
Справа №705/1793/17
2-а/705/48/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2020 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області, в складі:
головуючої - судді Годік Л.С.
за участю: секретаря судового засідання Шаповал Н.В.
позивача ОСОБА_1
представника позивача Патрікєєвої І.В.
представника відповідача Гладченко Д.В.
представників третіх осіб: Лободюк О.В., Тесля Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Уманської міської ради, треті особи: Відділ архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради, Відділ житлово-комунального господарства Уманської міської ради, про скасування рішення виконавчого комітету Уманської міської ради,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом про те, що 30.03.2017 виконавчий комітет Уманської міської ради виніс рішення № 121 «Про демонтаж тимчасових споруд на території міста Умань, встановлених з порушенням законодавства».
Вважає вказане рішення неправомірним, незаконним та таким, що не відповідає нормам чинного законодавства та таким, що порушує її права та свободи.
10 квітня 2017 року, вона отримала листа від відділу житлово - комунального господарства про демонтаж тимчасової споруди, разом з листом, як додаток, отримала витяг з рішення виконавчого комітету. При прийняті рішення виконавчим комітетом Уманської міської ради 30 березня 2017 року, вона присутньою не була, запрошення на засідання не отримувала.
В повідомленні «Про демонтаж тимчасової споруди» від 04.04.2017 року вказано, що тимчасова споруда розташована поблизу будинку за адресою: вул АДРЕСА_1 підлягає знесенню (демонтажу), причин демонтажу не вказано, в чому полягають можливі порушення не зазначено.
В серпні 2014 року вона звернулась з відповідними документами визначеними законодавством до Уманської міської ради для отримання дозволу на розміщення ТС по АДРЕСА_4, що підтверджується реєстраційною карткою від 19.08.2014 року індекс документу В -396/02.
04 серпня 2015 року вона отримала дозвіл на розміщення тимчасової споруди рішенням Уманської міської ради від 04.08.2015 року № 221. 04 серпня 2015 року їй було видано Управлінням містобудування та архітектури Уманської міської ради паспорт прив`язки тимчасової споруди № 221 за адресою: АДРЕСА_4. Паспорт прив`язки дійсний до 04.08.2020 року. Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затвердженим Наказом Міністерства Регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011 року передбачено, що паспорт прив`язки тимчасової споруди є підставою для її розміщення. Питання розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності врегульовано ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» № 3038- VI та Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово - комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності». Відповідно до п.2 вказаного Порядку підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив`язки ТС.
Відповідно до п.2.10 Порядку, паспорт прив`язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку. Усі передбачені Порядком документи у мене були наявні у повному обсязі і були підставою для оформлення та видачі паспорту прив`язки тимчасової споруди. Після одержання відповідної дозвільної документації, були проведені відповідні будівельні роботи та встановлено торгівельний павільйон за адресами вказаними в дозвільній документації.
При цьому, в матеріалах справи відсутні, а відповідачем по справі не наведено будь-яких доказів порушення позивачем вимог Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та інших законодавчих актів, за наявності яких можливо б було анулювання паспортів прив`язки ТС відповідно до п.2.27 Порядку, згідно якого дія паспорта прив`язки ТС анулюється лише за умов: недотримання вимог паспорта прив`язки при її встановленні; не встановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив`язки; або надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив`язки ТС.
10 серпня 2015 року вона подала заяву до Уманської міської ради в якій просила надати дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки для встановлення сервітуту, орієнтованою площею 0,0033га, для роздрібної торгівлі, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1. 18.08.2015 року засіданням комісії у сфері регулювання земельних відносин виконавчого комітету Уманської міської ради протоколом №9 зазначено: «вважати за можливе винести питання на розгляд чергової сесії міської ради» дане рішення прийнято за результатом розгляду заяви ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо встановлення сервітуту на земельну ділянку для розміщення тимчасової споруди відповідно до паспорту прив`язки за адресою: АДРЕСА_4 . Дані обставини свідчать про те, що в 2015 році документація, яка подавалась до Уманської міської ради, щодо оформлення дозволу на розміщення тимчасової споруди та складання проекту відведення земельної ділянки для встановлення сервітуту відповідала нормам закону. Паспорт прив`язки ТС також відповідав нормам закону і не викликав жодних питань в органах місцевого самоврядування. Даний факт також підтверджується актами перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил управління державної архітектурно - будівельної інспекції у Черкаській області від 26.01.2016 року та 09.12.2015 року, за результатами перевірки не виявлено порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. В актах зазначено, що: «на момент перевірки за вказаною адресою влаштовано металевий каркас для тимчасових споруд, відповідно до паспорту прив`язки. Факту будівництва капітальних будівель не виявлено».
Крім того, як стало відомо, ще 09 вересня 2016 року відділ архітектури, містобудування та кадастру виготовив повідомлення на її ім`я, про те що наказом відділу архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради від 06.09.2016 року №9 - ТС паспорт прив`язки тимчасової споруди від 04 серпня 2015 року № 221 на ім?я ОСОБА_1 - анульовано. Дане повідомлення стало нібито підставою для винесення рішення виконкому Уманської міської ради від 30 березня 2017 року про демонтаж ТС. Повідомлення нею не отримувалось, про його існування вона не знала до того часу доки не почала з`ясовувати всі обставини винесення рішення виконкому. Крім того, підстави прийняття рішення про анулювання паспорту прив`язки не роз`яснені, не розписані та фактично наявність останніх нічим не підтверджена. Також, вище описаний порядок фіксування нібито порушень з її боку відносно тимчасової споруди суперечить «Порядку демонтажу незаконно встановлених споруд на території міста Умань» затвердженому рішенням сесією VI скликання Уманської міської ради.
Виявлення ТС, які підлягають демонтажу, здійснюється Інспекцією з благоустрою м. Умань. За наявності підстав для демонтажу (знесення) ТС, передбачених пунктом 2 розділу ІІ цього Порядку, Інспекція складає акт про розміщення ТС з порушенням законодавства. На підставі акта про розміщення ТС з порушенням законодавства, відділ житлово-комунального господарства Уманської міської ради в 10-ти денний термін готує і подає на розгляд виконавчого комітету Уманської міської ради проект рішення виконавчого комітету про знесення (демонтаж) ТС, яка встановлена з порушенням вимог чинного законодавства України, з переліком ТС, що підлягають знесенню (демонтажу). Дане рішення в обов`язковому порядку погоджується з Управлінням містобудування та архітектури.
Аналізуючи все вказане, можливо зробити висновок, про порушення Порядку демонтажу незаконно встановлених споруд на території міста Умань.
Просить суд скасувати рішення виконавчого комітету Уманської міської ради від 30 березня 2017 року № 121 «Про демонтаж тимчасових споруд на території міста Умань, встановлених з порушенням законодавства» в частині відносно об`єкта розташованого за адресою: м. Умань, поблизу будинку по АДРЕСА_1 , власник ОСОБА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_7 .
В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 підтримала свій позов, просила його задовольнити.
Представник позивача ОСОБА_1 - Патрікєєва І.В. позов підтримала, просила його задовольнити.
Представник відповідача Уманської міської ради - Гладченко Д.В. позов не визнала, просила відмовити у задоволенні позову. 01.10.2018 р. на адресу суду від Уманської міської ради надійшов Відзив на позовну заяву ОСОБА_2 в якому зазначено, що відповідно до частини 2 статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» - до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить: здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об`єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об`єктів тощо.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» - до об`єктів благоустрою населених пунктів належать: вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; прибудинкові території.
Відповідно до статті 14 Закону України Про благоустрій населених пунктів» - об`єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, інших вимог, передбачених законодавством.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» на об`єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об`єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо.
Відповідно до пункту 44 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до підпункту 7 пункту «а» частини першої статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.
Тобто, саме до повноважень органу місцевого самоврядування яким є виконавчий комітет Уманської міської ради віднесено повноваження по організації благоустрою населених пунктів, контролю за станом благоустрою та приведення благоустрою до порядку.
Відповідно до вищевказаного 30 березня 2017 року виконавчий кoмiтeт Уманської міської ради на своєму засіданні прийняв рішення № 121 «Про демонтаж тимчасових споруд на території міста Умань, встановлених з порушенням законодавства». Даним рішенням затверджено перелік тимчасових споруд, що підлягають знесенню (демонтажу). До даного переліку тимчасових споруд включена споруда ОСОБА_1 , яка розташована поблизу будинку за адресою: АДРЕСА_1 , оскільки паспорт прив`язки від 04.08.2015 року № 221 (виданий ОСОБА_1 ), який є єдиною підставою для розміщення тимчасової споруди анульований наказом відділу архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради від 06.09.2016 року № 9-ТС. Вказаний наказ є чинним, ніким не оспорюваний та не скасований, а тому діє на дані правовідносини.
Відповідно до частини шостої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.
Пунктом 1 Рішення було затверджено перелік тимчасових споруд що підлягають знесенню.
Пунктом 3 Рішення, власникам тимчасових споруд надано 10 днів для добровільного виконання рішення про демонтаж. Тобто, до 06.11.2016 року власники ТС могли добровільно знести незаконно встановлені споруди. Що позивачем всупереч Закону фактично не було здійснено.
Тобто, позов ОСОБА_1 є явно необгрунтованим, безпідставним та таким, що не підлягає до задоволення.
В судовому засіданні представник відділу архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради Лободюк О.В. заперечувала проти задоволення позову ОСОБА_1 .. Від представника відділу архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради Лободюк О.В. 17.01.2018 р. на адресу суду надійшов Відзив на позовну заяву ОСОБА_1 в якому зазначено, що органом, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері містобудування та архітектури, визначених ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» є відділ архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради.
Механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, в тому числі і отримання паспорта прив`язки ТС та умови анулювання дії паспорта прив`язки ТС визначає Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011, який є спеціальним нормативним актом, що регулює спірні правовідносини.
Відповідно до пункту 1.3 Порядку, тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Підставою для розміщення ТС є паспорт прив`язки ТС, який оформлюється органом з питань містобудування та архітектури. Встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив`язки, відхилення від нього не допускається.
Для розміщення ТС за адресою: АДРЕСА_4, виготовлено паспорт прив`язки № 221 від 04.08.2015, який виданий Управлінням містобудування та архітектури Уманської міської ради.
Відповідно до пункту 2.27 Порядку, дія паспорта прив`язки ТС анулюється за таких умов: недотримання вимог паспорта прив`язки при її встановленні; невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив`язки; надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 Порядку, під час підготовки паспорта прив`язки ТС.
У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив`язки, самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу (згідно Порядку).
06.09.2016 року відділом архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради отримано лист №1031/09 від 05.09.2016 року відділу житлово-комунального господарства Уманської міської ради, в якому повідомлялося, що 11.08.2016 року в ході перевірки та візуального обстеження ТС по вул. Незалежності, Інспекцією з благоустрою при відділі житлово-комунального господарства м. Умань встановлено, що за адресою АДРЕСА_1 тимчасова споруда не відповідає паспорту прив?язки, а саме: при проведенні перевірки та візуального обстеження ТС, встановлено наступне: тимчасова споруда була встановлена на бетонній основі висотою приблизно 700 мм. Паспорт прив`язки не передбачає такого нововведення з боку утримувачів тимчасової споруди.
Також зазначає, що ОСОБА_1 зобов`язувалась виконати вимоги паспорта прив`язки у повному обсязі відповідно до заяви від 07.08.2015 року, чого не зробила.
Враховуючи вищенаведені факти, відділ архітектури, містобудування та архітектури Уманської міської ради видав Наказ №9-ТС від 06.09.2016 року про анулювання паспорта прив`язки тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_3 -1, виданого 04.08.2015 року за № 221 на ім`я ОСОБА_1 . Тому, вважає, що Наказ відповідає вимогам чинного законодавства України, виданий у передбачений законом спосіб уповноваженим на те органом, то він не може бути скасований.
