Постанова № 8776005, 31.03.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2010
Номер справи
720/09/2170
Номер документу
8776005
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"31" березня 2010 р. Справа № 2-а-720/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кравченко К.В.,

при секретарі: Сергеєвої К.І.,

за участю:

представника позивача Познякової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області

до приватного підприємця ОСОБА_2

про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Нова Каховка Херсонської області (далі-позивач) звернулася до суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 (далі-відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій в розмірі 7785,00грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати штрафних санкцій в розмірі 7785,00грн., яка нарахована на підставі акту перевірки від 05.04.2008 р. № 21020026/0230, яку не сплатив у встановлені законодавством строки, а тому дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не зявилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причини неявки суду невідомі, заяву про розгляд справи без її участі не надавала.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається зі свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_3 ОСОБА_2 зареєстрована Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради Херсонської області 08.11.2007 р. та взята на облік як платник податків в державній податковій інспекції м. Н.Каховка Херсонської області 09.11.2007 р. за № 6478.

Відповідно до п.1, п. 2, ч.1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ із змінами та доповненнями (далі-Закон № 509-ХІІ) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів, додержання валютного законодавства юридичними особами, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків, наявністю торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 31.03.2005 року № 265/95-ВР (далі-Закон № 265/95 - ВР) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Як вбачається з матеріалів справи, в результаті проведеної перевірки від 05.04.2008 р. бару, який розташований за адресою: Херсонська область, м. Нова Каховка, вул.. Паризької комуни, 6, де здійснює свою підприємницьку діяльність ОСОБА_2 працівниками ДПА у Херсонській області (Кравченком П.Г. та Загурським А.В., які діяли на підставі направлень від 03.04.2008 р. № 0304 та 0303, відповідно) був складений акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності № 21020026/0230від 05.04.2008 р., яким встановлені порушення п.1,13 ст. 3 Закону № 265/95 ВР, а саме: проведення розрахункової операції без РРО, , незабезпечення відповідності сум наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, відповідно та ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», яке полягає в зберіганні та реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного збору.

На підставі вищевказаного акту позивачем прийнято рішення від 14.04.2008 р. № 0001522301 про застосування до відповідача фінансових санкцій на загальну суму 7785,00грн.

Докази оскарження вказаних акту перевірки та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в матеріалах справи відсутні, відповідачем не надавалися.

Відповідно до п.1,13 ст. 3 Закону № 265/95 ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Статтею 17 Закону № 265/95-ВР встановлено, що за порушенням вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірах, встановлених цим Законом.

Так, у разі виявлення непроведення розрахункових операцій на повну суму покупки через реєстратори розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг); у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно зі ст. 22 Закону № 265/95-ВР у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - в розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

На підставі вищевикладеного до відповідача застосовані штрафні санкції на загальну суму 7785,00грн., з яких 950,00 грн. за порушення п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР; 5135,00 грн. за порушення п.13 ст.3 Закону № 265/95-ВР та 1700,00 грн. за порушення ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Таким чином загальна сум штрафних (фінансових) санкцій складає 7785,00 грн.

Згідно зі ст. 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Порушень порядку проведення перевірки відповідача, які б могли бути підставою для висновку про незаконність перевірки та, винесених за її результатами рішень, судом не встановлено.

Оскільки на час розгляду справи фінансові санкції відповідачем не сплачені, вони підлягають стягненню в судовому порядку.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Позов державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (47900, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_2):

-в доход державного бюджету м. Нова Каховка на р/р 31119104700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 21080900 фінансову санкцію в сумі 6085,00 грн. (шість тисяч вісімдесят пять грн. 00 коп.);

-в доход державного бюджету на р/р 3111716700012 в ГУ ДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 21081100 фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кравченко К.В.