Постанова № 8828449, 29.03.2010, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2010
Номер справи
2-а-883/10/0270
Номер документу
8828449
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2010 р. Справа № 2-а-883/10/0270 м. Вінниця

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Вільчинського Олександра Ванадійовича,

при секретарі судового засідання: Гонті Інні Олександрівні

за участю представників сторін:

позивача : Масненької І.В.

відповідача : Милятинського Ю.П.

прокурора : Гембери С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: прокурора Іллінецького району Вінницької області в інтересах Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції

до: приватно-орендного підприємства "Агропромислова корпорація "Якубівка"

про: стягнення заборгованості по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку в сумі 7368,50 грн.

ВСТАНОВИВ :

До суду звернувся прокурор Іллінецького району Вінницької області в інтересах Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції у Вінницькій області (далі - позивач) до приватно-орендного підприємства "Агропромислова корпорація "Якубівка" (далі – відповідач) про стягнення заборгованості по сплаті фіксованого сільськогосподарського податку в сумі 7368,50 грн., мотивуючи позовні вимоги наступним.

Прокурор вважає, що відповідачем в порушення норм Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" станом на 27.02.2010 року не сплачено 7368,50 грн. вказаного податку, при цьому загальна сума заборгованості відповідача складає 16541,14 грн., в т.ч. заборгованість в розмірі 9172,64 грн., що визначена в постанові Вінницького окружного адміністративного суду від 26.03.2009 р. по справі №2-а-1351/09/0270.

Враховуючи викладене, прокурор просить суд задовольнити позовні вимоги та стягнути суму заборгованості з відповідача.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, та надані у справу докази, просили позов задовольнити.

В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував та просив суд в задоволені позовних вимог відмовити.

Заслухавши прокурора, представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Приватно-орендне підприємство "Агропромислова корпорація "Якубівка" зареєстроване як юридична особа Іллінецькою районною державною адміністрацією 02.02.2001 року та перебуває на обліку як платник податків в Іллінецькому відділенні Липовецької міжрайонної державної податкової інспекції, що підтверджується відповідними доказами (а.с.6,7).

Згідно з довідкою Головного управління статистики Вінницької області № 710 від 01.02.2001 року приватно-орендне підприємство "Агропромислова корпорація "Якубівка" включене до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код - 03733453, керівник – Милятинський Юрій Петрович, місцезнаходження: 22720, Вінницька область, Іллінецький район, с. Якубівка, вул. Шкільна, 15А (а.с.5).

Судом встановлено, що зобов’язання в сумі 7368,50 грн., яке підлягає сплаті відповідачем, підтверджуються податковим розрахунком фіксованого сільськогосподарського податку за 2009 рік (а.с.8), витягом з облікової картки відповідача станом на 31.12.2009 р. (а.с.9,10) та витягом з облікової картки відповідача станом на 07.02.2010 р. (а.с.11).

Як вбачається з матеріалів справи (а.с.12,13), постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 26.03.2009 р. по справі №2-а-1351/09/0270 визначена заборгованість відповідача в сумі 9172,64 грн. станом на 16.02.2009 року, яка, як встановлено в судовому засіданні, на момент винесення рішення погашена не була.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, заперечень представника відповідача та наданих у справу доказів, суд виходить з наступного.

Відповідно до положень п. 19 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування" фіксований сільськогосподарський податок відноситься до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Статтею 4 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі).

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування" контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами. Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачено, що завданнями органів ДПС є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до положень ст. 2 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" платниками даного податку є сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм, передбачених законами України, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, а також рибницькі, рибальські та риболовецькі господарства, які займаються розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах), у яких сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, перевищує 75 відсотків загальної суми валового доходу.

Статтею 5 вищезазначеного Закону України встановлено, що платники податку визначають суму фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік у порядку і розмірах, передбачених цим Законом, і подають розрахунок органу державної податкової служби за місцем знаходження платника податку до 1 лютого поточного року.

Сплата податку проводиться щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем базового звітного (податкового) місяця, у розмірі третини суми податку, визначеної на кожний квартал від річної суми податку, у таких розмірах: у I кварталі - 10 відсотків; у II кварталі - 10 відсотків; у III кварталі - 50 відсотків; у IV кварталі - 30 відсотків.

Статтею 7 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" визначено, що органи державної податкової служби у районах ведуть облік нарахування і сплати сум фіксованого сільськогосподарського податку за формою і в порядку, затвердженими Державною податковою адміністрацією України.

Контроль за своєчасним і повним надходженням сум фіксованого сільськогосподарського податку здійснюють органи державної податкової служби.

Стаття 8 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" передбачає, що платники податку несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум фіксованого сільськогосподарського податку згідно із законодавчими актами України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 658 від 23.04.1999 року «Про затвердження Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку» встановлено порядок справляння та обліку вищезазначеного податку.

Відповідно до п. 14 даного Положення сума фіксованого сільськогосподарського податку вноситься протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем базового звітного (податкового) місяця, на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки.

Нормами ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що податкове зобов’язання – зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені нормативно-правовими актами, а податковий борг (недоїмка) - податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 вищезазначеного Закону України платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, а також норм Закону України "Про систему оподаткування", платники податків зобов’язані в повній мірі та в установлений строк сплачувати податки та збори до Державного бюджету України а також місцевих бюджетів.

Відповідно до положень п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи, встановленим у судовому засіданні, та не спростовуються запереченнями представника відповідача, заявлена в позові сума підтверджується належними доказами, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Крім того, суд враховує, що відповідно до ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, прокурор може звертатися до адміністративного суду із адміністративним позовом про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.

Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

При винесенні рішення суд також враховує те, що відповідачем не надано у справу доказів в спростування позовних вимог.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні обставин справи та вищезазначених положень чинного законодавства України суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з розподілом судових витрат за правилами статті 94 КАС України.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватно-орендного підприємства «Агропромислова корпорація «Якубівка» (22720, Вінницька область, Іллінецький район, с. Якубівка, вул. Шкільна, 15А, код ЄДРПОУ 03733453) на користь Іллінецької міжрайонної державної податкової інспекції (р/р 31410530700186, місцевий бюджет Якубівської сільської ради, платіж 16040100, код одержувача 34701298, банк ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015) загальну суму податкової заборгованості перед бюджетом по фіксованому сільськогосподарському податку в сумі 7 368 (сім тисяч триста шістдесят вісім) грн. 50 коп. за рахунок активів платника податків.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 30.03.10

Суддя           Вільчинський Олександр Ванадійович