Також, просить суд прийняти до уваги інформацію, надану КП «Уманьводоканал» до виконавчого комітету Уманської міської ради від 16.11.2015 року № 948/08 про виявлений факт самовільного будівництва малої архітектурної форми (торговельного кіоску) на перехресті вул. Жовтневої Революції - вул. І.Богуна, поблизу житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1). Будівництво розпочато з порущенням державних будівельних норм, а саме ДБН В.2.5 - 74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди». Під забудову потрапляє водопровідний ввід Д=63 мм до ж/б по АДРЕСА_1. Крім того, на відстані 2 м від об?єкту будівництва знаходиться пожежний гідрант, що ускладнює експлуатацію та ремонт пожежного гідранту.
Крім того, численні скарги мешканців даного мікрорайону, стали підставою прийняття рішення виконавчим комітетом Уманської міської ради від 10.02.2016 року № 23 внести зміни до Комплексної схеми ТС для провадження підприємницької діяльності, виклавши торгову зону № 10 в новій редакції.
Тому, відділ архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради заперечує проти задоволення позову заявленого ОСОБА_1 вважає, що позовні вимоги до відділу архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради являються незаконними, безпідставними та необгрунтованими на підставі вищевикладеного.
В судовому засіданні представник відділу житлово-комунального господарства Уманської міської ради Тесля Т.А. заперечувала проти задоволення позову посилаючись на його безпідставність.
Суд, вислухавши учасників процесу, дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Згідно реєстраційної картки від 19.08.2014 р. В-396/02 від ОСОБА_1 прийнято заяву про надання дозволу на розміщення ТС по АДРЕСА_10 (а.с.10).
04 серпня 2015 року ОСОБА_1 Управлінням містобудування та архітектури Уманської міської ради було видано паспорт прив`язки тимчасової споруди № АДРЕСА_1 . Паспорт прив`язки дійсний до 04.08.2020 року (а.с.11). Крім того, позивачці було надано Схему розміщення ТС, План благоустрою (а.с.12,13). ОСОБА_1 замовила Ескізи фасадів ТС та 07.08.2015 р. написала заяву якою повідомила, що вимоги паспорта прив`язки групи тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності виконає у повному обсязі (а.с.14,15).
10.08.2015 р. ОСОБА_1 подала на адресу Уманської міської ради Заяву про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки для встановлення сервітуту, орієнтовною площею 0,0033 га, для роздрібної торгівлі, яка розташована по АДРЕСА_4 . Згідно протоколу № 19 засідання комісії у сфері регулювання земельних відносин виконавчого комітету Уманської міської ради від 18.08.2015 р. вирішено вважати за неможливе винести питання про розробку проекту землеустрою на розгляд чергової сесії міської ради (а.с.20,21).
Згідно Актів перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 09.12.2015 р. та 26.01.2016 р. Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області факту будівництва капітальних будівель за адресою: АДРЕСА_1, не виявлено (а.с.22,23).
16.11.2015 р. директором КП «Уманьводоканал» Токаревим Ю.М. до виконавчого комітету Уманської міської ради подано Інформацію про виявлений факт самовільного будівництва малої архітектурної форми (торговельного кіоску) на перехресті вул. Ж.Революції - вул. І.Богуна, поблизу житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1. Будівництво розпочато з порущенням державних будівельних норм, а саме ДБН В.2.5 - 74:2013 «Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди». Під забудову потрапляє водопровідний ввід Д=63 мм до ж/б по АДРЕСА_1. Крім того, на відстані 2 м від об?єкту будівництва знаходиться пожежний гідрант, що ускладнює експлуатацію та ремонт пожежного гідранту (а.с.53).
03.12.2015 р. ст. інспектором Інспекції з благоустрою м. Умань (на підставі Акту від 03.12.2015 р.) було складено протокол про адміністративне правопорушення вчинене ОСОБА_1 , а саме: порушила вимоги п. 18.1 загальноміської програми благоустрою міста Умань - провела будівництво капітального фундаменту (а.с.55,56).
