Постанова № 8773240, 23.03.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2010
Номер справи
2а-5106/08/0570
Номер документу
8773240
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 березня 2010 р.                                                                       справа № 2а-5106/08/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Галатіної О.О.

при секретарі                                                  Мичак О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Феміда - Консалтінг» до

Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області про визнання недійсними рішень та вимог про сплату боргу, суд, -

В С Т А Н О В И В:

          Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Феміда - Консалтінг», звернувся з позовом до відповідача, Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області про визнання недійсними рішень та вимог про сплату боргу.

          В обґрунтування позову позивач вказав наступне:

Відповідачем 04.04.2007 р. проведена планова перевірка повноти нарахування, своєчасності плати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на підприємстві позивача, за наслідками якої було складено акт № 11/02.

Позивач повідомляє, що йому були донараховані страхові внески в сумі 7852,97 грн., а також прийняте рішення № 263 від 09.08.2007 р., яким до нього застосовані фінансові санкції в розмірі 7675,13 грн.

Позивач оскаржував спірне рішення в апеляційному порядку, але його скарги були залишені без задоволення.

Крім того, як зазначає позивач, на його адресу надійшла вимога № 814 від 30.11.2007 р. про сплату недоїмки в сумі 5948,52 грн. Та вимога № 13 від 29.12.2007 р. про сплату недоїмки в сумі 5523,88 грн. та фінансових санкцій в сумі 7673,53 грн.

Разом з тим, позивач не згоден з зазначеними спірними документами відповідача, а тому просить суд визнати їх недійсними.

Також, 10.07.2008 р. позивач надав суду клопотання про збільшення позовних вимог, у якому, зокрема зазначив таке:

Відповідачем було прийнято рішення № 20 від 24.01.2008 р., яким до позивача додатково застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 5223,03 грн. та пені в розмірі 1538,04 грн.

Крім того, позивач зауважив, що відповідачем також були винесені наступні вимоги про сплату боргу, а саме: № 64 від 31.01.2008 р., № 97 від 29.02.2008 р., № 158 від 31.03.2008 р., № 196 від 30.04.2008 р., № 239 від 02.06.2008 р., № 319 від 03.07.2008 р.

З зазначеними спірними документами відповідача позивач також не погоджується та просить суд визнати їх недійсними.

03.11.2008 р. позивач надав суду клопотання про збільшення позовних вимог, зі змісту якого вбачається, що рішенням відповідача № 93 від 20.03.2008 р. підприємству позивача нарахована пеня в розмірі 493,78 грн. за період з 20.08.2007 р. по05.03.2008 р., рішенням № 135 від 23.04.2008 р. позивачу нарахована пеня в сумі 177,05 грн. за період з 23.08.2007 р. по 10.07.2008 р.

Рішенням № 383 від 22.10.2008 р. до позивача також додатково застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 755,34 грн. та пені в розмірі 1520,53 грн. також за період з 23.08.2007 р. по 10.07.2008 р.

Разом з тим, позивач з зазначеними спірними рішеннями відповідача не згоден, а тому просить суд визнати їх недійсними.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі.

Присутній в судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнав та просив у задоволені позову відмовити у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлене наступне:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Феміда - Консалтінг» (ідентифікаційний код 32561435) є юридичною особою та зареєстрований виконавчим комітетом Селидівської міської ради Донецької області 18.09.2003 року.

Відповідач, Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

У період з 26.03.2007 р. по 04.04.2007 р. згідно розпорядження, виданого УПФУ в м. Селидове від 23.03.2007 р. № 42 головним спеціалістом відділу надходження доходів Козловою О.В. на підставі посвідчення № 5 від 20.06.2003 р. та головним спеціалістом відділу персоніфікованого обліку та інформаційних систем Трюх О.О. на підставі посвідчення № 8 від 20.06.2003 р. проведено планову перевірку повноти нарахування, своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та достовірності подання індивідуальних відомостей про застрахованих осіб до ПФУ позивачем за період з 18.09.2003 р. по 01.03.2007 р., за наслідками якої складено акт № 11/02 (реєстраційний номер 05-47-04-0938) від 04.04.2007 р., відповідно до висновку якого, позивач припустився таких порушень чинного законодавства України, а саме:

Абз. 2 ч. 1 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в частині визначення бази для нарахування внесків заставкою32,3 %, внаслідок чого донараховано ФОП на загальну суму 23286,81 грн., у т. ч. донараховано 24306,81 грн. та зменшено 1020,0 грн.;

Ч. 4 ст. 19 вищевказаного Закону в частині обрахування сум оподаткованого доходу застрахованих осіб з яких утримуються внески за ставкою 1-5%, внаслідок чого донарахована сума 90,80 грн.;

Ч. 3 ст. 20 наведеного Закону в частині несвоєчасно обчислених страхових внесків, внаслідок чого донараховано внесків на загальну суму7378,03 грн., у т. ч. донараховано за ставкою 33,2 % - 7851,11 грн., за ставкою 1-5% - 1,86 грн.; зменшено за ставкою 33,2% - 338,64 грн., за ставкою 1-5% - 136,30 грн.;

Абз. 1 ч. 20 Закону в частині несвоєчасного перерахування внесків до бюджету ПФУ;

Абз. 5,6 ст. 20 зазначеного Закону в частині непропорційної сплати авансових платежів, внаслідок чого несвоєчасно перерахована сума внесків 271,51 грн.;

Ст. 4 та ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік» від 16.07.1999 р. № 996.

