Копія< >
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"28" січня 2010 р. Справа № 2а-44619/09/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді - Мельникова Р.В.
за участю:
секретаря судового засідання - Вороніної І.О. ,
представника позивача - Копійки О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Куп"янської об"єднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційного підприємства "Ново-Березівське" , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - державний реєстратор Шевченківської районної державної адміністрації Харківської області, про припинення юридичної особи , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Куп"янська об"єднана державна податкова інспекція, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ТОВ ВКП "Ново-Березівське", у якому просить суд припинити (скасувати) підприємницьку діяльність ТОВ ВКП "Ново-Березівське" за неподання протягом року до органів податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності та інших документів, пов'язаних з нарахуванням та сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач зареєстрований як юридична особа та знаходиться на обліку в Куп’янській ОДПІ як платник податків, але більше року не подає до податкового органу податкові декларації, документи фінансової звітності.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 15.12.2009 до участі у справі було залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, державного реєстратора Шевченківської районної державної адміністрації Харківської області.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Від відповідача повернувся до суду конверт із судовими документами з поміткою "за зазначеною адресою не проживає". Відповідачу було належним чином повідомлено про час, дату та місце розгляду справи за адресою, вказаною у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
27.01.2010 представник третьої особи подав до суду клопотання про розгляд справи на підставі наявних у ній доказів без участі представника третьої особи.
Враховуючи викладене, суд вважає можливим розглянути справу без участі представника відповідача та представника третьої особи.
Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо – комерційне підприємство «Ново-Березівське» зареєстроване як юридична особа, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.10). Відповідач перебуває на обліку в Куп’янській ОДПІ з 20.04.2000, про що свідчить довідка від 19.11.2009 (а.с.6).
Підставою для звернення з позовом у справі є неподання відповідачем звітності до податкових органів більше року (з 11.05.2004).
Вказане підтверджується актом про неподання документів, пов’язаних з нарахуванням та сплатою податків, від 17.11.2009 (а.с.9).
З довідки від 19.11.2009 (а.с.8) вбачається, що станом на 19.11.2009 відповідач не має заборгованості по податкам та платежам, що контролюються податковою інспекцією.
Згідно з довідкою від 20.11.2009 (а.с.7) відповідач не має взятих на облік в інспекції рахунків, які відкриті в банківських установах.
Відповідно до статті 67, 68 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом (ст. 67), кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності (ст. 68).
Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII (зі змінами і доповненнями) передбачено обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб— підприємців» від 15 травня 2003 року N 755-IV (зі змінами і доповненнями) юридична особа припиняється, зокрема, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Частина 2 ст. 38 цього ж Закону визначає, що однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Підпунктом 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2001 року № 2181-ІІІ встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Згідно зі ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII (зі змінами і доповненнями) до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та ішими законами України.
В силу п.17 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органам державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, надано право звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до п. 8.6 положень Наказу ДПА України № 80 від 19 лютого 1998 року „Про затвердження Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів)" якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, то керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, постановлення судового рішення про припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Враховуючи викладене та беручи до уваги те, що факт неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності підтверджується матеріалами справи, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись Законом України «Про систему оподаткування», Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», Законом України «Про державну податкову службу в Україні», ст.ст. 4, 7, 11, 69-71, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Куп"янської об"єднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційного підприємства "Ново-Березівське", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - державний реєстратор Шевченківської районної державної адміністрації Харківської області, про припинення юридичної особи – задовольнити у повному обсязі.
Припинити юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційне підприємство "Ново-Березівське" (ідент. код 30926108; с. Березівка, Шевченківський район, Харківська обл., 63226; зареєстроване 15.04.2000 у Шевченківській районній державній адміністрації Харківської області).
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
У повному обсязі постанову складено 02.02.2010.
Суддя (підпис)< > Р.В. Мельников
З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили. Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи.< >
Суддя< > Р.В. Мельников< >
Секретар< > І.О. Вороніна< >