Листом в.о. начальника відділу житлово-комунального господарства Харченка В.П. від 05.09.2016 р. № 1031/09 адресованого начальнику відділу архітектури, містобудування та кадастру Вербовській О .Б. повідомлено, що 11.08.2016 р. в ході перевірки тимчасових споруд по АДРЕСА_1 Інспекцією з благоустрою при відділі житлово-комунального господарства м. Умань встановлено, що за адресою: АДРЕСА_3 -1 тимчасова споруда не відповідає паспорту прив`язки за реєстраційним номером 221, виданий 04 серпня 2015 р. гр. ОСОБА_1 на тимчасову споруду по АДРЕСА_4 (а.с.54).
Згідно Наказу № 9-ТС від 06.09.2016 р. начальника відділу архітектури, містобудування та кадастру Вербовської О.Б. анульовано паспорт прив`язки тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1, виданого 04.08.2015 р. за № 221 на ім`я ОСОБА_1 (а.с.134).
30 березня 2017 р. Рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради № 121 затверджено перелік тимчасових споруд, що підлягають знесенню (демонтажу) з метою впорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності та вирішення питань, пов`язаних із самовільним розміщенням тимчасових споруд, здійснення контролю за станом благоустрою на території міста Умань, забезпечення в ньому чистоти і порядку, на підставі актів про обстеження та фото фіксацію тимчасових споруд з порушенням законодавства. У вказаний перелік потрапила і тимчасова споруда по АДРЕСА_3 -1 (а.с.106, 17-18,19).
Рішенням сесії VI скликання Уманської міської ради затверджено Порядок демонтажу незаконно встановлених споруд на території міста Умань (а.с.116-118).
04.04.2017 р. за № 393/09 начальником відділу житлово-комунального господарства Харченком В.П. повідомлено ОСОБА_1 про демонтаж вказаної тимчасової споруди по АДРЕСА_3 -1 (а.с.16).
Відповідно до частини 2 статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» - до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить: здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об`єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів, озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об`єктів тощо.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» - до об`єктів благоустрою населених пунктів належать: вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; прибудинкові території.
Відповідно до підпункту 7 пункту «а» частини першої статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.
Механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, в тому числі і отримання паспорта прив`язки ТС та умови анулювання дії паспорта прив`язки ТС визначає Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011, який є спеціальним нормативним актом, що регулює спірні правовідносини.
Відповідно до пункту 1.3 Порядку, тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Підставою для розміщення ТС є паспорт прив`язки ТС, який оформлюється органом з питань містобудування та архітектури. Встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив`язки, відхилення від нього не допускається.
Відповідно до пункту 2.27 Порядку, дія паспорта прив`язки ТС анулюється за таких умов: недотримання вимог паспорта прив`язки при її встановленні; невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив`язки; надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 Порядку, під час підготовки паспорта прив`язки ТС.
У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив`язки, самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу (згідно Порядку).
Враховуючи зазначене, суд вважає, що позивачем було встановлено ТС з порушенням Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 244 від 21.10.2011, ТС не відповідала паспорту прив`язки, що було встановлено відповідно Інспекцією з благоустрою при відділі житлово-комунального господарства м. Умань, у зв`язку з чим Наказом відділу архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради № 9-ТС від 06.09.2016 року паспорт прив`язки ТС було анульовано. Даний наказ не скасований та є чинним. На підставі вказаного Наказу рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради від 30.03.2017 року в перелік тимчасових споруд, що підлягають знесенню, вказано і тимчасову споруду встановлену позивачем.
Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 не підлягає до задоволення.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 2, 72-77, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Уманської міської ради, треті особи: Відділ архітектури, містобудування та кадастру Уманської міської ради, Відділ житлово-комунального господарства Уманської міської ради, про скасування рішення виконавчого комітету Уманської міської ради.
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду через Уманський міськрайонний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня його проголошення, з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Леся Сергіївна Годік