ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2009 p.
№ 2-a-1235/09
приміщення суду за адресою:
м. Київ, бул. Лесі Українки, 26, кабінет № 1003
час прийняття постанови : 15 год. 30 хв.
Київський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Лиска І.Г.
при секретарі - Пономаренко Т.М.
за участю представника позивача Колодій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області
до Садівницького товариства «Наш час»
про стягнення заборгованості до бюджету в сумі 2723 грн. 35 коп.
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Державна податкова інспекція у Вишгородському районі Київської області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача -Садівницького товариства «Наш час», в якому просить стягнути до Державного бюджету України податкову заборгованість у розмірі 2723 грн. 35 коп.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач СТ «Наш час» 21.11.2006 року взяте на облік ДПІ у Вишгородському районі Київської області, як платник податків та інших обов'язкових платежів. 31.01.2008 року відповідачем подано до ДПІ у Вишгородському районі Київської області податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2008 р. Сума податкового зобов'язання, визначена вищезазначеною декларацією була сплачена відповідачем частково, в зв'язку з чим утворилась заборгованість у розмірі 2723 грн. 35 коп. Позивачем було вжито всіх заходів щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом, надіслано на адресу відповідача першу №1/658 від 31 липня 2008 року та другу № 2/764 від 04.09.2008р. податкові вимоги, але заборгованість до цього часу не погашена.
В судовому засіданні представник позивача Колодій О.М. позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив стягнути з відповідача заборгованість у сумі 2723 грн. 35 коп., підтвердив обставини викладені в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказах .
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представника позивача Колодій О.М.., суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Садівницьке товариство «Наш час» 21.08.2006 року зареєстроване, як юридичну особу Вишгородською районною державною адміністрацією Київської області, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А01 № 068589 ( а.с 3) та Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Серії АА №375564 . (а.с 37)
21.11.2006 року Садівницьке товариство «Наш час» узяте на облік в ДПІ у Вишгородському районі Київської області за №1859/260-СТ, відповідно до Довідки про взяття на облік платника податків від 21.11.2006 р. №1859/1767 (а.с. 5).
Згідно Довідки - розрахунку суми податкового боргу СТ «Наш час» (ін.код 34688471) №2509/9/24-040/409 від 04.11.2008 р. станом на 03.11.2008 року СТ «Наш час» має заборгованість по орендній платі в сумі 2723 грн. 35 коп.
31.01.2008 року відповідачем до Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області було подано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2008 рік вх. №1164, в якій відповідач самостійно зазначив суму орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, яка підлягає сплаті в бюджет - 10381 грн. 44 коп. (а.с. 6 - а.с. 7).
Згідно ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року №1251-XII плата за землю (земельний податок), а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності належать до загальнообов'язкових податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ст. 21 Закону України " Про оренду землі» від 06.10.1998 року № 161-XIV зі змінами та доповненнями, орендна плата за землю це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України "Про плату за землю").
Згідно ст. 14. Закону України « Про плату за землю» від 3 липня 1992 року № 2535-XII зі змінами та доповненнями, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до ст. 17. Закону України « Про плату за землю» від 3 липня 1992 року № 2535-ХП зі змінами та доповненнями, податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-111 ( надалі - Закон України №2181), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування , який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетом та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно ст. 1 п. 1.1 Закону України №2181, платники податків юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Платники податків, відповідно до підпункту 4.І.І. п.4.1. ст.4 Закону України №2181, самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2., а також п. 4.3 цієї статті.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закон України №2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 6.2.1 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно з пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Відповідно до пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно з п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.
При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
На виконання зазначених вище вимог 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було надіслано на адресу відповідача першу податкову вимогу №1/658 від 31.07.2008р. на суму 127 грн. 99 коп. та другу № 2/764 від 04.09.2008 податкову вимогу на суму 993 грн. 11 коп.
Як вбачається з матеріалів справи перша податкова вимога №1/658 від 31.07.2008р. на суму 127 грн. 99 коп. та друга податкова вимоги № 2/764 від 04.09.2008 №1/1226, вважаються врученими відповідачу, оскільки були розміщені на дошці податкових оголошень 04.08.2008року та 04.09.2008 року , в зв'язку з тим, що платник податків не знаходиться за адресою: Київська область, с Воропаїв, що підтверджується Актом №104 від 04.08.2008р. (а.с 10) та Актом №118 від 04.09.2008 року .
Доказів оскарження відповідачем в апеляційному чи судовому порядку першої податкової вимоги №1/658 від 31.07.2008р. на суму 127 грн. 99 коп. та другої податкової вимоги № 2/764 від 04.09.2008 на суму 993 грн. 11 коп. суду не надано.
З Довідки - розрахунку №2509/9/24-040/409 від 04.11.2008 р. суми податкового боргу СТ «Наш час» (ін.код 34688471) та пояснень представника позивача Колодій О.М. вбачається, що станом на 03.11.2008 року з нарахованих 3460 грн. 48 коп. орендної плати за землі державної та комунальної власності за липень, сепень, вересень, жовтень 2008 року, станом на 03.11.2008 року було погашено за рахунок переплати 737 грн. 13 коп., не сплаченою залишилась орендна плата в сумі 2723 грн. 35коп.
Отже, судом встановлено, що у строк, визначений п.п.5.3.1п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181 та ст. 17 Закону України « Про плату за землю», відповідач податкове зобовязання у сумі 2723 грн. 35 укоп. самостійно не сплатив.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України №2181податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4 ст.5 Закону України № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків .
Отже, відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " заборгованість відповідача по орендній платі за землі державної та комунальної власності у сумі 2723 грн. є податковим боргом .
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України « Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах , міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 122-143, 151-154, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області до Садівницького товариства «Наш час» про стягнення заборгованості до бюджету в сумі 2723 грн. 35 коп. - задовольнити.
Стягнути з Садівницького товариства «Наш час» (07354, Київська область, Вишгородський район, с Воропаїв, код ЄДРПОУ 34688471) до Державного бюджету України заборгованість в сумі 2723 (дві тисячі сімсот двадцять три) грн. 35 коп.
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.