09.08.2007 р. відповідачем було винесене рішення № 263 про застосування фінансових санкцій за донарахування органом ПФУ сум страхових внесків своєчасно не обчислених та не сплачених, зі змісту якого вбачається, що перевіркою було виявлено порушення ч. 2 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та за її наслідками було донараховано 7852,97 грн. до ПФУ, а тому на підставі абз. 4 ч. 9 ст. 106 наведеного Закону, до позивача було вирішено застосувати фінансові санкції в розмірі 7675,13 грн.

30.11.2007 р. відповідач спрямував на адресу позивача вимогу про сплату боргу № 814, якою вимагав сплатити недоїмку зі страхових внесків, фінансових санкцій та пені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 5948,52 грн.

Крім того, 29.12.2007 р. відповідач спрямував на адресу позивача вимогу про сплату боргу № 13, якою вимагав сплатити суму боргу зі страхових внесків в розмірі 13197,41 грн., недоїмку в розмірі 5523,88 грн. та фінансові санкції в розмірі 7673,53 грн.

24.01.2008 р. відповідачем було винесено рішення № 20 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами ПФ, зі змісту якого вбачається, що на підставі ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків у т. ч. донарахованих страхувальниками або органом ПФ, було вирішено застосувати до позивача штраф у розмірі 5223,03 грн. та нарахувати пеню в розмірі 1538,04 грн. за період з 20.03.2007 р. по 27.12.2007 р.

Крім того, відповідачем було спрямовано на адресу позивача наступні вимоги про сплату боргу:

№ 64 від 31.01.2008 р., якою вимагав сплатити суму боргу зі страхових внесків в розмірі 14256,40 грн., недоїмку в розмірі 8370,89 грн. та фінансові санкції в розмірі 5885,51 грн.;

№ 97 від 29.02.2008 р., якою вимагав сплатити суму боргу зі страхових внесків в розмірі 22628,07 грн., недоїмку в розмірі 10004,33 грн., фінансові санкції в розмірі 11086,34 грн. та пеню в розмірі 1537,4 грн.;

№ 158 від 31.03.2008 р., якою вимагав сплатити суму боргу зі страхових внесків в розмірі 22804,05 грн., недоїмку в розмірі 11637,77 грн., фінансові санкції в розмірі 9628,88 грн. та пеню в розмірі 1537,4 грн.;

№ 196 від 30.04.2008 р., якою вимагав сплатити суму боргу зі страхових внесків в розмірі 23010,61 грн., недоїмку в розмірі 13606,53 грн., фінансові санкції в розмірі 7372,9 грн. та пеню в розмірі 2031,18 грн.;

№ 239 від 02.06.2008 р., якою вимагав сплатити суму боргу зі страхових внесків в розмірі 24656,76 грн., недоїмку в розмірі 15075,63 грн., фінансові санкції в розмірі 7372,9 грн. та пеню в розмірі 2208,23 грн.;

№ 319 від 03.07.2008 р., якою вимагав сплатити суму боргу зі страхових внесків в розмірі 24656,76 грн., недоїмку в розмірі 16544,73 грн., фінансові санкції в розмірі 5903,8 грн. та пеню в розмірі 2208,23 грн.

Також, відповідачем були прийняті наступні рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у т. ч. донарахованих страхувальниками або органом ПФ, а саме:

№ 93 від 20.03.2008 р. зі змісту якого вбачається, що на підставі ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків у т. ч. донарахованих страхувальниками або органом ПФ, було вирішено нарахувати позивачу пеню в розмірі 493,78 грн. за період з 20.08.2007 р. по 05.03.2008 р.;

№ 135 від 23.04.2008 р. зі змісту якого вбачається, що на підставі ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків у т. ч. донарахованих страхувальниками або органом ПФ, було вирішено нарахувати позивачу пеню в розмірі 177,05 грн. за період з 23.08.2007 р. по 04.04.2008 р.;

№ 383 від 22.10.2008 р. зі змісту якого вбачається, що на підставі ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків у т. ч. донарахованих страхувальниками або органом ПФ, було вирішено застосувати до позивача штраф в розмірі 755,34 грн. нарахувати позивачу пеню в розмірі 1520,53 грн. за період з 23.08.2007 р. по 10.07.2008 р.

