ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" квітня 2010 р.
11 год.05 хв.Справа № 2-а-14591/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Хом'якової В.В.,
при секретарі: Мельник О.О., за участю прокурора Пуляєва І.В., представника позивача: Величко М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурора Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області
до товариства з обмеженою відповідальністю "Каланчацький консервний завод" смт. Мирне, Каланчацький район, Херсонська область
про стягнення податкової заборгованості по орендній платі за землю,
встановив:
Прокурор Каланчацького району звернувся до суду в інтересах держави в особі Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області (позивач) з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Каланчацький консервний завод" (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 10579 грн. 33 коп. Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на 10.11.09 за товариством "Каланчацький консервний завод" обліковується борг на загальну суму 10579 грн. 33 коп. по орендній платі за землю, який, всупереч вимогам чинного законодавства України в сфері оподаткування, на сьогоднішній день є непогашеним. Прокурор та представник позивача в судове засідання з'явились, позов підтримали.
Відповідач заперечень проти позову суду не надав, на судовий розгляд справи не з'являвся, про розгляд справи був повідомлений за адресою, вказаною у довідці ЄДРПОУ: смт. Мирне, вул. Перекопська, 15, Каланчацький район, Херсонська область, 75822. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, думку прокурора, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив, що спірні правовідносини регулюються Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Законом України "Про державну податкову службу в Україні".
Товариство з обмеженою відповідальністю "Каланчацький консервний завод" 27.01.2009 зареєстроване як юридична особа рішенням Каланчацької районної державної адміністрації Херсонської області та взято на облік в Чаплинської МДПІ, ідентифікаційний код ЄДРПОУ – 01734307. Відповідно до відомостей із договору оренди землі товариство має в оренді земельну ділянку площею 16,7689 га. Товариство подало декларацію по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності та декларувало податкові зобов'язання починаючи з липня 2009 року в сумі 641 грн. 10 коп. за липень, 4969 грн. в подальші періоди, але орендну плату за землю своєчасно не сплачувало. Станом на 10.11.09 відповідач має несплачене податкове зобов'язання в сумі 10579 грн. 33 коп. за серпень-жовтень 2009 року.
Відповідно до ст.ст. 1, 2, 7, 27 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992, за земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Контроль за правильністю обчислення та справляння таких платежів здійснюється органами державної податкової служби. Відповідно до ст. 5 вказаного Закону об’єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб’єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар. Згідно ст. 14 вказаного Закону платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Ст. 17 Закону України "Про плату за змелю" передбачає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада. В встановлений строк сума податкового зобов'язання добровільно не сплачена.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав. Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до підпунктів 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. Всупереч вимогам чинного законодавства у сфері оподаткування, вказані суми податкового зобов'язання ТОВ погашені не були. Таким чином, сума зобов'язання визначена в податковій декларації відповідно до Закону № 2181-III є узгодженою та в зв'язку з несплатою до бюджету в строки визначені законодавством набула статусу податкового боргу.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Згідно пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Каланчацький консервний завод" (смт. Мирне, вул. Перекопська, 15, Каланчацький район, Херсонська область, 75822, код ЄДРПОУ 01734307, р/р 260051367 в Обл. Дирекції "Райффайзен Банк Аваль", МФО 352093, м. Херсон) до місцевого бюджету Мирненської селищної ради р/р 33214812700188, код платежу 13050200, МФО 802010, місцевий бюджет Мирненська селищна рада, код отримувача 24103802 заборгованість по орендній платі за землю в сумі 10579 грн. (десять тисяч п'ятсот сімдесят дев'ять гривень) 33 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 06 квітня 2010 р..
Суддя Хом'якова В.В.