Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
Справа №2а-147/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: Судді Майсак О.І.,
при секретарі: Слонімець Т.І,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом В.о. прокурора Гагарінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя до Приватного підприємства „Севбудкомплект” про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 3462,25 грн.,-
в с т а н о в и в:
В.о прокурора Гагарінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Приватного підприємства „Севбудкомплект” про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі 3462,25 грн. Вказує, що 18.11.2009 року відповідачем до ДПІ в Гагарінському районі м. Севастополя була надана декларація з податку на додану вартість за жовтень 2008 року, відповідно до наданої декларації вказано податок на додану вартість до виплату до бюджету в сумі 2555,00 грн., яка відповідачем на сплачена. 20.10.2009 року відповідачем було надано до Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2009 року із зазначенням, що до виплату до бюджету в сумі 333,00 грн., яка відповідачем до бюджету сплачена не була. Також 24.03.2009 року співробітниками ДПІ в Гагарінському районі м. Севастополя була здійснена перевірка ПП „Севбудкомплект” з питань дотримання своєчасності перерахування до бюджету суми ПДВ за січень та лютий 2009 року. За результатами перевірки було складено акт № 1190/10/15-237 від 24.03.2009 року. На підставі акту перевірки податковим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000561520/0/0 від 24.03.2009 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 3640,00 грн. Крім того, 08.07.2009 року співробітниками ДПІ в Гагарінському районі м. Севастополя була здійснена перевірка відповідача з питань своєчасності перерахування до бюджету суми ПДВ за травень 2009 року. За результатами перевірки було складено акт № 3211/15-2/33924721 від 08.07.2009 року. На підставі акту перевірки податковим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення № 00014311520/0 від 24.07.2009 року, про застосування штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн. Отже заборгованість відповідача перед бюджетом складає 3462,25 грн.
Просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом в розмірі 3462,25 грн.
Ухвалою від 25 січня 2010 року відкрито провадження по адміністративній справі.
Ухвалою від 26 січня 2010 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.
У судове засідання представник прокурора та представник позивача не з’явилися, надали на адресу суду заяви про розгляд справи за їх відсутністю, позовні вимоги підтримують у повному обсязі.
Відповідач, явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечив, хоча про час, дату та місце розгляду повідомлений належним чином (а.с.84).
В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представників сторін за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Статтею 121 Конституції України на прокуратуру покладається представництво інтересів громадян і держави в судах у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, визначених законом.
Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами та заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.
Рішенням Конституційного суду України № 3-рп/99 від 08.04.1999 р. визначено, що державні інтереси закріплені як Конституцією України, так і нормами інших правових актів, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає, у чому саме проявилося порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їх захисту і визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах.
Згідно зі ст. 4 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади.
Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України.
Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Органи державної податкової служби України координують свою діяльність з фінансовими органами, органами Державного казначейства України, органами служби безпеки, внутрішніх справ, прокуратури, статистики, державними митною та контрольно-ревізійною службами, іншими контролюючими органами, установами банків, а також з податковими службами інших держав.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно з п.п. 4.1.4 п. 4 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи таких фізичних осіб, отриманих протягом зайняття такої посади, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
В ході проведеної прокуратурою Гагарінського району м. Севастополя встановлено, що 18.11.2008 року відповідачем до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була здана декларація з податку на додану вартість за жовтень 2008 року (а.с.11-12). Згідно наданої декларації зазначено податок на додану вартість до виплати до бюджету в сумі 2555,00 грн., яка відповідачем до бюджету сплачена не була.
Крім того, 20.10.2009 року, відповідачем до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була здана декларація з податку на додану вартість за вересень 2009 року (а.с.14-15). Згідно наданої декларації зазначено податок на додану вартість до виплати до бюджету в сумі 333,00 грн., яка відповідачем до бюджету сплачена не була.
Також, 24.03.2009 року співробітниками ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була здійснена перевірка відповідача з питань своєчасності перерахування до бюджету суми ПДВ за січень та лютий 2009 року. За результатами перевірки було складено акт № 1190/10/15-237 від 24.03.2009 року (а.с.17). Перевіркою було встановлено, що відповідачем до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя не були представлені декларації за січень та лютий 2009 року, також станом на 24.03.2009 року не були представлені декларації з ПДВ за вказаний період.
Отже відповідачем було порушено п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
На підставі акту перевірки № 1190/10/15-237 від 24.03.2009 року керівництвом ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000561520/0/0 від 24.03.2009 року про застосування штрафних санкцій у розмірі 340,00 грн. (а.с.18), яке було отримано відповідачем 24.03.2009 року, але до бюджету сплачено не було.
Крім того, 08.07.2009 року співробітниками ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була здійснена перевірка відповідача з питань своєчасності перерахування до бюджету суми ПДВ за травень 2009 року. За результатами перевірки було складено акт № 3211/15-2/33924721 від 08.07.2009 року (а.с.20). Перевіркою було встановлено, що відповідачем до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя не була представлена декларація за травень 2009 року, також станом на 08.07.2009 року не була представлена декларації з ПДВ за вказаний період.
Отже відповідачем було порушено п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
На підставі акту перевірки № 3211/15-2/33924721 від 08.07.2009 року керівництвом ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001221520/00/0 від 08.07.2009 року про застосування штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн. (а.с.21), яке не було отримано відповідачем та до бюджету не сплачено.
Так, 22.07.2009 року співробітниками ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була здійснена перевірка відповідача з питань своєчасності перерахування до бюджету суми ПДВ за червень 2009 року. За результатами перевірки було складено акт № 3384/15-2/33924721 від 22.07.2009 року (зворот. а.с.24).
Перевіркою встановлено, що відповідачем було порушено п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
На підставі акту перевірки № 3384/15-2/33924721 від 22.07.2009 року керівництвом ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001431520/0 від 24.07.2009 року про застосування штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн. (а.с.23), яке не було отримано відповідачем та до бюджету не сплачено.
Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом складає 3462,25 грн., яка складається з заборгованості по декларації за жовтень 2008 року в розмірі 2555,00 грн., заборгованості по декларації за вересень 2009 року в розмірі 333,00 грн., штрафних санкцій по податковому повідомленню-рішенню № 0000561520/0/0 від 24.03.2009 року в розмірі 340,00 грн., по податковому повідомленню-рішенню № 0001221520/00/0 від 08.07.2009 року в розмірі 170,00 грн., по податковому повідомленню-рішенню № 00014311520/0 від 24.07.2009 року в розмірі 170,00 грн. та пені в розмірі 0,03 грн.
Відповідачем в добровільному порядку було сплачено суму боргу в розмірі 105,78 грн., отже сума заборгованості ПП „Севбедкомплект” перед бюджетом з ПДВ складає 3462,25 грн., яка до теперішнього часу не сплачена.
З огляду на зазначене, заборгованість перед бюджетом в розмірі 3462,25 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства „Севбудкомплект” (99057, м. Севастополь, вул. Фадеєва, 11-34, 99058, м. Севастополь, вул. Г. Бреста, 31-117, код ЄДРПОУ 33924721, р/р 26050301000783, р/р № 26005301000783 у СФ ВАТ ВТБ Банк м. Севастополь) в доход Гагарінського місцевого бюджету суму заборгованості перед бюджетом в розмірі 3462,25 грн., на р/р 31113029700006, код платежу 14010100, ГУ ДКУ в м. Севастополі, код ЄДРПОУ 24035612, МФО 824509, стягувач (отримувач) –Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24, ідентифікаційний код 23443220).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п’ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя О.І. Майсак