Ухвала суду № 87643644, 10.02.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.02.2020
Номер справи
п/320/952/20
Номер документу
87643644
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

10 лютого 2020 року м.Київ № П/320/952/20

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про часткове визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії,

у с т а н о в и в:

до суду з позовом звернувся ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування п.13 рішення Міністерства оборони України, викладеного у протоколі засідання комісії № 156 від 15.11.2019 про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням ІІ групи інвалідності внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням військових обов`язків; зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу у розмірі 300 кратного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та Порядку № 975, з урахуванням виплачених сум.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАСУ, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; подано позов у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

В силу положень ч. 5 ст. 160 КАСУ, в позовній заяві зазначаються обов`язкові відомості щодо учасників справи, предмета спору та спірних відносин.

Як слідує із позовної заяви, позивач звернувся з вимогами до Міністерства оборони України про скасування рішення комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум № 156 від 15.11.2019. В той же час, відповідно до Положення про Міністерства оборони України, затвердженого постановою КМУ № 671 від 26.11.2014, Міноборони України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період та відповідно до покладених на нього завдань має право утворювати комісії, що належать до компетенції Міністерства (п.6).

З Положення про Комісію Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, затвердженої наказом Міноборони України № 564 від 26.10.2016, вбачається, що ця Комісія утворюється в апараті Міністерства оборони України з метою виконання пункту 13 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 975, та Положення про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які загинули під час виконання обов`язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 травня 1994 року № 290. Склад Комісії за посадами визначається наказом Міністерства оборони України.

Відповідно до п.7 ст. 4 КАСУ, суб`єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійснення ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Основними завданнями Комісії є вивчення документів та прийняття рішень про призначення (відмову у призначенні) одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», статтею 21-4 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» та компенсаційних сум військовослужбовцям, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов`язків військової служби у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках, передбачених резолюціями Генеральної Асамблеї ООН та постановою Кабінету Міністрів України від 05 травня 1994 року № 290 «Про затвердження Положення про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які загинули під час виконання обов`язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках».

Відтак, заявникові необхідно зазначити належного позивача та/або обгрунтувати вимоги до Міністерства оборони; викласти обставини, якими обгрунтовані позовні вимоги з посиланням на докази, що підтверджують заявлені обставини, зокрема, чи одержував позивач одноразову грошову допомогу після встановлення йому інвалідності 12.11.2015 та у якій сумі, а також надати суду довідку про обставини одержання травми із зазначенням дати та номеру; копію посвідчення інваліда війни 2 групи; визначення загального розміру виплат, на які претендує позивач; підстави звернення до суду у строк більше ніж 2 роки після зміни групи інвалідності; обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача із визначенням їх змісту; надання довідки про перебування на обліку в управлінні Пенсійного фонду України як пенсіонера за місцем проживання та копії розпорядження про призначення пенсійних виплат, а також представлення суду квитанції про сплату судового збору у розмірі 1% від суми, на виплату якої заявляє вимоги позивач. Одночасно, суд звертає увагу, що поданими документами не підтверджено право заявника на пільгу щодо сплати судового збору, оскільки відсутнє посвідчення інваліда 2 групи.

Також судом виявлено факт пропущення позивачем строку звернення до суду. Право на компенсацію у нього виникло в момент зміни групи інвалідності у 2015 році, проте до суду він звернувся за сплином 5 років. Відтак, необхідно подати заяву про поновлення строку звернення до суду із зазначенням поважних причин пропуску та документів, які свідчать про поважність причин пропуску встановленого законом строку.

Керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Міністерства оборони України (ЄДРПОУ - 00034022, м.Київ, Повітрянофлотський проспект, буд. 6, 03168) про визнання протиправним рішення, зобов`язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Брагіна О.Є.