Єдиний державний реєстр судових рішень ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
61064, м.Харків, вул.Володарського, 46 (1 корпус)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2009 р.Справа № 2-а-31787/09/2070
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Дюкарєвої С.В.
Суддів: Катунова В.В. , Зеленського В.В.
за участю секретаря судового засідання Житєньової Н. М. ,
за участю прокурора Горгуль Н.В., представника позивача Василинич О.А., представників відповідача Оніщенко А.В., Когай О.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційними скаргами Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові, Прокуратури м. Харкова на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2009р. по справі№2-а-31787/09/2070
за позовом Відкритого акціонерного товариства "АВТРАМАТ" <Список ><Текст >
до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові, Управління Державного казначейства у м. Харкові Головного управління Державного казначейства України у Харківській області <Текст ><3 особи ><3 особа >за участю Прокуратури м. Харкова
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИЛА:
Відкрите акціонерне товариство "Автрамат" звернулось до суду із позовом до СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові та Управління державного казначейства в м. Харкові, у якому просило відшкодувати з Державного бюджету України заборгованість з відшкодування податку на додану вартість в сумі 580762 грн.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2009 року по справі№2а-31787/09/2070 позов задоволено.
Відшкодовано відкритому акціонерному товариству "Автрамат" (61038 м. Харків Салтівське шосе 43, р/р 260012735 у ВАТ "Мегабанк", МФО 351629, код ЄДРПОУ 00236027) з Державного бюджету України податок на додану вартість у розмірі 580762 грн. (п'ятсот вісімдесят тисяч сімсот шістдесят дві гривні).
Не погодившись з зазначеною постановою, Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Харкові та Прокуратурою м. Харкова подані заяви про апеляційне оскарження та апеляційні скарги.
В апеляційних скаргах, Спеціалізована державна податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові, Прокуратура м. Харкова посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просять оскаржувану постанову скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог ВАТ "Автрамат" про відшкодування з Державного бюджету України заборгованості податку на додану вартість відмовити в повному обсязі.
В обґрунтування вимог апеляційних скарг відповідач та Прокуратура м. Харкова посилаються на порушення судом першої інстанції п.1.8 ст. 1, п. 7.7, 7.7.1, 7.7.5, 7.7.6 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», ст. 4 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України, Державного казначейства України 02.07.1997 р. № 209/72, зареєстровано в Мінюсті 08.06.2001 року за № 489/5680.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, прокурора, представників позивача та відповідача, перевіривши, в межах апеляційних скарг рішення суду першої інстанції та доводи апеляційних скарг, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційні скарги задоволенню не підлягають, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що 14.08.2008 року позивач надав СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові декларацію з податку на додану вартість за липень 2008 року із визначенням суми ПДВ до відшкодування з бюджету у розмірі 281595 грн.
19.09.2008 року позивач надав СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові декларацію з податку на додану вартість за серпень 2008 року із визначенням суми ПДВ до відшкодування з бюджету у розмірі 299167 грн.
Відповідно до податкової декларації позивача з податку на додану вартість за червень 2008 року - податковий кредит складав 281595 грн.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з приписів пп.п.1.8 ст. 1 та п.7.7.1 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» які свідчать, що сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. Таким чином, суд першої інстанції дійшов до висновку що ВАТ "Автрамат" виконало усі умови, що передбачені для отримання права на бюджетне відшкодування податку на додану вартість.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до п. 1.8 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість" бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
Статтею 7 п.7.7 цього Закону визначається порядок визначення суми податку, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків.
Згідно з п.7.7.1 ст.7 Закону сума податку, що підлягає бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.
Протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних.
Як вбачається з матеріалів справи 12.09.2008 року та 16.10.2008 року СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові проведені документальні невиїзні (камеральні) перевірки відкритого акціонерного товариства "Автрамат" з питання достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень та серпень 2008 року, про що були складені відповідні акти №1919/40-027/00230027 від 12.09.2008 року та №2138/40-027/00236027 від 16.10.2008 року.