30.10.2008 р. ухвалою Донецького окружного адміністративного суду було призначено судово –економічну експертизу.

Вислухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи та висновки експертизи, суд вважає, що позовні вимоги, заявлені Товариством з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Феміда - Консалтінг» підлягають частковому задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

          Згідно з п.п. 1, 2 ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.

Крім того, відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що відповідачем при винесенні спірних рішень та вимог не повністю доведена правомірність його дій з наступних підстав.

Відповідно до п.1 ст. 7 Закону 1058, «загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється за принципами: обов'язковості страхування осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) та інших підставах, передбачених законодавством, а також осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності; фінансування видатків на виплату пенсій, надання соціальних послуг за рахунок страхових внесків, бюджетних коштів і коштів цільових фондів; відповідальності суб'єктів системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування за порушення норм цього Закону, а також за невиконання або неналежне виконання покладених на них обов'язків.

Відповідно до п.1 ст.11 Закону 1058, загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

          Відповідно до п.1 ст.14 Закону 1058, страхувальниками - є роботодавці які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Згідно з п.1 ст. 15 Закону 1058, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники.

Відповідно до п.2 ст.17 Закону 1058, страхувальник зобов'язаний вести облік виплат (доходу) застрахованої особи, подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до п.1. ст. 19 Закону 1058 страхові внески до солідарної системи нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Відповідно п.1., п.2., п.3, п.5, п.6, п.9, п.10 ст.20 Закону 1058, страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі та здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду

Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Базовим звітним періодом для страхувальників –роботодавці, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами, - календарний місяць. При цьому, в разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід).

Днем сплати страхових внесків, у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду, вважається день списання установою банку суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду.

Відповідно до п.1 Указу Президента України № 746/99, юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб, і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень мають право перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Відповідно до п.3 Указу 746/99, суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:

до Державного бюджету України - 20 відсотків;

до місцевого бюджету - 23 відсотки;

до Пенсійного фонду України - 42 відсотки;

на обов'язкове соціальне страхування - 15 відсотків (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4 відсотки) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, зумовлених народженням та похованням.

Відповідно до п. 4. Порядку 107, розподіл суми єдиного податку суб'єктів малого підприємництва між державним бюджетом, місцевими бюджетами, Пенсійним фондом, Фондом соціального страхування у співвідношенні, встановленому Указом Президента України від 3.07.1998 р. N 727/98, здійснюють відділи розмежування та оперативно-аналітичного обліку державних доходів територіальних відділень Державного казначейства України на підставі реєстрів N 1-Ам.

Результати розподілу записуються щоденно у відомості N 2м розподілу податків, зборів та інших обов'язкових платежів, що надійшли на рахунок N 2512 і N 3512 (додаток 2).

На підставі відомості N 2м, переданої з відділу розмежування, працівники операційно-контрольного управління (операційного відділу управління, відділу бухгалтерського обліку і звітності відділення) готують платіжні доручення для перерахування коштів, в тому числі до Пенсійного фонду - на рахунки Пенсійного фонду;

Підготовлені платіжні доручення передаються органами Державного казначейства до установ банків у вигляді електронних платіжних документів каналами зв'язку системи "Клієнт банку - банк". Якщо розрахунки здійснюються без застосування електронної системи, платіжні документи передаються у паперовому вигляді.

Відповідно до п.2, п.8,п.9, п.12 ст.106 Закону 1058, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені Законом 1058, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. На недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу, а також застосовують до страхувальників такі фінансові санкції:

- за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

- 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

- 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

- 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

- за приховування (заниження) страхувальником суми заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески, накладається штраф у розмірі всієї суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу), а в разі повторного протягом року такого порушення штраф у триразовому розмірі суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу);

- за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом, - штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до п.п.4, п.9 ст. 106 Закону 1058, за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми;

Відповідно до п. 9.3.4. ст.9 Інструкції 1010/9609, за донарахування органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховані ці суми.

Для розрахунку зазначеного штрафу кількість місяців розраховується починаючи з місяця, на який припадає термін подання звітності за період за який донараховане (обчислено) суми внесків та закінчуючи місяцем, на який припадає отримання таким страхувальником акту перевірки від органу Пенсійного фонду або в якому він подав звітність, де зазначено такі донараховані суми.

Відповідно п.8, ст.106 Закону 1058, п.10.1 ст.10 Інструкції 1010/9609, нарахування пені, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій.

Відповідно до п.13 ст. 106 Закону 1058, про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Суми пені та штрафів, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку.

Оскарження рішення виконавчого органу Пенсійного фонду про нарахування пені та накладання штрафів зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строки сплати фінансових санкцій також призупиняються до винесення судом рішення в разі оскарження страхувальником вимоги про сплату недоїмки, якщо накладення фінансових санкцій пов'язано з її виникненням або несвоєчасною сплатою.

