с.29) вбачається, що працівникам апарату управління та відокремлених підрозділів ПАТ «Лисичанськвугілля» слід прийняти до виконання «Положення про комерційну таємницю та конфіденціальну інформацію ПАТ «Лисичанськвугілля».

Із дослідженого у судовому засіданні «Положення про комерційну таємницю та конфіденціальну інформацію ПАТ «Лисичанськвугілля», затвердженого Наказом генерального директора Товариства ОСОБА_4 за №231 від 18 листопада 2015 року (а.с.30-36) вбачається, що, згідно Розділу ІІ зазначеного Положення, під комерційною таємницею та конфіденційною інформацією Товариства розуміються відомості, пов`язані з технологічною інформацією, управлінням, фінансовою та іншою діяльністю Товариства, які не є державною таємницею, розголошення (передача, витікання) якої може завдати шкоди інтересам Товариства, його працівникам або – спричинити інші несприятливі наслідки, тощо.

Суд, дослідивши письмові пояснення правопорушника ОСОБА_1 , надані останнім у протоколі про адміністративне правопорушення від 02 квітня 2020 року (а.с.2/зв), а також – безпосередньо до суду (а.с.24-27), та, дослідивши інші письмові матеріали справи, вважає, що, незважаючи на невизнання своєї провини з боку правопорушника ОСОБА_1 , провина останнього - у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-3 ч.2 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у судовому засіданні та підтверджується змістом встановлених та досліджених у судовому засіданні доказів, зокрема:

Запитів Голови ГО «Громадський контроль праці» Ястребової В.А. «Про отримання публічної інформації» за №№164.20, 160.20 від 19 березня 2020 року (а.с.6,28 - відповідно), спрямованих на ім`я в.о. генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» ОСОБА_5 . ОСОБА_7 з метою надання останнім інформації щодо виплат, нарахованих та виплачених керівництву ПАТ «Лисичанськвугілля» з держбюджету, шляхом зазначення відповідної суми та виду виплат за кожен місяць, за період з грудня 2019 року по березень 2020 року,

Листа в.о.генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» - правопорушника ОСОБА_1 за №01/12-218 від 24 березня 2020 року (а.с.7), спрямованого на ім`я Голови ГО «Громадський контроль праці» Ястребової В.А., щодо - відмови у наданні запитуваної останньою інформації, у зв`язку із її конфіденційністю,

Скарги Голови ГО «Громадський контроль праці» Ястребової В.А. за №168.20 від 27 березня 2020 року (а.с.4), спрямованої на ім`я Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та – представника Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей, зокрема, щодо - необхідності проведення перевірки на предмет вчинення в.о.генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» - ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-3 ч.2 КУпАП, з причин – порушення останнім права на доступ до публічної інформації, -

у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду - немає, та які, у своїй сукупності, - підтверджують здобуті у судовому засіданні докази провини правопорушника ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого тому адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-3 ч.2 КУпАП, та – винність останнього у його вчиненні, оскільки, відповідно до положень ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»:

не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину (ст.6 ч.5 Закону),

обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров`я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя, 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам, 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні (ст.6 ч.2 Закону), -

і, відповідно, – відмова у наданні інформації є обгрунтованою лише у тому разі, якщо розпорядник публічної інформації в листі застосовує «трискладовий текст», зазначаючи – по-перше, якому саме з визначених Законом інтересів загрожує розголошення запитуваної інформації, - по-друге, в чому полягає істотність шкоди цим інтересам від її розголошення, і, по-третє – чому шкода від оприлюднення такої інформації переважає право громадськості знати цю інформацію в інтересах національної безпеки, економічного добробуту чи прав людини, чого правопорушником ОСОБА_1 , при наданні відповіді на запит Голови ГО «Громадський контроль праці» Ястребової В.А. «Про отримання публічної інформації» дотримано – не було, що, у своїй сукупності, нівелює «Положення про комерційну таємницю та конфіденціальну інформацію ПАТ «Лисичанськвугілля», затверджене Наказом генерального директора Товариства за №231 від 18 листопада 2015 року, на вимоги якого – у даному випадку, на переконання суду, – правопорушник ОСОБА_1 посилається необґрунтовано. Дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.212-3 ч.2 КУпАП, оскільки останній, являючись посадовою особою, та порушивши Закон України «Про доступ до публічної інформації», а саме: необґрунтовано віднісши інформацію до інформації з обмеженим доступом та неправомірно відмовивши в наданні інформації, - порушив право на інформацію.

При призначенні стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 – працює, має постійне місце мешкання, інвалідом – не являється, раніше адміністративному стягненню – не піддавався, своєї провини – у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-3 ч.2 КУпАП, - не визнав.

Обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом`якшують відповідальність правопорушника, суд – не вбачає.

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд - не вбачає.

Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , який – працює, має постійне місце мешкання та вперше притягується до адміністративної відповідальності, при цьому, своєї провини – у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-3 ч.2 КУпАП, - не визнав, однак, фактичних обставин інкримінованого адміністративного правопорушення – не оспорював, і, одночасно, враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь провини безпосередньо правопорушника ОСОБА_1 у скоєнні зазначеного адміністративного правопорушення, суд, оцінюючи вищевказані обставини в їх сукупності, вважає, що правопорушникові ОСОБА_1 слід призначити стягнення – у виді штрафу, передбаченого санкцією ст.212-3 ч.2 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також, запобіганню вчинення нових правопорушень.

На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне стягнути з правопорушника ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), банк отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір – у сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.

Речові докази по справі – відсутні.

Керуючись ст.33, ст.212-3 ч.2, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, –

постановив:

Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-3 ч.2 КУпАП, адміністративному стягненню – у виді штрафу у розмірі 25 (двадцяти п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 425 (чотириста двадцять п`ять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , на користь ГУК у місті Києві (отримувач коштів – ГУК у місті Києві/м.Київ/2203106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), банк отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106), судовий збір – у сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського Апеляційного суду через Лисичанський міський суд.

Суддя: