
241/355/20
3/241/144/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.03.2020 року смт. Мангуш
Суддя Першотравневого районного суду Донецької області Чудопалова С.В., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Приазовське, Мангушського району, Донецької області, громадянки України, працюючої секретарем Бердянської сільської ради Мангушського району Донецької області, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
26.02.2020 до Першотравневого районного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення б/н від 20.02.2020, мотивований тим, що до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло звернення ОСОБА_2 стосовно порушення Бердянською сільською радою вимог статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації». За даною скаргою Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини у відповідності до ст.ст. 16,17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» відкрито провадження. У своїй скарзі заявник зазначає, що нею до сільської ради було подано запит від 05 грудня 2019 року, з метою надання їй наступних документів, а саме: копії затвердженого графіку засідань сесії за 2018-2019 роки; копії затвердженого графіку засідань постійних комісій за 2018 -2019 роки; копії порядку денного протоколу рішень та протоколів поіменного голосування чергових та позачергових сесій за 2018-2019 роки; копії протоколів рішень, порядку денного і протоколів поіменного голосування постійних комісій за 2018-2019 роки; копії розпоряджень сільського голови за жовтень - листопад 2019 рік про переведення або призначення на посади заступника сільського голови та секретаря Бердянської сільської ради. Однак відповідь протягом п`яти робочих днів з дня отримання запиту не отримала. За результатами розгляду звернення ОСОБА_2 , 16 січня 2020 року працівником Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було направлено відповідний лист до сільської ради. З листа Бердянської сільської ради встановлено, що відповідь на запит Шевченко О.П. від 05.12.2019 підготовлено та надано 21.01.2020 року, тобто лише на виконання вимог Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, секретарем сільської ради Клименко О.М. листом від 21.01.2020 року за № 43 було надано відповідь на запит. Таким чином, встановлено порушення вимог статті 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації».
Таким чином, запит ОСОБА_2 , який надійшов до ради 06.12.2019, мав бути розглянутий належним чином в строк не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту, але відповідь надано несвоєчасно, а лише після втручання посадових осіб Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Відтак, у діях секретаря Бердянської сільської ради Мангушського району Донецької області Клименко Олени Миколаївни вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне надання інформації.
Крім того, 26.02.2020 до Першотравневого районного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення б/н від 20.02.2020, мотивований тим, що до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло звернення ОСОБА_2 стосовно порушення Бердянською сільською радою вимог статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації». За даною скаргою Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини у відповідності до ст.ст. 16,17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» відкрито провадження. У своїй скарзі заявник зазначає, що нею до сільської ради було подано запит від 06 грудня 2019 року, з метою надання їй наступних документів, а саме: протоколів засідань земельної комісії за період 2015-2019 роки; протоколи рішень земельної комісії за період 2015-2019 роки; інформації щодо отримання членами та головою земельної комісії, а також їхніми родинами земельних ділянок за період 2015-2019 роки. Однак відповідь протягом п`яти робочих днів з дня отримання запиту не отримала. За результатами розгляду звернення ОСОБА_2 , 16 січня 2020 року працівником Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було направлено відповідний лист до сільської ради. З листа Бердянської сільської ради встановлено, що відповідь на запит Шевченко О.П. від 06.12.2019 року підготовлено та надано 21.01.2020 року, тобто лише на виконання вимог Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, секретарем сільської ради Клименко О.М. листом від 21.01.2020 за № 43 було надано відповідь на запит. Таким чином, встановлено порушення вимог статті 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації».
Таким чином, запит ОСОБА_2 , який надійшов до ради 06.12.2019, мав бути розглянутий належним чином в строк не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту, але відповідь надано несвоєчасно, а лише після втручання посадових осіб Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Відтак, у діях секретаря Бердянської сільської ради Мангушського району Донецької області Клименко Олени Миколаївни вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне надання інформації.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, надала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, свою вину у вчинених правопорушеннях визнає у повному обсязі.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212-3 КпАП України, також підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення б/н від 20.02.2020; заявою ОСОБА_2 від 15.01.2020, в якій вона повідомила, що нею було надано запити на отримання публічної інформації до Бердянської сільської ради 05.12.2019 за вх.. № 333 та 06.12.2019 за вх.. № 335, але на 15.01.2020 сільська рада не надала жодної відповіді, тому просила провести перевірку та притягнути до адмінвідповідальності винних осіб; запитами ОСОБА_2 до Бердянської сільської ради від 05.12.2019 та від 06.12.2019 на отримання інформації; листами начальника Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ОСОБА_3 від 16.01.2020 № 13.2/20/05-222 про порушення права на публічну інформацію посадовими особами Бердянської сільської ради Мангушського району; відповіддю секретаря Бердянської сільської ради Клименко О.М. від 21.01.2020 № 43 на запити ОСОБА_2 про надання інформації від 05.12.2019 та від 06.12.2019; журналом реєстрації вихідних документів Бердянської сільської ради, в якому під номером 43, 21.01.2020 ОСОБА_2 було надано відповідь на запити від 05.12.2019 та від 06.12.2019, надання якої підтверджується її підписом; листом начальника Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ОСОБА_4 Ю. ОСОБА_5 від 12.02.2020 № 94.3/20/05, що звернення ОСОБА_2 , стосовно порушення секретарем Бердянської сільської ради вимог ст. 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»; поясненням ОСОБА_1 від 20.02.2020, з якого вбачається, що остання не надала відповідь на запит у встановлені законом строки, узв`язку з великим об`ємом запитуваної інформації та у зв`язку із закінченням року, необхідно було підготувати багато звітів та підгодовувати сесію прийняття бюджету 2020 рік, тому відповідь на запити від 05.12.2019 та від 06.12.2019 буда надана 21.01.2020; заявою ОСОБА_1 від 31.03.2020 про визнання вини у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджена матеріалами справи, а її дії правильно кваліфіковані за ч. 2 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як несвоєчасне надання інформації.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення – якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 36 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення, а також характер та ступінь вчиненого адміністративного правопорушення, дані про особу порушника, обставини, що пом`якшують відповідальність, а саме: визнання своєї вини, щире каяття, обставин, що обтяжують відповідальність, не виявлено, а тому вважаю за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті 2 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушниці на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 420,40 гривень.
Керуючись ст. 36, 40-1, ч.2 ст. 212-3, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з урахуванням ст. 36 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян що складає 425 (чотириста двадцять п`ять) гривень р/р UA268999980313050106000005330, код отримувача (код за ЄДРОПОУ) 37870942, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів Мангушське УК/Мангушський район, код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір у сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок (рахунок UA378999980313141206000005330, отримувач: Мангушське УК/Мангушський р-н, код класифікації доходів бюджету 22030101, код за ЄДРПОУ 37870942, банк отримувача Казначейство України (ЕАП).
Роз`яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу у встановлений ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 Кодексу України про адміністративне правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова маже бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Першотравневий районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на її оскарження.
Суддя С.В. Чудопалова