ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2010 р. Справа № 2-а-356/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Альчука Максима Петровича,
при секретарі судового засідання: Савченко Олені Олегівні
за участю представників сторін:
позивача : Охрімовського Я.В. - представник за довіреністю
відповідача : не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції
до: комунального підприємства теплових мереж "Тиврівтеплокомуненерго"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
Вінницька міжрайонна державна податкова інспекція звернулась в суд з адміністративним позовом до комунального підприємства теплових мереж «Тиврівтеплокомуненерго» про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 8094,73 грн. за рахунок активів.
Позовні вимоги мотивовані тим, що комунальне підприємство теплових мереж «Тиврівтеплокомуненерго» є юридичною особою. 02.03.2001 року зареєстроване Тиврівською райдержадміністрацією та являється платником податків і зборів встановлених Законом України "Про систему оподаткування", зокрема є платником податку на додану вартість. Станом на 04.02.2010 року за даним підприємством рахується податковий борг на загальну суму 8094,73 грн. по даному виду податку.
В зв’язку з цим, позивач просить задовольнити його позов та стягнути з відповідача вказаний податковий борг.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, просив суд задовольнити його в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився. Про дату, час і місце розгляду справи повідомлений завчасно і належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 2179309. Представник позивача висловив думку про можливість розгляду справи без участі відповідача. Суд, прийнявши до уваги думку представника позивача, вважає, що вжив достатніх заходів для повідомлення відповідача про час і місце розгляду справи з його участю або участю повноважного представника відповідача, для реалізації ним права судового захисту свої прав та інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України, адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим кодексом, тому неявка відповідача у судове засідання без повідомлення причин свідчить про умисне затягування розгляду справи, що може потягнути за собою порушення строків провадження у справі.
За таких обставин суд, вислухавши думку позивача, вирішив за можливе розглянути справу без участі відповідача або його повноважного представника.
Суд, вислухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, про задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків в податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації та не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
В той же час, згідно п. 5.2.1. ст. 5 даного Закону податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 вказаного Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання протягом граничних строків, визначених цим законом, такий платник зобов’язаний сплатити штраф.
Податковими повідомленням-рішеннями № 0000891601/0 від 16.11.2009 року та № 0000391601/0 від 30.07.2008 року до відповідача були застосовані штрафні санкції в сумі 90 грн. 34 коп.
Відповідно до п.п. 16.1.2. п. 16.1. ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" нарахування пені розпочинається при нарахування суми податкового зобов’язання контролюючим органом - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, визначеного у податковому зобов’язанні.
Згідно п.п. 16.4.1. п. 16.4. ст.16 вказаного Закону, пеня нараховується на суму податкового боргу із розрахунку 120 % річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою. За кожний календарний день прострочення у його сплаті.
В зв’язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов’язань було нараховано пеню в сумі 75 грн. 20 коп..
Таким чином, як встановлено судом, станом на 04.02.2010 року за комунальним підприємством теплових мереж «Тиврівтеплокомуненерго» рахується податковий борг по податку на додану вартість в сумі 8094,73 грн., в т.ч.: податкове зобов’язання в сумі - 7929,19 грн., штрафні санкції - 90 грн. 34 коп., пеня - 75 грн.20 коп.
Вінницькою міжрайонною державною податковою інспекцією вживались заходи з погашення податкового боргу платника податків, передбачені законом України "Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме направлялись податкові вимоги № 1/24 від 07.07.2008 року, № 2/27 від 08.08.2008 року, проте, вжиті заходи не дали позитивного результату щодо погашення податкового боргу і на даний час податковий борг відповідачем не погашено.
Відповідно до ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Згідно ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Як зазначено у п. 1.7 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Таким чином, судом встановлено, що комунальне підприємство теплових мереж «Тиврівтеплокомуненерго» при здійсненні виду діяльності, допустило податковий борг на загальну суму 8094,73 грн. по податку на додану вартість.
Наявність вказаного податкового боргу підтверджується виписками з облікової картки по податку на додану вартість, довідкою про заборгованість від 03.02.2010 року, корінцями першої та другої податкової вимог та іншими матеріалам справи.
За таких підстав, відповідно до чинного законодавства, податкові зобов’язання відповідача підлягають погашенню за рахунок примусового стягнення його активів.
Враховуючи те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву Вінницької міжрайонної державної податкової інспекції до комунального підприємства теплових мереж "Тиврівтеплокомуненерго" про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства теплових мереж "Тиврівтеплокомуненерго" (Вінницька область, Тиврівський район, смт. Тиврів, вул. Л. Ратушної, 15, код ЄДРПОУ 23109939) заборгованість з податку на додану вартість в сумі 8094,73 грн. (вісім тисяч дев’яносто чотири гривні сімдесят три копійки) за рахунок його активів в дохід Державного бюджету України.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 19.03.10
Суддя Альчук Максим Петрович
Копія вірна
Суддя:
Секретар:
18.03.2010