Постанова № 8759630, 09.02.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2009
Номер справи
2а-4322/09
Номер документу
8759630
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Постанова

Іменем України

09 лютого 2009 року

Справа № 2а-4322/09

Категорія 6.9

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: КачуріноїЛ.С.

при секретарі: Смішливій І.М.

в присутності сторін:

представник позивача: Карасьовій О.С.

відповідач: не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «Стандарт-Лугнаськ» про стягнення економічних санкцій у розмірі в доход Державного бюджету України, -

ВСТАНОВИВ:

19 листопада 2008 року Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернулася до суду з позовом до Комунального підприємства «Стандарт-Лугнаськ» про стягнення економічних санкцій у розмірі в доход Державного бюджету України .

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач пояснив, що Державною інспекцією з контролю за цінами в області у період з 07.10.2008 по 09.10.2008 була проведена перевірка КП «Стандарт-Лугнаськ», з питання дотримання порядку встановлення та застосування цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги, за результатами якої складено акт від 09.10.2008 № 340.

Вказаною перевіркою було встановлено, що підприємством порушено порядок формування та застосування тарифів, а саме: у період з 01.11.2007 по 31.12.2008 при застосуванні тарифу у розмірі 1, 13 грн./м2, затвердженого рішенням виконавчого комітету Луганської міської ради від 26.09.2006 №241 «Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій», було завищено вартість послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій мешканцям будинку № 19, розташованого за адресою вул. 16 лінія, за рахунок включення повної вартості послуг «Дератизація», «Дезинсекція» та «Обслуговування димовентиляційних каналів», при фактичному ненаданні цих послуг. В наслідок цього підприємством необгрунтовано одержана виручка.

У зв'язку з чим Держінспекція з контролю за цінами в Луганській області винесла рішення від 10.10.2008 № 248, яким за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосувала економічні санкції у розмірі 1007, 28 грн., які складаються з штрафу в сумі 671, 52 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 335, 76 грн.

13.10.2008 рішення від 10.10.2008 № 248, претензія і припис були направлені на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Рішення Держінспекції на цей час відповідачем не оскаржено і є чинним. На цей час сума економічних санкцій не сплачена, тому позивач звернувся з позовом до суду.

В судовому засіданні представник позивача позовну заяву підтримав та просив задовольнити позовні вимоги та стягнути з відповідача економічну санкцію у розмірі 1007, 28 грн.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, прочини неявки суду не доповів.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в області у період з 07.10.2008 по 09.10.2008 була проведена перевірка КП «Стандарт-Лугнаськ», з питання дотримання порядку встановлення та застосування цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги, за результатами якої складено акт від 09.10.2008 № 340.

Вказаною перевіркою було встановлено, що підприємством порушено порядок формування та застосування тарифів, а саме: у період з 01.11.2007 по 31.12.2008 при застосуванні тарифу у розмірі 1, 13 грн./м2, затвердженого рішенням виконавчого комітету Луганської міської ради від 26.09.2006 №241 «Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій», було завищено вартість послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій мешканцям будинку № 19, розташованого за адресою вул. 16 лінія, за рахунок включення повної вартості послуг «Дератизація», «Дезинсекція» та «Обслуговування димовентиляційних каналів», при фактичному ненаданні цих послуг. В наслідок цього підприємством необгрунтовано одержана виручка.

У зв'язку з чим Держінспекція з контролю за цінами в Луганській області винесла рішення від 10.10.2008 № 248, яким за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосувала економічні санкції у розмірі 1007, 28 грн., які складаються з штрафу в сумі 671, 52 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 335, 76 грн.

Тарифи на житлово - комунальні послуги затверджено наказом Управління житлово -комунального господарства міської ради народних депутатів від 01.11.2006 № 74 „Про затвердження тарифів по сплаті за утримання будинків і прибудинкових територій».

Згідно з п. 5 ч. 1 статті 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.

Відповідно до п.6 ч.2 статті 21 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" виконавець зобов'язаний розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.

Відповідно до п.2 загальної частини Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою КМУ від 12.07.2005 № 560 „Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору, про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій" розмір тарифів (нормативних витрат, пов'язаних з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) визначається по кожному будинку окремо залежно від кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій згідно з типовим переліком послуг.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необгрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін, підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної виручки.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та

повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

На підставі викладеного, керуючись п. 5 ч. 1 статті 20, п.6 ч.2 статті 21 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" , ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «Стандарт-Лугнаськ» про стягнення економічних санкцій у розмірі в доход Державного бюджету України задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Стандарт-Лугнаськ» (юридична адреса: м. Луганськ, кв. Героїв Брестської Крепості, 31а, р/р 26000122101020 в «Укркомунбанк», МФО 304988, код 35399667) суму економічних санкцій у розмірі 1007, 28 грн. в доход Державного бюджету України ( р/р 31115106700006, МФО 804013, код виду платежу 21081100, одержувач: Держбюджет Ленінського р-ну).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 14 лютого 2009 року.