Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2а- 42046/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2010 р. м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого –судді Шевченко О.В.,
при секретарі –Нікітенко Л.Ю.,
за участю представника позивача Феннікової К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області до Пересічанського управління житлово-комунального господарства про стягнення суми, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державна інспекція з контролю за цінами в Харківській області звернулась до суду з позовом до Пересічанського управління житлово-комунального господарства в якому просить суд стягнути з відповідача на користь державного бюджету України кошти в сумі 4926грн.09коп., згідно з рішенням Державної інспекції з контролю цінами № 66 від 30 липня 2009р.”Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін”.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, в обгрунтування яких зазначив наступне. Державною інспекцією з контролю за цінами в Харківській області проведено перевірку з 23.07.09р. по 30.07.09р. Пересічанського управління житлово-комунального господарства, якою встановлено, що Пересічанське управління з серпня по грудень 2008року, в порушення вимог законодавства, застосовувало завищення тарифів на послуги з вивезення та утилізації твердих побутових відходів для бюджетної установи та тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення для населення. За період з серпня по грудень 2008року Пересічанське управління необґрунтовано одержало виручку разом зі штрафом у сумі 4926,90грн., яка залишається несплаченою.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлявся судовою повісткою з поштовим повідомленням. Відповідно до ст.35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засідання не скористався.
Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
30.07.2009року Державною інспекцією з контролю за цінами в Харківській області була проведена перевірка, якою встановлено порушення вимог рішення Пересічанської селищної ради 4 сесії V скликання від 07.08.06р. «Про затвердження тарифів на послуги з вивезення та утилізації ТПВ, що надаються Пересічанським управлінням житлово-комунального господарства на території Пересічанської селищної ради», рішення Пересічанської селищної ради 4 сесії V скликання від 07.08.06р. «Про затвердження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, що надаються Пересічанським управлінням житлово-комунального господарства на території Пересічанської селищної ради». За наслідками перевірки було складено Акт № 01183 від 30.07.2009р.
Відповідно до Акту перевірки, встановлено завищення тарифів на послуги з вивезення та утилізації твердих побутових відходів для бюджетної установи та тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення для населення. Згідно з актом виконаних робіт за серпень 2008 року Пересічанське управління нарахувало Пересічанській загальноосвітній школі плату за послугу з вивезення та утилізації твердих побутових відходів в розмірі 188,05 грн. з застосуванням завищеного тарифу, а саме 31,34 грн.
Згідно з п.п. 1 п. 1 Рішення Пересічанської селищної ради 4 сесії V скликання від 07.08.06 р. «Про затвердження тарифів на послуги з вивезення та утилізації ТПВ, що надаються Пересічанським управлінням житлово-комунального господарства на території Пересічанської селищної ради»- вивіз та утилізація ТПВ для бюджетних організацій - 14,70 грн. за 1 куб. м.; утилізація ТПВ для інших організацій - 14,70 грн. за 1 куб. м. Виходячи з того, що Пересічанська ЗОШ є бюджетною організацією, то Пересічанським управлінням необхідно було застосовувати обґрунтований тариф в розмірі 14,70 грн., який передбачений зазначеним рішенням. Завищення тарифу відбулось внаслідок додаткового додавання до плати за послугу з вивезення та утилізації твердих побутових відходів вартість транспортних послуг - 99,85 грн., які входять до складу тарифа 14,70 грн. за 1 куб. Таким чином, Пересічанське управління житлово-комунального господарства внаслідок застосування завищеного тарифу одержало необґрунтовану виручку в сумі 99,85 грн.
Крім того, Пересічанське управління застосовувало завищені тарифи на послуги з водопостачання і водовідведення. Згідно з Розрахунком норм витрат БНІП 2.04.01-85 норми витрат води та водовідведення на мсяць на 1 особу, яка мешкає по вул. Шота Гогорішвілі, складає 6,3 м . Вартість зазначеної послуги буде складати 0,79 х 6,3 х 4 =19,91. Управління фактично застосовувало тариф на послугу з водопостачання у розмірі 1,14 грн. за 1 м3, замість обґрунтованого 0,79 грн. за 1 м3. Таким чином, Пересічанське управління житлово-комунального господарства при застосуванні завищеного тарифу на послуги з водопостачання, отримало необгрунтовану виручку у розмірі 8,85 грн.
Враховуючи вищевикладене, Пересічанське управління за виявлені порушення за період з серпня по грудень 2008 р. одержало необгрунтовану суму виручки в розмірі 1642,30 грн., що підтверджується довідкою-розрахунком.
На підставі Акту перевірки № 01183 від 30.07.2009р. Державною інспекцією з контролю за цінами в Харківській області було винесено Рішення № 66 від 30.07.2009р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, відповідно до якого необхідно вилучити в дохід державного бюджету суму 4926,90грн.
Відповідно до п. 1.4. Наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України/ Мінфіну "Про затвердження Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами" від 03.12.2001р. за № 298/519 підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства. Порушеннями порядку встановлення і застосування цін, за які накладаються економічні санкції, є, зокрема нарахування непередбачених законодавством націнок до цін і тарифів, що регулюються.
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" від 03.12.1990р. за № 507-XII вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
На підставі вищевикладеного, сума яка підлягає стягненню з відповідача на корить державного бюджету України складає 4926,90грн.
Керуючись ст.ст. 2, 8-14, 71, 86, 94, 159, 160-164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області до Пересічанського управління житлово-комунального господарства про стягнення суми –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Пересічанського управління житлово-комунального господарства (вул. Коваленка, 63, смт. Пересічне, Дергачівський район, Харківська обл., 62362) на користь державного бюджету України, (код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, на р/р УДК у Дергачівському районі Харківської області № 31113106700200 в Головному управлінні Державного казначейства України у Харківській обл., код 24134314, МФО 851011) кошти в сумі 1642,30 грн., (код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, на р/р УДК у Дергачівському районі Харківської області 31113106700200 в Головному управлінні Державного казначейства України у Харківській обл., код 24134314, МФО 851011) кошти в сумі 3284,60 грн. на загальну суму 4926.90 (чотири тисячі дев'ятсот двадцять шість) грн. 90 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлено 19 січня 2010 року.
Суддя Шевченко О.В.