При дослідженні несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасне перерахування) несвоєчасно обчислених страхових внесків Товариством з обмеженою відповідальністю «Юридичної фірми «Феміда-Консалтінг» до УПФУ в м. Селидове за період з 01.01.2004 року по 01.03.2007 рік судом встановлено наступне.

Дослідженням несвоєчасно обчислених страхових внесків, за даними регістрів бухгалтерського обліку по рахунку 661 «Розрахунки за заробітною платою», 651 «Розрахунки за страхуванням за пенсійним забезпеченням», Розрахунків сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, документально підтверджується порушення п.1 ст.19 Закону 1058,встановленого ПФУ В м. Селидове, а саме, у період з квітня 2005 р. по грудень 2005 р. підприємством не нараховувалися страхові внески до ПФУ на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці".

Так за даними Розрахунків суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень-грудень 2005 р., позивачем задекларована загальна сума фактичних витрат на оплату праці та інших виплат, пов’язаних з відносинами трудового займу (Кт 661), а у графі 3 розділу 3 «сума нарахованих внесків» зазначено прочерк. У наслідок чого підприємством несвоєчасно обчислені страхові внески за ставкою 33,2% на суму фактичних витрат на оплату праці за: квітень 2005 р. у сумі 698,51 грн.; травень 2005 р. у сумі 698,53 грн.; червень 2005 р. у сумі 756,50 грн.; липень 2005 р. у сумі 853,69 грн.; серпень 2005 р. у сумі 838,48 грн.; вересень 2005 р. у сумі 882,46 грн.; жовтень 2005 р. у сумі 854,27 грн.; листопад 2005 р. у сумі 857,81 грн.; грудень 2005 р. у сумі 1 410,86 грн.

Також, при дослідженні судом встановлена арифметична помилка при обчислені 2-х відсотків страхових внесків з частини сум доходу у вигляді заробітної плати, що призвела до не донарахування внесків до ПФУ за: жовтень 2005 р. у сумі 0,31 грн.; листопад 2005 р. у сумі 1,55 грн.

Загальна сума несвоєчасно обчислених страхових внесків на суму фактичних витрат на оплату праці склала 7851,11 грн., та не до утриманих внесків з частини сум доходу у вигляді заробітної плати – 1,86 грн.

Під час дослідження сплати суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з 01.01.2004 р. по 30.10.2008 р. судом встановлено, що згідно платіжних доручень та даних бухгалтерського обліку, документально підтверджується сплата несвоєчасно обчислених страхових внесків до ПФУ, на суму фактичних витрат на оплату праці за період з квітня 2005 по грудень 2005р., а саме: за рахунок безготівкового перерахування коштів підприємства у травні 2005 р. у сумі 113,05 грн.; у червні 2005 р. у сумі 113,05 грн.; у липні 2005 р. у сумі 237,05 грн.; у серпні 2005 р. у сумі 145,35 грн.; у вересні 2005 р. у сумі 145,35 грн.; у жовтні 2005 р. у сумі 138,44 грн.; у листопаді 2005 р. у сумі 145,35 грн.; у грудні 2005 р. у сумі 145,35 грн.; та за рахунок сплати єдиного податку : у травні 2005 р у сумі 91,14 грн. ( єдиний податок -217,00 грн.); у червні 2005 р. у сумі 379,68 грн.( єдиний податок -904,00 грн.); у липні 2005 р у сумі 386,40 грн. (єдиний податок -920,00 грн.); у серпні 2005 р. у сумі 353,64 грн. ( єдиний податок – 842,00 грн.); у вересні 2005 р у сумі 239,40 грн. ( єдиний податок - 570,00 грн.); у жовтні 2005 р. у сумі 348,60 грн. (єдиний податок -830,00 грн.); у листопаді 2005 р. у сумі 215,46 грн. (єдиний податок – 513,00 грн.); у грудні 2005 р. у сумі 118,02 грн. (єдиний податок – 281,00 грн.); у січні 2005 р. у сумі 503,16 грн. (єдиний податок – 1198,00 грн.)

Відповідно до п.1, п.3 Указу Президента України № 746/99, суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку до Пенсійного фонду України - 42 відсотки.

Даний порядок розподілу, сплаченого єдиного податку був призупинений Законом України «Про Державний Бюджет України на 2005 рік» № 2285-1У від 23.12.2004 р., та відновлений з 31 березня 2005 року Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України".

За період з 1 січня по 30 березня 2005 року сума сплаченого єдиного податку у повному обсязі зараховувалася до місцевих бюджетів.

Виходячи з норм Закону, платники , які обрали особливий спосіб оподаткування згідно зі статтею 45 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік", зобов'язані сплатити до Пенсійного фонду у повному обсязі страхові внески із заробітної плати своїх найманих працівників.