Зазначеними актами зафіксовано, що бюджетні відшкодування ПДВ у сумі 281 595,0 грн., задеклароване платником у податковій декларації з податку на додану вартість за липень 2008 року, та у сумі 299167 грн. - за серпень 2008 року відповідають сумі бюджетного відшкодування, визначеного за результатами перевірок.
На підставі вказаних актів перевірок відповідачем СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові складені довідки про підтвердження сум бюджетного відшкодування ПДВ за результатами документальної невиїзної (камеральної) перевірки №240/40 від 15.09.2008 року та №253/40 від 16.10.2008 року, якими підтверджена заявлена позивачем сума бюджетного відшкодування за липень та серпень 2008 року загальною сумою 580762 грн.
Виходячи з приписів п.7.7.5 ст.7 Закону податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
На виконання зазначеної норми СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові листами на ім'я начальника Управління Державного Казначейства у м. Харкові №13311/10/19-077 від 19.09.2008 року та №14647/10/19-077 від 20.10.2008 року надані висновки про суми відшкодування ПДВ по ВАТ "Автрамат". Висновком №589 від 19.09.2008 року підтверджена сума відшкодування за липень 2008 року у розмірі 281595 грн.; та висновком №635 від 20.10.2008 року підтверджена сума за серпень 2008 року у розмірі 299167 грн.
Згідно з п.7.7.6 ст.7 Закону на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Як встановлено судом першої інстанції на теперішній час ВАТ "Автрамат" відмовлено у здійснені бюджетного відшкодування з тих підстав, що СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові складені реєстри суб"єктів підприємницької діяльності, до складу яких включений позивач, на відшкодування податку на додану вартість, та направлені до Управління Державного Казначейства у м. Харкові.
Згідно листа Управління Державного казначейства у м. Харкові від 16.06.2009 року №3.1-29/2295 станом на поточну дату до управління не надійшов реєстр на відшкодування ПДВ, у зв"язку з чим висновки щодо відшкодування повернуті СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові.
Враховуючи викладене, коллегія суддів зазначає, що ВАТ "Автрамат" виконало всі умови, що передбачені для отримання права на бюджетне відшкодування податку на додану вартість. Зазначене право позивача підтверджене проведеними СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові перевірками, складеними на їх підставі довідками та направленими до Управління Державного Казначейства у м. Харкові відповідними висновками.
Колегія суддів вважає необґрунтованим посилання відповідача СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові на Порядок формування реєстрів суб"єктів підприємницької діяльності про відшкодування податку на додану вартість та Регламент формування реєстрів про відшкодування податку на додану вартість та передачі до Державної податкової адміністрації у Харківській області, затверджених наказом ДПА у Харківській області №85 від 26.02.2007 року, з огляду на наступне.
Зазначені акти регулюють механізм взаємозв'язків між СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові, Управлінням Державного казначейства у м. Харкові та Державною податковою адміністрацією у Харківській області щодо здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Фактично в даному випадку вказані акти стосуються питань щодо процедури здійснення відшкодування, передбачають порядок дій саме установ, що здійснюють відшкодування. Дії позивача, необхідні для отримання бюджетного відшкодування, регламентуються Законом України "Про податок на додану вартість", вимоги якого позивачем виконані в повному обсязі.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що ВАТ "Автрамат" набуло право на одержання бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за липень та серпень 2008 року загальною сумою 580762 грн., що знайшло підтвердження в матеріалах справи, не заперечується представником СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові.
Недотримання зазначеними вище установами порядку взаємозв'язків з приводу здійснення відшкодування не може бути підставою позбавлення позивача набутого у відповідності до вимог законодавства права.
Отже, колегія суддів, підтверджує, що при прийнятті судового рішення у справі суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, 200, п.1 ч.1 ст. 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційні скарги Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові, Прокуратури м. Харкова залишити без задоволення.
Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.2009р. по справі№2-а-31787/09/2070 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом місяця з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя<підпис >Дюкарєва С.В.
Судді<підпис >
<підпис >Катунов В.В. Зеленський В.В. <Список ><Текст > Повний текст ухвали виготовлений 24.11.2009 р.