Постанова № 8887743, 12.04.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
12.04.2010
Номер справи
2-а-237/08
Номер документу
8887743
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

12.04.10Справа №2-а-237/08 о 10:25

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю. , при секретарі судового засідання Антоновій А.В., за участі представників сторін:

від прокуратури - не з'вився;

від позивачів - Ліхачов А.М.;

від відповідача - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом прокурора м. Ялта в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті,Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Престо-плюс"

про стягнення фінансових санкцій,

Суть спору: прокурор м. Ялта(далі – прокурор) звернувся до адміністративного суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі – позивач 1),Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим(далі – позивач 2) із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Престо-плюс»(далі – відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.07.2008 року відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою суду від 11.09.08 року за клопотанням прокурора зупинено провадження у справі до розгляду Вищим адміністративним судом України справ № 2а-635/08, № 2а-636/08, № 2а-644/08, № 2а-645/08.

Ухвалою суду від 04.02.2010 року провадження у справі поновлено.

В судовому засіданні представник позивачів позов підтримав, надав пояснення по суті спору.

Представник відповідача і прокурор в судове засіданні не з'явились, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином, причин неявки не повідомили.

Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представників відповідача і прокурора.

Заслухавши представника позивачів, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач є юридичною особою, ідентифікаційний код 33006507.

28.07.2007 року співробітниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим було проведено перевірку щодо додержання відповідачем законодавства про автомобільний транспорт.

За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки від 28.07.2007 року № бланку 010013 (а.с. 4).

В акті перевірки зазначено, що під час проведення перевірки виявлено надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів на таксі із порушенням приписів ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст. 39 вказаного Закону: відсутня ліцензійна картка, не оформлений належним чином подорожній лист (відсутня печатка медпрацівника).

На підставі акту перевірки тимчасово виконуючим обов’язки начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в АР Крим Сулеймановим Т.Р. була прийнята постанова № 007836 від 04.09.2007 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 510,00 грн. (а.с. 5).

Зазначена постанова отримана відповідачем, згідно з поштовим повідомленням та не була оскаржена ним в адміністративному чи судовому порядку (а.с. 6).

Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для юридичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є:

для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, дорожній лист, інші документи, передбачені законодавством України.

Абзацом 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції (штраф) за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із п. 2.1 Положення про ліцензійну картку, яка додається до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) та до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 24 листопада 2005 року №803, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2005 року за №1487/11767 ліцензійна картка – це документ, який додається до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) або до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі й видається на кожний автомобільний транспортний засіб.

Згідно із ч. 4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 р. N 1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Згідно із пп. 1 п. 5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14 грудня 2005 року №888, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 року за №1573/11853, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Відповідачем не надано доказів на підтвердження сплати штрафу, застосованого за постановою № 007836 від 04.09.2007 року, доказів прийняття цієї постанови із порушенням вимог законодавства або доказів її оскарження у встановленому законом порядку, за таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

В судовому засіданні 12.04.2010 року оголошено вступну і резолютивну частини постанови, постанову у повному обсязі складено 16.04.2010 року.

Керуючись ст. ст. 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Адміністративний позов задовольнити.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Престо-плюс» (ідентифікаційний код 33006507, АР Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 36/1, кв. 10) в дохід Держбюджету м. Ялта (р/р 31118106700039 в УДК в м. Ялта ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740850) штрафні санкції (код платежу 21081100) у розмірі 510,00 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення в повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може біти подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя                                         Циганова Г.Ю.