В зв’язку з вищевикладеним, в ході дослідження, не врахована сума єдиного податку сплаченого протягом 1 кварталу 2005 р. у сумі 588,00 грн., а саме: єдиний податок за грудень 2004 р., сплачений у січні 2005 р. у сумі 366,00 грн., єдиний податок за січень 2005 р., сплачений у лютому 2005 р. у сумі 90,00 грн., єдиний податок за лютий 2005 р, сплачений у березні 2005 р. у сумі 132,00 грн.

Загальна сума, документально підтвердженої, сплати страхових внесків, своєчасно не задекларованих позивачем, складає 3 818,49 грн., а саме, страхові внески, фактично сплачені підприємством за рахунок безготівкового перерахування коштів підприємства на поточний рахунок ПФУ у сумі 1182,99 грн. (додаток 2) та відрахування єдиного податку, перерахованого відділенням Державного казначейства України до Пенсійного фонду України у сумі 2 635,50 грн.

В результаті проведеного дослідження, документально підтверджується несплата своєчасно не обчислених страхових внесків у сумі 4 034,48 грн.( 4032,62 грн.- страхові внески у розмірі 33,2%, 1,86 грн.- страхові внески у розмірі 2%).

          Розбіжності, щодо суми своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків, даних дослідження і даних ПФУ у сумі 3 818,49 грн., виникли внаслідок того, що контролюючим органом , не враховані: фактично сплачені підприємством за рахунок безготівкового перерахування коштів підприємства на поточний рахунок ПФУ у сумі 1 182,99 грн.; відрахування єдиного податку за період з 01.04.2005 по 31.12.2005 р., перерахованого відділенням Державного казначейства України до Пенсійного фонду України, у сумі 2 635,50 грн., що зараховується в рахунок сплати страхових внесків, нарахованих страхувальником у встановлених законодавством розмірах на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників.

За висновками акту № 11/02, ПФУ винесено Рішення № 263 від 09.08.2007 р. Предметом спірного Рішення № 263 від 09.08.2007 р є визначена, на підставі п.п. 4 п. 9 ст. 106 Закону 1058, штрафна (фінансова ) санкція у розмірі 7 675,13 грн.

          Відповідно до п.п .4 п.9 ст.106 Закону №1058, за донарахування органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховані ці суми.

На виконання даної норми Закону, Інструкція № 1010/9609 регулює питання нарахування даної штрафної санкції дещо іншим порядком.

Так, відповідно до п. 9.3.4. ст.9 Інструкції 1010/9609, за донарахування органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховані ці суми.

Для розрахунку зазначеного штрафу кількість місяців розраховується починаючи з місяця, на який припадає термін подання звітності за період за який донараховане (обчислено) суми внесків та закінчуючи місяцем, на який припадає отримання таким страхувальником акту перевірки від органу Пенсійного фонду або в якому він подав звітність, де зазначено такі донараховані суми.

В результаті проведеного дослідження матеріалів справи та додатково наданих матеріалів, з урахуванням норми Закону 1058, документально підтверджується, сума штрафних санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України сум страхових внесків своєчасно не обчислених та не сплачених позивачем у сумі 201,73 грн. (201,63-33,2%, 0,10-1-2%)

Розбіжності даних дослідження та даних ПФУ в м. Селидове виникли в наслідок того, що: відповідачем при розрахунку суми фінансової санкції не врахована сплата своєчасно не обчислених сум страхових внесків у розмірі 3 818,49 грн., що призвело до завищення суми страхових внесків своєчасно не обчислених та не сплачених позивачем та розміру штрафної санкцій на суму 3 776,70 грн. ; при визначені періоду, за який нараховані штрафні санкції, відповідачем, зайво врахована кількість місяців, за які донараховані ці суми, що призвело до завищення розміру штрафної санкції на суму 3 696,70 грн. (33,2%-3 695,20 грн..,1-2%-1,50 грн.).

В результаті проведеного дослідження матеріалів справи та додатково наданих матеріалів, з урахуванням норми Закону 1058 та Інструкції 1010/9609, документально підтверджується, сума штрафних санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України сум страхових внесків своєчасно не обчислених та не сплачених позивачем у сумі 3 898,43 грн. (3896,83-33,2%, 1,60-1-2%).

Розбіжності даних дослідження та даних ПФУ в м. Селидове виникли в наслідок того, що: відповідачем при розрахунку суми фінансової санкції не врахована сплата своєчасно не обчислених сум страхових внесків у розмірі 3818,49 грн., що призвело до завищення суми страхових внесків своєчасно не обчислених та не сплачених позивачем та розміру штрафної санкцій на суму 3 776,70 грн.

