ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.04.10Справа №2-а-1490/08 об 11:24
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю. , при секретарі судового засідання Антоновій А.В., за участі представників сторін:
від прокуратури – не з'явився;
від позивачів – Ліхачов А.М.;
від відповідача – не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора м. Ялта в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті,Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим
до Приватного підприємства Компанія "Алан-МС"
про стягнення фінансових санкцій у розмірі 5100 грн.,
Суть спору: прокурор м. Ялта(далі – прокурор) звернувся до адміністративного суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі – позивач 1),Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим(далі – позивач 2) із позовною заявою до Приватного підприємства Компанія "Алан-МС" (далі – відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 5100,00 грн.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.08.2008 року відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою суду від 11.09.08 року за клопотанням прокурора зупинено провадження у справі до розгляду Вищим адміністративним судом України справ № 2а-635/08, № 2а-636/08, № 2а-644/08, № 2а-645/08.
Ухвалою суду від 04.02.2010 року провадження у справі поновлено.
В судовому засіданні представник позивачів позов підтримав, надав пояснення по суті спору.
Представник відповідача і прокурор в судове засіданні не з'явились, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином, причин неявки не повідомили.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представників відповідача і прокурора.
Заслухавши представника позивачів, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач є юридичною особою, ідентифікаційний код 31873047.
27.06.2007 року співробітниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим було проведено перевірку щодо додержання відповідачем законодавства про автомобільний транспорт.
За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки від 27.06.2007 року № бланку 015078 (а.с. 4).
В акті перевірки зазначено, що під час проведення перевірки виявлено надання відповідачем послуг з регулярних перевезень пасажирів із порушенням приписів ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст. 39 вказаного Закону: не оформлена схема маршруту, розклад руху, квитково-касовий лист, таблиця вартості проїзду.
На підставі акту перевірки тимчасово виконуючим обов’язки начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в АР Крим Сулеймановим Т.Р. була прийнята постанова № 007590 від 31.07.2007 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. (а.с. 5).
Також посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим за наслідками перевірки щодо додержання відповідачем законодавства про автомобільний транспорт складено акт від 22.08.2007 року № бланку 010490 (а.с. 6), згідно із яким встановлено порушення відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» під час надання послуг з нерегулярних перевезень пасажирів, а саме надання таких послуг без оформлення документів, перелік яких передбачено ст. 39 вказаного Закону: відсутність ліцензійної картки.
На підставі акту перевірки тимчасово виконуючим обов’язки начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в АР Крим Сулеймановим Т.Р. була прийнята постанова № 007896 від 25.09.2007 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. (а.с. 7).
Крім цього, відповідно до акту перевірки № бланку 015791 від 08.09.2007 року (а.с. 9), встановлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»: надання послуг з нерегулярних перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст. 39 вказаного Закону: не оформлені подорожні листи, відсутні відмітки медика та механіка, відсутній договір із замовником транспортних послуг.
На підставі цього акту заступником начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в АР Крим Сулеймановим Т.Р. була прийнята постанова № 008037 від 23.10.2007 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. (а.с. 10).
Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для регулярних пасажирських перевезень є:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Документи для нерегулярних пасажирських перевезень:
для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно із п. 2.1 Положення про ліцензійну картку, яка додається до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) та до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 24 листопада 2005 року №803, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 грудня 2005 року за №1487/11767 ліцензійна картка – це документ, який додається до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) або до ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі й видається на кожний автомобільний транспортний засіб.
Пунктом 2.3 Інструкції про порядок застосування подорожнього листа службового легкового автомобіля та обліку транспортної роботи, затвердженої наказом Держкомстату України від 17 лютого 1998 р. N 74, яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 березня 1998 р. за N 149/2589передбачено, що у подорожньому листі повинні міститись відмітки медичного працівника, який виконує передрейсовий медичний огляд і підписом стверджує можливість допуску водія за станом здоров'я до керування автомобілем та механіка (або іншої відповідальної особи перевізника), який записує показання спідометра при виїзді автомобіля з гаража і фактичний час (год., хв.) виїзду автомобіля і підписом стверджує передачу автомобіля водієві у технічно справному стані та дозвіл на виїзд.
Абзацом 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції (штраф) за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із ч. 4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 р. N 1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Згідно із пп. 1 п. 5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14 грудня 2005 року №888, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 року за №1573/11853, територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Відповідачем не надано доказів на підтвердження сплати штрафу, застосованого за вказаними постановами № 007590 від 31.07.2007 року, № 007896 від 25.09.2007 року, № 008037 від 23.10.2007 року, доказів прийняття цих постанов із порушенням вимог законодавства або доказів їх оскарження у встановленому законом порядку, за таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
В судовому засіданні 12.04.2010 року оголошено вступну і резолютивну частини постанови, постанову у повному обсязі складено 16.04.2010 року.
Керуючись ст. ст. 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства Компанія "Алан-МС" (ідентифікаційний код 31873047, АР Крим, м. Ялта, пров. Халтуріна, 20, кв. 38) в дохід Держбюджету м. Ялта (р/р 31118106700039 в УДК в м. Ялта ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740850) штрафні санкції (код платежу 21081100) у розмірі 5100,00 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення в повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складання постанови в повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може біти подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Циганова Г.Ю.