Постанова № 8758064, 23.07.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
23.07.2009
Номер справи
2а-4772/09/6/0170
Номер документу
8758064
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

Справа №2а-4772/09/6/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Латиніна Ю.А., при секретарі судового засідання Ускової О.І., за участі представників сторін: від позивача – Джемільова А.Н.;

від відповідача – не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим до Приватного підприємства «Будкомплект» про стягнення

Суть спору: Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим(далі – позивач) звернулась до адміністративного суду із позовом доПриватного підприємства «Будкомплект» (далі – відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 305637,78 грн. Позов мотивовано положеннями п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»; наявністю у відповідача податкового боргу за податком на прибуток підприємств, сума податкового зобов'язання за яким визначена податковим органом в податковому повідомленні-рішенні за наслідками невиїзної документальної перевірки, а також податкового боргу за податком на додану вартість, підставою виникнення якого є самостійне узгодження платником податків сум податкового зобов'язання у поданій податковій декларації за жовтень 2008 року, а також визначення платнику податків сум податкового зобов'язання у податковому повідомленні-рішенні, прийнятим за наслідками невиїзної документальної перевірки.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 31.03.2009 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення по суті спору.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату час і місце судового засідання повідомлений через засоби масової інформації, причин неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст. 128 КАС України розглядати справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних у справі матеріалів.

Заслухавши представників позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» (далі – Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Згідно із п. 11 ст. 10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи зазначене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено його право звернення до суду із позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом, спір належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою, ідентифікаційний код 32234296, державну реєстрацію якого проведено Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради 29.11.2002 року, 22.04.2005 року у зв’язку із зміною місцезнаходження взято на облік Бахчисарайською районною державною адміністрацією, є платником податків і зборів.

Заборгованість, про стягнення якої просить позивач, складається із сум податкового боргу за податком на додану вартість і податком з прибутку підприємств.

Згідно із розрахунком позовних вимог, сума податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 37,39 грн. складається з не сплачених у строк податкових зобов’язань, самостійно визначених в податковій декларації з цього податку за жовтень 2008 року (вх. №28322 від 27.11.2008 року).

Крім того, посадовими особами позивача було проведено документальну невиїзну перевірку відповідача щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків у частині формування податкового кредиту з податку на додану вартість по деклараціям за травень-липень 2008 року (акт від 08.12.2008 року №310/10/1502/32234296), під час якої встановлено порушення вимог п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03.04.1997 №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» і заниження суми податку на додану вартість у розмірі 203643,00 грн. За наслідками перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.12.2008 року №0001691502/0, яким визначено позивачу суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 305464,50 грн., у тому числі за основним платежем – 203643,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями, застосованими відповідно до пп. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі – Закон №2181) – 101821,50 грн.

Відповідно до п. 4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року №253, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.07.2001 року за №567/5758, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то у день надходження до податкового органу такої інформації оформляється відповідний акт, і податкове повідомлення розміщується на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.

Матеріалами справи підтверджується, що посадовими особами позивача складено акт від 10.12.2008 року №12/15-02 (а.с. 30) про неможливість вручення платнику податку податкового повідомлення-рішення від 10.12.2008 року №0001691502/0, у зв’язку із чим воно розміщено на дошці податкових оголошень.

Крім того, посадовими особами податкового органу проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питань своєчасності надання податкової звітності (акт від 09.09.2008 року №286/1501/32234296), встановлено порушення позивачем вимог пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181. За результатами перевірки позивачу за податковим повідомленням-рішенням від 23.09.2008 року №0001741501/0 визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у розмірі 340,00 грн. (штрафні (фінансові) санкції, застосовані на підставі пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181).

Відповідно до акту від 26.09.2008 року №26/15-01 (а.с. 14) про неможливість вручення платнику податку податкового повідомлення-рішення, зазначене податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці податкових оголошень.

Згідно із статтею 5 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі – Закон №2181) податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п. 1.2, 1.3 ст. 1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно із пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Базовим податковим періодом за податком на додану вартість для позивача є календарний місяць про що свідчить відмітки в податковій декларації.

Наявність заборгованості відповідача перед бюджетом підтверджується матеріалами справи, зокрема, розрахунком позовних вимог (а.с. 6) та довідкою податкового органу (а.с. 7).

Відповідачем в порядку, встановленому ст. 71 КАС України не надано доказів погашення суми заборгованості у повному обсязі, не надано доказів оскарження податкових повідомлень-рішень від 10.12.2008 року №0001691502/0 та від 23.09.2008 року №0001741501/0, або зміни вказаних сум податкового зобов'язання з інших підстав, зазначене є належним доказом наявності заборгованості відповідача, яка підлягає погашенню в порядку, встановленому законом.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону №2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, законодавець передбачив такий спосіб примусового стягнення податкового боргу, як звернення стягнення на активи платника податків за рішенням суду.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Адміністративний позов задовольнити.

2.          Стягнути з Приватного підприємства «Будкомплект» (ідентифікаційний код 32234296, АР Крим, м. Бахчисарай, вул. Ялтинська, 32) у дохід Державного бюджету (р/р 31110009700048 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34741000) заборгованість з податку на прибуток у розмірі 135,89 грн.

3.          Стягнути з Приватного підприємства «Будкомплект» (ідентифікаційний код 32234296, АР Крим, м. Бахчисарай, вул. Ялтинська, 32) у дохід Державного бюджету (р/р 31115029600048 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34741000) заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 305501,89 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня отримання постанови через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя                                                   Латинін Ю.А.