          З метою дослідження виникнення недоїмки, заборгованості за фінансовими санкціями, пенею та черговості зарахування платежів по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на суму витрат на оплату праці та страхових внесків застрахованих осіб, за період з 01.01.2004 р. по 30.10.2008 р, судом проведено дослідження з урахуванням дати виникнення зобов’язань по сплаті страхових внесків, нарахованих за відповідний звітний період та дати фактичної сплати такого зобов’язання.

При цьому враховано норму п.5 ст.106 Закону № 1058, за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.

В результаті проведеного дослідження первинних документів бухгалтерського обліку, облікових регістрів за період з 01.01.2004 по 30.10.2008 р., а саме: розрахунків суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті, регістру бухгалтерського обліку по рахунку 651 «Розрахунки за страхуванням по пенсійному забезпеченню, актів звіряння з ПФУ в м. Селидове, регістру бухгалтерського обліку по рахунку 661 «Розрахунки по заробітній платі», платіжні доручення на сплату страхових внесків та єдиного податку, карток особового рахунку страхувальника - платника страхових внесків за січень 2004 - жовтень 2008 р. , судом встановлені розбіжності даних дослідження з даними картки особового рахунку страхувальника – платника страхових внесків за січень 2004 - жовтень 2008 р., а саме :

- ПФУ в м. Селидове не враховані суми сплачених страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на суму витрат на оплату праці за рахунок сплати єдиного податку у сумі 3 185,34 грн.

- ПФУ в м. Селидове, станом на 30.10.2008 р., зайво визначена сума недоїмки за страховими внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на суму витрат на оплату праці у сумі 10 994,63 грн. (додаток 6), яка склалася внаслідок того, що :

- при наявності недоїмки за страховими внесками на суму витрат на оплату праці, перераховані підприємством кошти у сумі 7 809,29 грн., зараховані в рахунок погашення фінансової санкції та у картці особового рахунку страхувальника – платника страхових внесків ТОВ «ЮФ «Феміда-Консалтінг» не значиться зарахування відрахування частини єдиного податку, сплаченого позивачем у сумі 3 185,34 грн.

          Дослідженням розміру та суми штрафних санкцій і пені за несвоєчасну сплату страхових внесків до Пенсійного фонду, проведеного на підставі матеріалів справи та додатково наданих документів, судом, частково документально підтверджується сума застосованих фінансових санкцій та пені спірними рішеннями.

А саме: по рішенню № 20 від 21.01.2008 р. на загальну суму: штрафних санкцій – 3143,88 грн. (33,2%- 3131,68 грн.,1-2%- 12,20 грн.), пені – 888,34 грн. (33,2%-887,70 грн.,1-2%-0,64 грн.) Детальніше у додатку № 9.

По рішенню № 93 від 20.03.2008 р. на загальну суму пені, нарахованої на суму несвоєчасно сплачених страхових внесків, нарахованих на суму витрат на оплату праці у сумі 166,64 грн.

По рішенню № 135 від 23.04.2008 р. на загальну суму пені, нарахованої на суму несвоєчасно сплачених страхових внесків, нарахованих на суму витрат на оплату праці у сумі 43,00 грн.

По рішенню № 383 від 22.10.2008 р. на загальну суму: штрафних санкцій – 1470,62 грн., пені – 401,71 грн., нарахованих на суму несвоєчасно сплачених страхових внесків, нарахованих на суму витрат на оплату праці.

          Розбіжності даних дослідження з даними ПФУ в м. Селидове виникли в наслідок того, що: за даними картки особового рахунку страхувальника, за період з 01.01.2004 р. по 30.10.2008 р., відрахування єдиного податку, перерахованого відділенням Державного казначейства України до Пенсійного фонду України, значаться не в повному обсязі, а саме не враховані відрахування у сумі 3 185,34 грн.; за період з 24.04.2007 по 30.10.2008 р., при наявності недоїмки за страховими внесками, сплачені платежі у сумі 7 809,29 грн., значаться зарахованими ПФУ у рахунок сплати пені та штрафних санкцій, що не відповідає п.5 ст.106 Закону № 1058.

Таким чином, суд вважає, що спірні рішення відповідача підлягають визнанню їх частково недійсними, а саме, рішення № 263 від 09.08.2007 р. на суму 3776,7 грн.; рішення № 20 від 21.01.2008 р. на суму штрафу в розмірі 3143,88 грн. та на суму пені в розмірі 888,34 грн.; рішення № 93 від 20.03.2008 р. на суму пені в розмірі 166,64 грн.; рішення № 135 від 23.04.2008 р. на суму пені в розмірі 43,00 грн.; рішення № 383 від 22.10.2008 р. на суму пені в розмірі 401,71 грн.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про часткове задоволення зазначеної частини позовних вимог ТОВ «Юридична фірма «Феміда - Консалтінг».

Щодо спірних вимог відповідача про сплату боргу, суд зазначає наступне:

За вимогою № 814 від 30.11.2007(станом на 03.12.2007р.) у розмірі 3 136,94 грн.

