Постанова № 8776057, 15.03.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2010
Номер справи
2а-583/10/2370
Номер документу
8776057
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-583/10/2370 15.03.2010 р. м. Черкаси

10 год. 50 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Гаращенка В.В,

при секретарі: Бондар Т.П.,

за участю:

представника позивача: Батаргіної Ю.О. за довіреністю,

відповідача: ОСОБА_2 особисто,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в м. Черкаси до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в місті Черкаси звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 2221 грн. 33 коп., посилаючись на наявність у відповідача заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій.

Позивач стверджує, що за результатами перевірки щодо перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, встановлені порушення з боку відповідача вимог Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року, «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-ВР від 19.12.1995 року та «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»№ 98/96-ВР від 23.03.1996 року, внаслідок чого застосовано штрафні (фінансові) санкції в загальній сумі 2221 грн. 33 коп., які відповідачем не сплачені.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала та просила його задовольнити повністю.

Відповідач заперечень проти позову не надав, в судовому засіданні позов визнав, несплату штрафних (фінансових) санкцій пояснив тяжким фінансовим становищем.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

ОСОБА_2 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності 08.02.1996 року державним реєстратором виконавчого комітету Черкаської міської ради, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Спеціальними Законами, які визначають правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, регулювання виробництва і обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів та патентування деяких видів підприємницької діяльності є:

-Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі «Закон № 265/95-ВР»);

-Закон «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»№ 481/95-ВР від 19.12.1995 року (далі «Закон № 481/95-ВР»);

-Закон «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»№ 98/96-ВР від 23.03.1996 року (далі «Закон № 98/96-ВР»).

Частиною 1 ст. 15 Закону № 265/95-ВР визначено, що контроль за субєктами підприємницької діяльності щодо порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України, шляхом проведення планових або позапланових перевірок.

Так, 21.08.2009 року за результатами проведеної перевірки господарської одиниці відповідач павільйону 234, що знаходиться за адресою: м. Черкаси, Криваліївський ринок та складеного акту перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки та наявності торгових патентів і ліцензій від 21.08.2009 року № 001577, встановлені порушення відповідачем ст. 3 Закону № 265/95-ВР, а саме:

-факт реалізації товарів на загальну суму 100 грн. без проведення розрахункових операції через РРО без видачі розрахункових документів (чеків);

Відповідно до ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та (або в безготівковій) формі із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (при продажу товарів) наданні послуг (у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг) зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п. 2 ст. 3 Закону № 265/95-ВР).

В результаті зазначеної перевірки також встановлено порушення відповідачем ст. 3 Закону № 98/96-ВР та ст. 15 Закону № 481/95-ВР, а саме:

- здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без придбання відповідної ліцензії та без торгового патенту.

Відповідно до ст. 3 Закону № 98/96-ВР патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів. Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Відповідно до ст. 15 Закону № 481/95-ВР роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

На підставі акта перевірки від 21.08.2009 року ДПІ в місті Черкаси стосовно відповідача прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 31.08.2009 року № 0001322303, № 0001362303 та № 133 на загальну суму 2221 грн. 33 коп.

Всі вказані рішення отримані відповідачем 17.09.2009 року.

Відповідальність за порушення вимог пп. 1,2 ст. 3 Закону № 265/95-ВР встановлена п.1 ст. 17 цього Закону, зокрема, у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг).

Відповідальність за порушення вимог ст. 3 Закону № 98/96-ВР встановлена ч.1 ст. 8 цього Закону, зокрема, за здійснення операцій з реалізації товарів, визначених частинами шостою, сьомою, восьмою та дев'ятою статті 3 цього Закону, без одержання пільгового торгового патенту або з порушенням порядку одержання та використання пільгового торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у п'ятикратному розмірі вартості пільгового торгового патенту.

Відповідальність за порушення вимог ч. 11 ст. 15 Закону № 481/95-ВР встановлена ч.2 ст. 17 цього Закону, зокрема, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржив, штрафи не сплатив. Таким чином, сума заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій складає 2221 грн. 33 коп.

За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2, (18020, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію в місті Черкаси, (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, код ЄДРПОУ 34503595) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2221 (дві тисячі двісті двадцять одна) грн. 33 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови з дня складення та підписання її повного тексту. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяВ.В. Гаращенко