Розбіжності даних дослідження та даних ПФУ в м. Селидове виникли в наслідок того, що відповідачем при складанні вимоги не врахована сплата страхових внесків за рахунок сплати єдиного податку, що призвело до завищення суми вимоги про сплату боргу на 2 811,58 грн.

За вимогою № 13 від 29.12.2007 (станом на 03.01.2008р. ) у розмірі 2 454,13 грн.

Розбіжності даних дослідження та даних ПФУ в м. Селидове виникли в наслідок того, що відповідачем при складанні вимоги: не врахована сплата страхових внесків за рахунок сплати єдиного податку, що призвело до завищення суми вимоги про сплату боргу на 3 271,38 грн.; зайво врахована, документально не підтверджена, сума штрафних санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України сум страхових внесків своєчасно не обчислених та не сплачених позивачем, застосована рішенням № 263 від 09.08.2007 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 7471,90 грн.,що призвело до завищення суми вимоги про сплату боргу на 10 743,28 грн.; за вимогою про сплату боргу № 64 від 31.01.2008 (станом на 01.02.2008р.) у розмірі 3 759,99 грн.

Розбіжності даних дослідження та даних ПФУ в м. Селидове виникли в наслідок того, що відповідачем при складанні вимоги: не врахована сплата страхових внесків за рахунок сплати єдиного податку, що призвело до завищення суми вимоги на 3 024,84 грн.; зайво врахована, документально не підтверджена, сума штрафних санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України сум страхових внесків своєчасно не обчислених та не сплачених позивачем, застосована рішенням № 263 від 09.08.2007 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 7471,90 грн, що призвело до завищення суми вимоги на 10496,74 грн.

За вимогою про сплату боргу № 97 від 29.02.2008 (станом на 03.03.2008р.) у розмірі 9340,74 грн.

Розбіжності даних дослідження та даних ПФУ в м. Селидове виникли в наслідок того, що відповідачем при складанні вимоги: не врахована сплата страхових внесків за рахунок сплати єдиного податку, що призвело до завищення суми вимоги про сплату боргу на 3 086,58 грн.; зайво врахована, документально не підтверджена, сума штрафних санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України сум страхових внесків своєчасно не обчислених та не сплачених позивачем, застосована рішенням № 263 від 09.08.2007 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 7471,90 грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума штрафних санкцій, застосована рішенням № 20 від 21.01.2008 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 2079,15грн.; зайво врахована, документально не підтверджена, сума пені, застосована рішенням № 20 від 21.01.2008 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 649,70 грн., що призвело до завищення суми вимоги на 13 287,33 грн.

За вимогою про сплату боргу № 158 від 31.03.2008 (станом на 31.03.2008р.) у розмірі 9340,74 грн.

Розбіжності даних дослідження та даних ПФУ в м. Селидове виникли в наслідок того, що відповідачем при складанні вимоги: не врахована сплата страхових внесків за рахунок сплати єдиного податку, що призвело до завищення суми вимоги на 3262,56 грн.; зайво врахована, документально не підтверджена, сума штрафних санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України сум страхових внесків своєчасно не обчислених та не сплачених позивачем, застосована рішенням № 263 від 09.08.2007 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 7471,90 грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума штрафних санкцій, застосована рішенням № 20 від 21.01.2008 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 2079,15грн.; зайво врахована, документально не підтверджена, сума пені, застосована рішенням № 20 від 21.01.2008 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 649,70 грн., що призвело до завищення суми вимоги про сплату боргу на 13 463,31 грн.

За вимогою про сплату боргу № 196 від 30.04.2008 (станом на 05.05.2008р.) у розмірі 8 038,28 грн.

Розбіжності даних дослідження та даних ПФУ в м. Селидове виникли в наслідок того, що відповідачем при складанні вимоги: не врахована сплата страхових внесків за рахунок сплати єдиного податку, що призвело до завищення суми вимоги на 4444,44 грн.; зайво врахована, документально не підтверджена, сума штрафних санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України сум страхових внесків своєчасно не обчислених та не сплачених позивачем, застосована рішенням № 263 від 09.08.2007 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 7471,90 грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума штрафних санкцій, застосована рішенням № 20 від 21.01.2008 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 2079,15грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума пені, застосована рішенням № 20 від 21.01.2008 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 649,70 грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума пені, застосована рішенням № 93 від 20.03.200р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 327,14 грн., що призвело до завищення суми вимоги на 14972,33 грн.

За вимогою про сплату боргу № 239 від 02.06.2008 (станом на 02.06.2008р.) у розмірі 9 382,38 грн.

Розбіжності даних дослідження та даних ПФУ в м. Селидове виникли в наслідок того, що відповідачем при складанні вимоги: не врахована сплата страхових внесків за рахунок сплати єдиного податку, що призвело до завищення суми вимоги на 4612,44 грн.;

зайво врахована, документально не підтверджена, сума штрафних санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України сум страхових внесків своєчасно не обчислених та не сплачених позивачем, застосована рішенням № 263 від 09.08.2007 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 7471,90 грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума штрафних санкцій, застосована рішенням № 20 від 21.01.2008 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 2079,15грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума пені, застосована рішенням № 20 від 21.01.2008 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 649,70 грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума пені, застосована рішенням № 93 від 20.03.2008р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 327,14 грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума пені, застосована рішенням №135 від 23.04.2008 р.. УПФУ в м. Селидове, у сумі 134,05 грн., що призвело до завищення суми вимоги на 15 274,38 грн.

За вимогою про сплату боргу № 319 від 01.07.2008 (станом на 01.07.2008р.) у розмірі 13077,58 грн.

Розбіжності даних дослідження та даних ПФУ в м. Селидове виникли в наслідок того, що відповідачем при складанні вимоги: не врахована сплата страхових внесків за рахунок сплати єдиного податку, що призвело до завищення суми вимоги на 4612,44 грн.; зайво врахована, документально не підтверджена, сума штрафних санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України сум страхових внесків своєчасно не обчислених та не сплачених позивачем, застосована рішенням № 263 від 09.08.2007 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 7471,90 грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума штрафних санкцій, застосована рішенням № 20 від 21.01.2008 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 2079,15грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума пені, застосована рішенням № 20 від 21.01.2008 р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 649,70 грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума пені, застосована рішенням № 93 від 20.03.2008р. УПФУ в м. Селидове, у сумі 327,14 грн., зайво врахована, документально не підтверджена, сума пені, застосована рішенням №135 від 23.04.2008 р.. УПФУ в м. Селидове, у сумі 134,05 грн., що призвело до завищення суми вимоги на 15 274,38 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що спірні вимоги про сплату боргу відповідача підлягають визнанню їх частково недійсними, а саме, вимога № 814 від 30.11.2007 р. на суму 3136,94 грн.; вимога № 13 від 29.12.2007 р. на суму 2454,13 грн.; вимога № 64 від 31.01.2008 р. на суму 3759,99 грн.; вимога № 97 від 29.02.2008 р. на суму 9340,74 грн.; № 158 від 31.03.2008 р. на суму 9340,74 грн.; № 196 від 30.04.2008 р. на суму 8038,28 грн.; № 239 від 02.06.2008 р. на суму 9382,38 грн.; № 319 від 01.07.2008 р. на суму 13077,58 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку про часткове задоволення зазначеної частини позовних вимог позивача.

Суд приймає до уваги висновки експертизи та на підставі вищевикладеного приходить до висновку, що заявлені ТОВ «Юридична фірма «Феміда - Консалтінг» позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки знайшли своє підтвердження в судовому засіданні.

Відповідно до ст. 94 КАСУ якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 24, 71, 94, 160, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

                                                  П О С Т А Н О В И В:

Позов до Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області про визнання недійсними рішень та вимог про сплату боргу – задовольнити.

Визнати рішення Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 263 від 09.08.2007 р. частково недійсним на суму 3776,7 грн.

Визнати рішення Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 20 від 21.01.2008 р. частково недійсним на суму штрафу в розмірі 3143,88 грн. та на суму пені в розмірі 888,34 грн.

Визнати рішення Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 93 від 20.03.2008 р. частково недійсним на суму пені в розмірі 166,64 грн.

Визнати рішення Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 135 від 23.04.2008 р. частково недійсним на суму пені в розмірі 43,00 грн.

Визнати рішення Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 383 від 22.10.2008 р. частково недійсним на суму пені в розмірі 401,71 грн.

Визнати вимогу про сплату боргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 814 від 30.11.2007 р. частково недійсною на суму 3136,94 грн.

Визнати вимогу про сплату боргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 13 від 29.12.2007 р. частково недійсною на суму 2454,13 грн.

Визнати вимогу про сплату боргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 64 від 31.01.2008 р. частково недійсною на суму 3759,99 грн.

Визнати вимогу про сплату боргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 97 від 29.02.2008 р. частково недійсною на суму 9340,74 грн.

Визнати вимогу про сплату боргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 158 від 31.03.2008 р. частково недійсною на суму 9340,74 грн.

Визнати вимогу про сплату боргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 196 від 30.04.2008 р. частково недійсною на суму 8038,28 грн.

Визнати вимогу про сплату боргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 239 від 02.06.2008 р. частково недійсною на суму 9382,38 грн.

Визнати вимогу про сплату боргу Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області № 319 від 01.07.2008 р. частково недійсною на суму 13077,58 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Феміда - Консалтінг» судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 (три) гривні 40 коп.

В іншій частині позовних вимог – відмовити.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 23 березня 2010 року.

Повний текст постанови складений 25 березня 2010 року.

<Список >

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Галатіна О.О.